Wales National Pool - Site License            07/08/2018 - 12:31 PM
    Swim Wales Summer Open Meet 2018 - 30/07/2018 to 05/08/2018     
 
 Event 31  Boys 12 Year Olds 400 LC Meter IM (HDW)
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Corver, Alexander      12 Bromley           5:42.02    5:33.74  
  2 Lewis, Teddy           12 Saxon Crown       5:52.40    5:47.14  
  3 Briars, Kyle           12 Warrington W      6:02.03    5:52.57  
  4 Hodgson, Solomon       12 Co Leeds          6:15.37    6:04.01  
  5 Thomas, Luke           12 Bristol Hen       6:33.26    6:19.16  
  6 Goodwin, Jacob         12 Co Leeds          6:11.42    6:23.29  
  7 McLain, Archie         12 Heads Valley      6:29.80    6:28.59  
  8 McGuinness, Charlie    12 Torfaen D         6:36.10    6:29.10  
  9 Dulay, Nathan          12 Co Leeds          6:52.65    6:30.36  
 10 Broadhurst, Jamie      12 Co Leeds          6:37.50    6:30.81  
 -- Wells, Oliver          12 C Dolphins        5:52.56         DQ  
 -- Lunt, Joshua           12 Wrexham           6:27.40         DQ  
 -- Idris, Jad             12 Co Leeds          5:51.81         DQ  
 -- Martin, Joshua         12 Co Peterboro      6:07.71         DQ  
 
 Event 31  Boys 13 Year Olds 400 LC Meter IM (HDW)
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Arch, Rhydian          13 Co Cardiff        5:15.49    5:06.87  
  2 Merriman, Ben          13 Torfaen D         5:27.90    5:17.24  
  3 Mathias, Dominic       13 Co Leeds          5:16.72    5:20.06  
  4 Andrews, Rory          13 Pembs Cty         5:21.90    5:20.77  
  5 Robinson, James        13 Co Leeds          5:28.23    5:21.73  
  6 Hewitt, Harry          13 Swansea Aq        5:24.89    5:22.15  
  7 Watkins, Elliott       13 Co Leeds          5:19.77    5:24.80  
  8 Firth, Henry           13 Co Leeds          5:38.17    5:24.89  
  9 Havers-Strong, Willia  13 Burnley Bobc      5:31.97    5:27.66  
 10 Emmett, Samuel         13 Co Leeds          5:40.53    5:33.78  
 11 Lovell-Pascal, Jean-L  13 Holywell          5:45.94    5:35.47  
 12 Cole, Toby             13 Swansea Aq        5:35.14    5:36.47  
 13 Riddiford, Rhys        13 Co Leeds          5:39.54    5:39.17  
 14 Sutcliffe, Joshua      13 Co Leeds          5:36.19    5:41.39  
 15 Wren, Nathan           13 Nofio Clwyd       5:48.40    5:45.31  
 16 Oladele-Ajose, Luke    13 Saxon Crown       5:40.22    5:50.86  
 17 Davies, Anthony        13 Millfield         5:47.99    5:51.77  
 18 Knowles, Elis          13 Leatherhead       6:02.07    6:03.54  
 -- Knowles, George        13 Co Leeds          5:47.07         DQ  
 -- Piedra-Ojeda, Bryan    13 Hackney           5:37.71         DQ  
 
 Event 31  Boys 14 Year Olds 400 LC Meter IM (HDW)
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Davies, Gareth         14 Haringey          5:13.47    5:04.53  
  2 Elkin, Max             14 Swansea Aq        5:04.58    5:08.35  
  3 Totney, Brooke         14 Co Birm'ham       5:14.09    5:08.87  
  4 White, Henry           14 Pembs Cty         5:17.07    5:09.20  
  5 Jenkins, Daniel        14 Co Birm'ham       5:15.41    5:16.40  
  6 Broome, Charlie        14 Co Leeds          5:28.87    5:17.21  
  7 Plant, Thomas          14 Harrogate         5:20.80    5:21.33  
  8 Williams, Finlay       14 Co Leeds          5:28.98    5:22.42  
  9 Tong, Solomon          14 Co Cardiff        5:28.40    5:22.97  
 10 Senior, Jack           14 Co Leeds          5:28.75    5:27.56  
 11 Jordan, Liam           14 Exeter City       5:52.79    5:35.37  
 12 Kelly, Charles         14 Southport         5:25.91    5:37.10  
 13 Patchett-Smyth, Mack   14 Rugby             5:46.30    5:44.26  
 14 Fosbrook, Matthew      14 Bristol Hen       5:48.92    5:44.86  
 -- Wilkinson, Benjamin    14 Wycombe Dist      5:41.36         DQ  
 -- Fitzsimmons, Arron     14 PembrokeDist      5:49.99         NS  
 -- Roe, Christian         14 Royal Wolv        5:43.45         NS  
 -- Hastings, Benjamin     14 Co Newport        5:53.40         NS  
 
 Event 31  Boys 15 Year Olds 400 LC Meter IM (HDW)
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Papple, Jacob          15 Bo Stockton       5:03.35    5:04.36  
  2 Barden, Tom            15 Hailsham          5:12.23    5:08.20  
  3 Hughes, Ioan           15 Swim Gwynedd      5:04.28    5:10.72  
  4 Palmer, Joseph         15 Leatherhead       5:23.60    5:15.75  
  5 Knowles, Tomos         15 Leatherhead       5:25.36    5:21.72  
  6 Nixon, Rhys            15 Co Cardiff        5:25.26    5:23.84  
  7 Macnab, Joshua         15 Maxwell           5:45.16    5:43.39  
 -- Batt, Zane             15 Cheshunt          5:33.69         NS  
 -- Winn, Zachariah        15 Nofio Clwyd       5:12.40         NS  
 -- Mitchell, Aidan        15 Co Birm'ham       5:04.33         NS  
 -- Collins, Tyler         15 Rct Squad         5:28.27         NS  
 
 Event 31  Boys 16 Year Olds 400 LC Meter IM (HDW)
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Lawman, Lucas          16 Team Bath AS      4:57.85    4:52.13  
  2 Reid, Nicholas         16 Wycombe Dist      5:13.44    5:02.57  
  3 Adams, Kieran          16 Staines           5:01.79    5:03.39  
  4 Depeza-Purvis, Marlow  16 Hackney           5:07.37    5:14.08  
  5 Savage-Taylor, Tomos   16 Heads Valley      5:10.36    5:15.06  
  6 Broome, Jamie          16 Co Leeds          5:03.18    5:15.96  
  7 Langman, George        16 Weston S M        5:22.75    5:36.87  
 
 Event 31  Boys 17 & Over 400 LC Meter IM (HDW)
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Durston, Fraser        20 Co Cardiff        4:43.66    4:39.46  
  2 Williams, Steffan      19 Nofio S Gar       5:05.16    4:57.42  
  3 Inness, Oliver         17 Wycombe Dist      4:57.55    4:57.80  
  4 Davies, Rhys           17 Pembs Cty         5:04.81    5:01.50  
  5 Lewis, Tommy           19 Saxon Crown       5:12.30    5:17.60  
  6 Wilk, Harri            17 Chirk             5:24.80    5:21.25  
 -- Davies, Daniel         20 Co Cardiff        4:47.01         NS  
 -- Bryan, Connor          18 Co Oxford         5:04.00         NS  
 -- Kotlewski, Michal      24 Bristol Hen       4:56.22         NS  
 -- Knowles, Owen          17 Guildford Ct      5:07.01         NS