Wales National Pool - Site License            07/08/2018 - 12:32 PM
    Swim Wales Summer Open Meet 2018 - 30/07/2018 to 05/08/2018     
 
 Event 381  Boys 12 Year Olds 1500 LC Meter Freestyle (HDW)
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Wells, Oliver          12 C Dolphins       19:36.10   19:38.98  
  2 Briars, Kyle           12 Warrington W     20:11.38   20:15.14  
  3 McLain, Archie         12 Heads Valley     22:20.60   20:53.25  
  4 Idris, Jad             12 Co Leeds         20:44.36   20:59.22  
  5 Hewitt-White, Safford  12 Co Peterboro     22:49.80   21:05.54  
  6 Caravati-Pringle, Eli  12 Haringey         24:17.90   22:48.43  
  7 Thomas, Luke           12 Bristol Hen      25:14.00   23:56.58  
  8 Sidney, Sam            12 Wrexham          24:23.60   24:07.70  
 
 Event 381  Boys 13 Year Olds 1500 LC Meter Freestyle (HDW)
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 O Brien, Joshua        13 Co Cardiff       18:16.65   18:02.57  
  2 Hewitt, Harry          13 Swansea Aq       18:53.43   18:27.10  
  3 Riddiford, Rhys        13 Co Leeds         18:50.51   18:52.71  
  4 Geysen-Holley, Max     13 Co Cardiff       19:10.95   18:55.93  
  5 Taylor, Adam           13 Wrexham          19:27.69   19:08.65  
  6 Oliver, Theo           13 Winsford         19:25.32   19:38.77  
  7 Davies, Anthony        13 Millfield        19:29.98   20:02.06  
 
 Event 381  Boys 14 Year Olds 1500 LC Meter Freestyle (HDW)
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Kelly, Ben             14 Co Birm'ham      18:19.91   18:03.66  
  2 Everett, Jack          14 Team Bath AS     18:20.01   18:13.84  
  3 White, Henry           14 Pembs Cty        18:51.35   18:24.78  
  4 Chapman, Nathan        14 Gwich Royals     18:57.83   18:31.85  
  5 Broome, Charlie        14 Co Leeds         19:05.26   18:41.36  
  6 Allen-Ridge, Kasey     14 Abertillery      19:38.99   18:55.52  
  7 Fitzsimmons, Arron     14 PembrokeDist     20:09.60   20:48.09  
  8 Gorman, Joseph         14 Aberystwyth      21:36.30   22:17.06  
 -- Lockley, Carter        14 Ellesmere Co     19:48.40         NS  
 
 Event 381  Boys 15 Year Olds 1500 LC Meter Freestyle (HDW)
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Hughes, Ioan           15 Swim Gwynedd     17:25.61   17:22.80  
  2 Young, Ellis           15 Co Cardiff       18:01.08   17:55.20  
  3 Preece, Alexander      15 Swansea Aq       18:10.57   17:56.19  
  4 Casewell, James        15 Co Hereford      18:56.99   18:49.88  
  5 Nixon, Rhys            15 Co Cardiff       19:03.94   18:54.72  
 -- Knowles, Tomos         15 Leatherhead      18:49.05         NS  
 -- Leach, Owen            15 Co Cardiff       19:04.17         NS  
 
 Event 381  Boys 16 Year Olds 1500 LC Meter Freestyle (HDW)
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Oliver, Henry          16 Winsford         17:34.66   17:14.02  
  2 Adams, Kieran          16 Staines          17:25.95   17:28.45  
  3 English, Daniel        16 Hitchin          18:01.91   17:42.16  
  4 Snape-Johnson, Ben     16 Soundwell        18:52.25   18:11.09  
  5 Broome, Jamie          16 Co Leeds         17:46.72   18:19.45  
  6 Wojcik, Szymon         16 Bridgend Cty     19:23.07   19:14.82  
 
 Event 381  Boys 17 & Over 1500 LC Meter Freestyle (HDW)
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Pop Acev, Evgenij      30 Swansea Aq       17:01.27   17:07.07  
  2 Wollaston, Callum      17 Bor of Brox      17:20.44   17:22.32  
  3 Thomas, Craig          27 Neath            16:34.81   17:54.79  
  4 Price, Dafydd          18 Torfaen D        18:10.82   18:02.03  
  5 Davies, Rhys           17 Pembs Cty        18:19.69   18:47.99  
  6 Mullins, Joshua        18 Merthyr Tydf     19:25.94   19:08.50  
 -- Wilk, Harri            17 Chirk            18:52.31         NS  
 -- John, Lewys            18 Rct Squad        18:00.80         NS  
 -- Hall, Robert           19 Weston S M       18:11.12         NS  
 -- Moss, Alistair         17 Chirk            18:54.02         NS  
 -- Knowles, Owen          17 Guildford Ct     18:09.20         NS