Wales National Pool - Site License             02/04/2018 - 3:07 PM
Swim Wales Long Course Championships 2018 - 30/03/2018 to 02/04/2018
 
 Event 39  Boys 15-16 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                          === Finals ===                          
 
  1 Speakman, Zachariah    16 Nofio Clwyd       2:14.96    2:12.39  
  2 Gallagher, Dylan       15 TauntonDeane      2:21.17    2:17.08  
  3 Winn, Zachariah        15 Nofio Clwyd       2:27.62    2:24.28  
  4 Hancock, Carwyn        15 Nofio S Gar       2:25.62    2:24.40  
  5 Savage-Taylor, Tomos   16 Heads Valley      2:25.70    2:24.54  
  6 Garland, Kieran        16 Rct Squad         2:30.17    2:27.37  
  7 Taylor, Morgan         15 Wrexham           2:31.04    2:29.90  
 -- Knowles, Tomos         15 Leatherhead       2:32.69         NS  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Williams, Rhodri       16 Nofio Clwyd       2:13.03             
  6 Rickard-Frost, Celyn   16 Co Cardiff        2:26.37             
 11 Jones, Marco           15 Gloucester        2:32.84             
 12 Close, Finan           15 Conwy             2:36.90             
 -- Broom, Dylan           16 Torfaen D             DQ              
 -- Pycroft, Christian     15 Co Cardiff            DQ              
 -- Pietruszka, Daniel     15 Co Cardiff            NS              
 -- Chooyin, Benjamin      16 Co Cardiff            NS              
 -- Coppen, Jensen         15 Co Newport            NS              
 -- Evans, Ioan            16 Co Cardiff            NS              
 -- Salmon, Carwyn         15 Rct Squad             NS              
 -- Clayton, William       16 Wrexham               NS              
 -- Barrett, Sean          16 Pembs Cty             NS              
 
 Event 39  Boys 17 & Over 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
 
                          === Finals ===                          
 
  1 Davies, Daniel         20 Co Cardiff        2:12.33    2:09.85  
  2 Booth, Kyle            17 Co Cardiff        2:13.16    2:10.41  
  3 Reay, Andrew           24 Wrexham           2:15.06    2:11.12  
  4 Newman, Bradley        17 Co Cardiff        2:16.66    2:12.19  
  5 Jones, Matthew         17 Rhyl Dolphin      2:15.11    2:15.51  
  6 Thorpe, Thomas         18 Wrexham           2:19.79    2:17.88  
  7 Stanley, Paul          19 Swansea Aq        2:19.68    2:19.91  
  8 Llewellyn, Jack        17 Swansea Aq        2:20.73    2:20.04  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  9 Knowles, Owen          17 Guildford Ct      2:22.28             
 10 Williams, Steffan      19 Nofio S Gar       2:24.34             
 11 Davies, Rhys           17 Pembs Cty         2:28.09             
 -- Lewis, James           20 Co Cardiff            NS              
 -- Cook, Jacob            18 Co Cardiff            NS              
 -- Fraser, Lewis          18 Swansea Aq            NS              
 -- Acland, Connor         22 Co Newport            NS