Wales National Pool - Site License            07/08/2018 - 12:31 PM
    Swim Wales Summer Open Meet 2018 - 30/07/2018 to 05/08/2018     
 
 Event 20  Boys 12 Year Olds 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                          === Finals ===                          
 
  1 James, Tristyn         12 Co Cardiff        2:30.46    2:28.03  
  2 Jones, Carwyn          12 Co Cardiff        2:32.23    2:31.09  
  3 Corver, Alexander      12 Bromley           2:39.16    2:37.30  
  4 Major, Sebastian       12 Co Newport        2:44.97    2:40.86  
  5 Gough, Nathan          12 Co Hereford       2:44.43    2:41.08  
  6 Lewis, Teddy           12 Saxon Crown       2:47.63    2:45.37  
  7 Wells, Oliver          12 C Dolphins        2:47.09    2:47.16  
  8 Briars, Kyle           12 Warrington W      2:48.07    2:48.33  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  9 Lea, Thomas            12 Hackney           2:48.09             
 10 Lee, Tristan           12 Co Cardiff        2:52.09             
 11 Idris, Jad             12 Co Leeds          2:53.60             
 12 Lee, Ethan             12 Co Cardiff        2:55.84             
 13 Goodwin, Jacob         12 Co Leeds          2:55.88             
 14 Jenkins, Richard       12 Millfield         2:57.18             
 15 Longworth, Ellis       12 Conwy             2:57.57             
 16 Fowler, Joseph         12 Rct Squad         2:58.64             
 17 Dulay, Nathan          12 Co Leeds          3:00.91             
 18 Thomas, Luke           12 Bristol Hen       3:03.95             
 19 Wardhaugh, Bryn        12 Co Cardiff        3:04.36             
 20 McLain, Archie         12 Heads Valley      3:05.09             
 21 McGuinness, Charlie    12 Torfaen D         3:06.66             
 22 Roberts, Matthew       12 Co Leeds          3:09.34             
 23 Broadhurst, Jamie      12 Co Leeds          3:09.73             
 24 Murphy-Kenny, Dylan    12 Rhondda           3:11.32             
 -- West, Zac              12 Pembs Cty             DQ              
 -- Thomas, Shay           12 Conwy                 DQ              
 -- Lunt, Joshua           12 Wrexham               DQ              
 -- Atkins, Jack           12 Boldmere              DQ              
 -- Bilbao, Oscar          12 Co Hereford           DQ              
 -- Morris, James          12 Mold                  DQ              
 -- Readhead, Matthew      12 Maxwell               NS              
 -- Eloidin, Sean          12 Hackney               NS              
 
 Event 20  Boys 13 Year Olds 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
 
                          === Finals ===                          
 
  1 Melbourne-Smith, Tyle  13 Swansea Aq        2:26.60    2:24.19  
  2 Arch, Rhydian          13 Co Cardiff        2:28.23    2:27.66  
  3 Andrews, Rory          13 Pembs Cty         2:32.33    2:31.08  
  4 Mathias, Dominic       13 Co Leeds          2:32.66    2:31.18  
  5 James, Harley          13 Co Cardiff        2:33.97    2:31.90  
  6 Critchlow, Luke        13 Warrington W      2:33.07    2:32.00  
  7 Robinson, James        13 Co Leeds          2:34.02    2:34.11  
  8 O Brien, Joshua        13 Co Cardiff        2:34.86    2:37.20  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  9 Morgan, Dominic        13 Leatherhead       2:34.93             
 10 Gaunt, Jake            13 Soundwell         2:35.16             
 11 Watkins, Elliott       13 Co Leeds          2:35.20             
 12 Price, Samuel          13 Co Cardiff        2:35.58             
 13 Knowles, George        13 Co Leeds          2:35.75             
 14 Hewitt, Harry          13 Swansea Aq        2:35.86             
 15 Havers-Strong, Willia  13 Burnley Bobc      2:36.15             
 16 Cole, Toby             13 Swansea Aq        2:39.23             
 17 Fox-Wiltshire, Benjam  13 Co Newport        2:39.58             
 18 Davies, Gruffydd       13 Co Cardiff        2:40.41             
 19 Emmett, Samuel         13 Co Leeds          2:40.49             
 20 Firth, Henry           13 Co Leeds          2:40.51             
 21 Sutcliffe, Joshua      13 Co Leeds          2:40.59             
 22 Almadin, Carmelo       13 Wycombe Dist      2:40.70             
 23 Marrie, Shyan          13 Co Birm'ham       2:41.49             
 24 Lovell-Pascal, Jean-L  13 Holywell          2:41.67             
 25 Riddiford, Rhys        13 Co Leeds          2:41.86             
 26 Burkett, Maximus       13 Swansea Aq        2:41.90             
 27 Taylor, Andrew         13 Co Oxford         2:45.14             
 28 Davies, Anthony        13 Millfield         2:46.68             
 29 Anderson, Maxwell      13 Co Cardiff        2:47.11             
 30 Pritchard, Tomos       13 Swim Gwynedd      2:49.05             
 31 Knowles, Elis          13 Leatherhead       2:50.22             
 32 Smith, Joshua          13 Co Peterboro      2:51.35             
 -- Geysen-Holley, Max     13 Co Cardiff            DQ              
 -- Merriman, Ben          13 Torfaen D             DQ              
 
 Event 20  Boys 14 Year Olds 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
 
                          === Finals ===                          
 
  1 White, Henry           14 Pembs Cty         2:26.10    2:21.21  
  2 Rodriguez, Antonio     14 Swansea Aq        2:27.11    2:22.51  
  3 Elkin, Max             14 Swansea Aq        2:26.03    2:24.28  
  4 Davies, Gareth         14 Haringey          2:30.28    2:25.06  
  5 Totney, Brooke         14 Co Birm'ham       2:28.63    2:27.25  
  6 Sturley, Toby          14 Pembs Cty         2:29.73    2:28.51  
  7 Ainley, Louis          14 Co Leeds          2:32.08    2:29.84  
  8 Jenkins, Daniel        14 Co Birm'ham       2:31.89    2:30.02  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  9 Williams, Finlay       14 Co Leeds          2:33.05             
 10 Baker, Zak             14 Newtown           2:33.14             
 11 Staines, Luca          14 Wycombe Dist      2:33.89             
 12 Wilkinson, Benjamin    14 Wycombe Dist      2:33.90             
 13 Goodfellow, George     14 Mt Kelly          2:33.92             
 14 Plant, Thomas          14 Harrogate         2:34.00             
 15 Senior, Jack           14 Co Leeds          2:34.75             
 16 Kelly, Ben             14 Co Birm'ham       2:34.89             
 17 Boyd, Matthew          14 Clitheroe         2:35.46             
 18 Broome, Charlie        14 Co Leeds          2:36.06             
 19 Kelly, Charles         14 Southport         2:37.35             
 20 Nimoh, Pharell         14 Saxon Crown       2:38.71             
 21 Rook, Casey-Jay        14 Wycombe Dist      2:38.92             
 22 Fitzsimmons, Arron     14 PembrokeDist      2:40.61             
 23 Jordan, Liam           14 Exeter City       2:42.15             
 24 Roe, Christian         14 Royal Wolv        2:43.06             
 25 Wingrave-Rix, Harvey   14 Swansea Aq        2:44.15             
 26 Fosbrook, Matthew      14 Bristol Hen       2:44.22             
 27 Coleridge, Jude        14 Aberystwyth       2:44.30             
 28 Doran, Beau            14 Staines           2:44.70             
 29 Lockley, Carter        14 Ellesmere Co      2:44.94             
 30 Steer, Andrew          14 Saxon Crown       2:45.07             
 31 Hastings, Benjamin     14 Co Newport        2:47.75             
 32 Clement, Logan         14 Rct Squad         2:49.57             
 -- Elias, Hari            14 Co Cardiff            DQ              
 -- Gutierrez, Pierre      14 Nofio Bangor          NS              
 -- Kearley, Daniel        14 Worcester             NS              
 
 Event 20  Boys 15 Year Olds 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
 
                          === Finals ===                          
 
  1 Papple, Jacob          15 Bo Stockton       2:22.19    2:19.64  
  2 Hancock, Carwyn        15 Nofio S Gar       2:24.47    2:21.55  
  3 Bryan, Logan           15 Co Oxford         2:24.88    2:21.86  
  4 Ahmed, Ilyas           15 Hackney           2:25.87    2:22.19  
  5 Leach, Owen            15 Co Cardiff        2:24.91    2:23.77  
  6 Knight, Jack           15 Co Newport        2:26.23    2:24.09  
  7 Nguyen, Louis          15 Mt Kelly          2:26.32    2:25.91  
  8 Pycroft, Christian     15 Co Cardiff        2:26.41    2:28.69  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  9 Small, Sam             15 Seagulls SC       2:26.54             
 10 Clark, Theo            15 Royal Wolv        2:27.23             
 11 Dillon, Alexander      15 Southport         2:27.99             
 12 Dalligan, Kian         15 Ellesmere Co      2:28.85             
 13 Preece, Alexander      15 Swansea Aq        2:29.01             
 14 Winn, Zachariah        15 Nofio Clwyd       2:29.11             
 15 Taylor, Morgan         15 Wrexham           2:29.43             
 16 Astill, Samuel         15 Co Coventry       2:29.93             
 17 Batt, Zane             15 Cheshunt          2:29.97             
 18 Close, Finan           15 Caernarfon        2:30.24             
 19 Arnold, Zac            15 Aylesbury         2:30.76             
 20 Knowles, Tomos         15 Leatherhead       2:30.85             
 21 Collins, Tyler         15 Rct Squad         2:33.75             
 22 Lewis, Ethan           15 Nofio Clwyd       2:34.40             
 23 Southam, Jack          15 Llanelli          2:35.78             
 24 Burnell, Joseph        15 Co Leeds          2:36.63             
 25 Nixon, Rhys            15 Co Cardiff        2:37.98             
 26 Macnab, Joshua         15 Maxwell           2:48.82             
 27 Davies, Joshua         15 Co Cardiff        2:49.34             
 -- Burton, Luke           15 Wycombe Dist          DQ              
 -- Barden, Tom            15 Hailsham              DQ              
 
 Event 20  Boys 16 Year Olds 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
 
                          === Finals ===                          
 
  1 Lawman, Lucas          16 Team Bath AS      2:17.46    2:16.12  
  2 Ellis, Kristian        16 Nofio Clwyd       2:21.90    2:16.67  
  3 Adams, Kieran          16 Staines           2:23.63    2:21.03  
  4 Broome, Jamie          16 Co Leeds          2:28.23    2:24.69  
  5 Reid, Nicholas         16 Wycombe Dist      2:24.08    2:24.92  
  6 Depeza-Purvis, Marlow  16 Hackney           2:25.80    2:25.43  
  7 Savage-Taylor, Tomos   16 Heads Valley      2:27.65    2:26.28  
  8 Au, Finnen             16 Boldmere          2:27.18    2:28.22  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  9 Johnson, Kai           16 Saxon Crown       2:31.09             
 10 McNeil, Hugo           16 Team Bath AS      2:31.13             
 11 Langman, George        16 Weston S M        2:35.34             
 12 Verkade, Guus          16 Backwell          2:35.47             
 13 Roberts, Alexander     16 Wrexham           2:36.39             
 14 Ferrigan, Owen         16 Saxon Crown       2:37.61             
 15 Lewis, James           16 Wycombe Dist      2:38.11             
 -- Wood, Adam             16 Co Leeds              DQ              
 -- Bennett, Lucas         16 Co Bristol            DQ              
 -- Barrett, Sean          16 Pembs Cty             DQ              
 -- Hughes, Tyler          16 Wrexham               DQ              
 
 Event 20  Boys 17 & Over 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
 
                          === Finals ===                          
 
  1 Durston, Fraser        20 Co Cardiff        2:09.24    2:07.95  
  2 Newman, Bradley        17 Co Cardiff        2:12.14    2:09.60  
  3 Williams, Steffan      19 Nofio S Gar       2:19.86    2:19.24  
  4 Foster, Michael        19 Saxon Crown       2:23.98    2:21.16  
  5 Webb, Tomas            18 Pembs Cty         2:15.40    2:21.92  
  6 Wollaston, Callum      17 Bor of Brox       2:18.04    2:22.39  
 -- Davies, Daniel         20 Co Cardiff        2:13.41         DQ  
 -- Llewellyn, Jack        17 Swansea Aq        2:21.47         NS  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  5 Robinson, George       18 Preston           2:16.09             
 10 Tapsell, Joshua        18 Nova Cent'n       2:24.83             
 11 Spencer, George        20 N Cornwall        2:25.61             
 12 Morris, Jake           17 Royal Wolv        2:27.82             
 13 Szopinski, Mateusz     17 Saxon Crown       2:28.05             
 14 Morgan, Huw            17 Leatherhead       2:28.09             
 15 Cook, Owain            18 Bridgend Cty      2:29.10             
 16 Lewis, Tommy           19 Saxon Crown       2:33.02             
 17 Mullins, Joshua        18 Merthyr Tydf      2:37.44             
 18 Piggott, Tom X         18 Oswestry Ott      2:42.01             
 -- Cussell, Matthew       17 Co Peterboro          DQ              
 -- Richards, Owen         17 Torfaen D             DQ              
 -- Jones, Daniel          20 Co Cardiff            DQ              
 -- Wilk, Harri            17 Chirk                 NS              
 -- Bryan, Connor          18 Co Oxford             NS              
 -- Kotlewski, Michal      24 Bristol Hen           NS              
 -- Peck, Samuel           18 Mt Kelly              NS              
 -- Knowles, Owen          17 Guildford Ct          NS              
 -- Simons, Fabio          23 Neath                 NS