Swansea Aquatics                              13/01/2018 - 12:04 PM
          Swim Wales New Year Pentathlon 2018 - 13/01/2018          
 
 Event 2  Boys 9 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Bennett, Finley         9 Haverfordwes           NT    2:09.16  
  2 Thomas, Sion            9 Haverfordwes           NT    2:33.68  
 
 Event 2  Boys 10 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
 -- Montgomery, Samuel     10 Fishguard         2:11.48         NS  
 -- Davies, Matthew        10 Swansea Aq             NT         NS  
 
 Event 2  Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Froley, Iwan           11 Bridgend Cty           NT    1:44.89  
  2 Fletcher, Owen         11 Haverfordwes      1:49.33    1:46.13  
  3 Caddy, Alexander       11 Merthyr Tydf           NT    1:46.37  
  4 Butcher, Benjamin      11 Haverfordwes      1:53.31    1:49.63  
  5 Thomas, Iestyn         11 Neath             2:04.41    1:50.53  
  6 Bebb, Lewis            11 Newtown           2:04.99    1:55.25  
  7 Barry, Max             11 Swansea Aq             NT    2:01.85  
  8 Minney, Clement        11 Swansea Aq             NT    2:25.58  
  8 Thomas, Dewi           11 Haverfordwes      2:20.32    2:25.58  
 -- Morgan, Ellis          11 Swansea Aq        1:41.67         NS  
 
 Event 2  Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Thomas, Jac            12 Neath             1:48.31    1:31.45  
  2 Owen, Cai              12 Haverfordwes           NT    1:42.35  
  3 Gwyn, Osian            12 Neath             1:42.14    1:44.39  
  4 Swinton, Christopher   12 Swansea Aq        1:48.75    1:53.16  
  5 Williams, Corey        12 Swansea Aq        1:54.85    1:58.23  
 -- Church, William        12 Newtown           1:32.65         NS  
 
 Event 2  Boys 13 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Sanorjo, Angelo        13 Swansea Aq        1:29.97    1:26.86  
  2 Francis, Woody         13 Swansea Aq        1:57.32    1:40.27  
  3 Williams, Tyler        13 Swansea Aq        1:54.84    1:40.87  
  4 Robinson, Ellis        13 Haverfordwes      1:50.92    1:53.60  
  5 Lewis, Brychan         13 Llanelli               NT    1:58.91  
  6 Maclarg-Bateman, Jame  13 Caerphilly        1:43.49    2:03.91  
 -- David, Tom             13 Haverfordwes      2:08.84         NS  
 
 Event 2  Boys 14 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Davies, Dominic        14 Llanelli               NT    1:30.68  
  2 Lewis, Ewan            14 Newtown           1:39.09    1:33.57  
  3 Lewis, Rhys            14 Newtown           1:37.85    1:47.80  
  4 Raven, Christopher     14 Caerphilly        2:05.99    2:02.91  
  5 Falloon, George        14 Caerphilly        1:40.17    2:07.91  
 -- Cooper, Joshua         14 Neath             1:32.12         NS  
 
 Event 2  Boys 15 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Lee, Ethan             15 Penyrheol              NT    1:11.10  
  2 Jones, Danny           15 Co Newport             NT    1:19.91  
  3 Macdougall, Benjamin   15 Haverfordwes           NT    1:24.92