Wales National Pool - Site License            07/08/2018 - 12:31 PM
    Swim Wales Summer Open Meet 2018 - 30/07/2018 to 05/08/2018     
 
 Event 22  Boys 12 Year Olds 400 LC Meter Freestyle (HDW)
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Jones, Carwyn          12 Co Cardiff        4:58.54    4:51.10  
  2 Wells, Oliver          12 C Dolphins        5:05.60    5:02.40  
  3 Major, Sebastian       12 Co Newport        5:19.97    5:04.42  
  4 Denning, Jude          12 Boldmere          5:04.05    5:07.71  
  5 Briars, Kyle           12 Warrington W      5:13.92    5:11.44  
  6 Hewitt-White, Safford  12 Co Peterboro      5:49.20    5:15.17  
  7 Martin, Joshua         12 Co Peterboro      5:19.30    5:16.11  
  8 Idris, Jad             12 Co Leeds          5:27.64    5:17.03  
  9 Fowler, Joseph         12 Rct Squad         5:54.77    5:23.26  
 10 Goodwin, Jacob         12 Co Leeds          5:44.43    5:26.82  
 11 Hodgson, Solomon       12 Co Leeds          5:36.92    5:27.06  
 12 Lunt, Joshua           12 Wrexham           5:49.10    5:27.80  
 13 McGuinness, Charlie    12 Torfaen D         5:28.37    5:28.71  
 14 McLain, Archie         12 Heads Valley      5:23.54    5:28.72  
 15 Dulay, Nathan          12 Co Leeds          5:50.60    5:32.59  
 16 Jenkins, Richard       12 Millfield         5:31.38    5:32.97  
 17 Broadhurst, Jamie      12 Co Leeds          5:44.12    5:44.26  
 18 Caravati-Pringle, Eli  12 Haringey          5:43.96    5:46.42  
 19 Tucker, Lucas          12 Chepstow          5:59.90    5:50.19  
 20 Sidney, Sam            12 Wrexham           5:57.50    5:57.26  
 21 Farquhar-Smith, Ben    12 Teddington        6:02.10    5:58.72  
 -- Steven, Adam           12 Co Newport        5:15.35         NS  
 
 Event 22  Boys 13 Year Olds 400 LC Meter Freestyle (HDW)
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Melbourne-Smith, Tyle  13 Swansea Aq        4:27.52    4:30.04  
  2 Merriman, Ben          13 Torfaen D         4:47.59    4:34.17  
  3 O Brien, Joshua        13 Co Cardiff        4:38.65    4:36.21  
  4 Arch, Rhydian          13 Co Cardiff        4:43.58    4:38.06  
  5 Andrews, Rory          13 Pembs Cty         4:41.54    4:38.70  
  6 Mathias, Dominic       13 Co Leeds          4:47.77    4:43.12  
  7 Knowles, George        13 Co Leeds          4:49.65    4:43.14  
  8 Geysen-Holley, Max     13 Co Cardiff        4:51.08    4:46.81  
  9 Hewitt, Harry          13 Swansea Aq        4:50.13    4:46.87  
 10 Hughes, Cian           13 Co Cardiff        4:44.29    4:47.35  
 11 Emmett, Samuel         13 Co Leeds          4:54.40    4:48.23  
 12 Havers-Strong, Willia  13 Burnley Bobc      4:54.26    4:49.74  
 13 Watkins, Elliott       13 Co Leeds          4:51.94    4:50.00  
 14 Robinson, James        13 Co Leeds          5:01.08    4:51.18  
 15 Taylor, Adam           13 Wrexham           4:54.29    4:52.48  
 16 Riddiford, Rhys        13 Co Leeds          4:54.52    4:53.08  
 17 Davies, Gianni         13 Co Newport        4:57.76    4:53.37  
 18 Firth, Henry           13 Co Leeds          5:03.35    4:53.90  
 19 Khodakhah, Dariush     13 Co Leeds          5:09.53    4:57.54  
 20 Smith, Joshua          13 Co Peterboro      5:03.40    4:58.45  
 21 Wren, Nathan           13 Nofio Clwyd       5:15.20    4:59.92  
 22 Marrie, Shyan          13 Co Birm'ham       5:07.91    5:03.72  
 23 Almadin, Carmelo       13 Wycombe Dist      5:20.26    5:05.79  
 24 Davies, Anthony        13 Millfield         5:00.78    5:06.70  
 25 Smart, Rhys            13 Co Cardiff        5:15.89    5:08.28  
 26 Coulson, Evan          13 Torfaen D         5:11.70    5:09.12  
 27 Sutcliffe, Joshua      13 Co Leeds          5:08.86    5:09.41  
 28 Oliver, Theo           13 Winsford          5:08.61    5:09.66  
 29 Taylor, Andrew         13 Co Oxford         5:18.20    5:10.79  
 30 Isaacs, Tomos          13 Rct Squad         5:19.50    5:16.97  
 31 Conlon, Aled           13 Nofio S Gar       5:22.60    5:27.13  
 32 Knowles, Ioan          13 Leatherhead       5:17.40    5:33.27  
 -- Knowles, Elis          13 Leatherhead       5:09.71         NS  
 -- Morgan, Dominic        13 Leatherhead       4:44.92         NS  
 
 Event 22  Boys 14 Year Olds 400 LC Meter Freestyle (HDW)
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Terry, Euan            14 Sevenoaks         4:37.47    4:39.70  
  2 Allen-Ridge, Kasey     14 Abertillery       4:55.28    4:42.28  
  3 White, Henry           14 Pembs Cty         4:43.37    4:42.88  
  4 Lewis, Dylan           14 Swansea Aq        4:50.17    4:45.49  
  5 Williams, Finlay       14 Co Leeds          4:45.73    4:48.14  
  6 Broome, Charlie        14 Co Leeds          4:50.61    4:49.53  
  7 Rook, Casey-Jay        14 Wycombe Dist      4:51.88    4:49.83  
  8 Rothwell, James        14 Co Peterboro      4:53.41    4:50.23  
  9 Wisden, Dylan          14 Bridgend Cty      4:47.87    4:52.15  
 10 Senior, Jack           14 Co Leeds          4:45.66    4:55.37  
 11 Berry, Ethan           14 Wrexham           5:08.00    5:00.07  
 12 Cragg, Spencer         14 Burnley Bobc      4:53.23    5:00.95  
 13 Fosbrook, Matthew      14 Bristol Hen       5:11.83    5:07.67  
 14 Coleridge, Jude        14 Aberystwyth       5:14.03    5:08.63  
 15 Elias, Hari            14 Co Cardiff        5:03.50    5:09.64  
 16 Partridge, Rhys        14 Llanelli          5:18.30    5:12.79  
 17 Seppman, Neo           14 Swansea Aq        5:07.63    5:14.25  
 18 Weathrall-King, Adam   14 Soundwell         5:06.30    5:15.87  
 -- Havard, Dylan          14 Heads Valley      5:19.77         NS  
 -- Kearley, Daniel        14 Worcester         4:53.70         NS  
 -- Farquhar-Smith, Thoma  14 Teddington        5:08.29         NS  
 -- Lockley, Carter        14 Ellesmere Co      4:58.16         NS  
 -- Patchett-Smyth, Mack   14 Rugby             5:07.67         NS  
 -- Kelly, Charles         14 Southport         4:53.95         NS  
 
 Event 22  Boys 15 Year Olds 400 LC Meter Freestyle (HDW)
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Smart, Connor          15 Swansea Aq        4:24.11    4:22.91  
  2 Hughes, Ioan           15 Swim Gwynedd      4:27.67    4:24.13  
  3 Murray, Adam           15 Co Cardiff        4:30.72    4:24.88  
  4 Hancock, Carwyn        15 Nofio S Gar       4:31.38    4:27.49  
  5 Bridgeland, Joshua     15 Hatfield          4:32.32    4:28.44  
  6 Dillon, Alexander      15 Southport         4:33.28    4:29.17  
  7 Taylor, Morgan         15 Wrexham           4:37.74    4:30.88  
  8 Newell, James          15 Bo Stockton       4:38.82    4:32.64  
  9 Preece, Alexander      15 Swansea Aq        4:39.43    4:33.18  
 10 Young, Ellis           15 Co Cardiff        4:28.83    4:35.25  
 11 Leach, Owen            15 Co Cardiff        4:40.46    4:36.57  
 12 Davies, Alexander      15 Mold              4:48.50    4:39.52  
 13 Dalligan, Kian         15 Ellesmere Co      4:36.45    4:40.70  
 14 Bridges, Rhys          15 Soundwell         4:59.02    4:41.06  
 15 Burnell, Joseph        15 Co Leeds          4:37.78    4:42.46  
 16 Casewell, James        15 Co Hereford       4:51.06    4:47.53  
 17 Bryan, Logan           15 Co Oxford         4:40.60    4:49.38  
 18 Macnab, Joshua         15 Maxwell           4:58.58    5:12.88  
 -- Clark, Theo            15 Royal Wolv        4:31.86         NS  
 -- Winn, Zachariah        15 Nofio Clwyd       4:43.95         NS  
 -- Collins, Tyler         15 Rct Squad         4:53.85         NS  
 -- Batt, Zane             15 Cheshunt          4:43.33         NS  
 -- Knowles, Tomos         15 Leatherhead       4:49.09         NS  
 -- Palmer, Joseph         15 Leatherhead       4:36.48         NS  
 -- Burton, Luke           15 Wycombe Dist      4:37.03         NS  
 
 Event 22  Boys 16 Year Olds 400 LC Meter Freestyle (HDW)
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Adams, Kieran          16 Staines           4:27.10    4:22.58  
  2 Shaw, Frazer           16 Wycombe Dist      4:24.82    4:25.27  
  3 Oliver, Henry          16 Winsford          4:23.20    4:25.79  
  4 Reid, Nicholas         16 Wycombe Dist      4:37.10    4:27.33  
  5 Davies, Joseph         16 Torfaen D         4:28.86    4:28.34  
  6 Broome, Jamie          16 Co Leeds          4:29.98    4:34.71  
  7 Williams, Tomos        16 Holywell          4:36.22    4:35.96  
  8 Lewis, James           16 Wycombe Dist      4:53.51    4:44.75  
  9 Wojcik, Szymon         16 Bridgend Cty      4:53.37    4:50.12  
 10 Steven, Ryan           16 Co Newport        4:58.87    4:53.88  
 -- Langman, George        16 Weston S M        4:42.73         NS  
 -- Smith, Grant           16 West Lothian      4:41.88         NS  
 
 Event 22  Boys 17 & Over 400 LC Meter Freestyle (HDW)
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Marotta, Daniel        17 Swansea Aq        4:10.10    4:09.31  
  2 Wollaston, Callum      17 Bor of Brox       4:16.25    4:19.19  
  3 Bryce, Aidan           18 Co Newport        4:21.22    4:21.54  
  4 Price, Dafydd          18 Torfaen D         4:30.39    4:24.57  
  5 Williams, Steffan      19 Nofio S Gar       4:26.79    4:24.82  
  6 Inness, Oliver         17 Wycombe Dist      4:19.53    4:26.72  
  7 John, Lewys            18 Rct Squad         4:39.24    4:35.12  
  8 Wilk, Harri            17 Chirk             4:44.96    4:36.30  
  9 Hurley, Gavin          17 Exeter City       4:42.96    4:39.66  
 10 Piggott, Tom X         18 Oswestry Ott      4:54.73    4:55.02  
 11 Cussell, Matthew       17 Co Peterboro      4:45.20    4:59.33  
 -- Richards, Owen         17 Torfaen D         4:18.63         NS  
 -- Peck, Samuel           18 Mt Kelly          4:16.04         NS  
 -- Winterburn, Benjamin   17 Carnforth         4:22.52         NS  
 -- Davies, Rhys           17 Pembs Cty         4:27.33         NS  
 -- Hurley, Steven         43 Exeter City       4:52.33         NS  
 -- Dafydd, Cedol          18 Swim Gwynedd      4:29.70         NS  
 -- Moss, Alistair         17 Chirk             4:43.00         NS  
 -- Morgan, Huw            17 Leatherhead       4:43.50         NS