Wales National Pool - Site License            07/08/2018 - 12:31 PM
    Swim Wales Summer Open Meet 2018 - 30/07/2018 to 05/08/2018     
 
 Event 4  Boys 12 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Bilbao, Oscar          12 Co Hereford       2:41.40    2:36.94  
  2 Denning, Jude          12 Boldmere          2:41.08    2:41.87  
  3 Leckonby, Dairhys      12 Swansea Aq        2:47.24    2:43.17  
  4 Oladele-Ajose, Noah    12 Saxon Crown       2:51.94    2:43.36  
  5 Toms, Charlie          12 Maxwell           2:46.19    2:44.57  
  6 Wells, Oliver          12 C Dolphins        2:48.10    2:46.88  
  7 Lewis, Teddy           12 Saxon Crown       2:45.97    2:47.93  
  8 Jemmott, Kadeen        12 Saxon Crown       2:53.60    2:48.79  
 -----------------------------------------------------------------
  9 Eloidin, Sean          12 Hackney           2:52.54    2:49.78  
 10 Carver, Wil            12 Swansea Aq        2:48.17    2:50.29  
 -----------------------------------------------------------------
 11 Idris, Jad             12 Co Leeds          2:41.38    2:50.32  
 12 Wardhaugh, Bryn        12 Co Cardiff        2:54.35    2:53.48  
 13 Hodgson, Solomon       12 Co Leeds          2:56.01    2:55.05  
 14 Hewitt-White, Safford  12 Co Peterboro      3:05.03    2:56.15  
 15 Jenkins, Richard       12 Millfield         2:53.29    2:57.64  
 16 West, Zac              12 Pembs Cty         2:59.28    2:58.45  
 17 Greenaway, Thomas      12 Swansea Aq        3:11.40    3:00.43  
 18 Goodwin, Jacob         12 Co Leeds          3:10.59    3:01.70  
 19 John, Finlay           12 Rct Squad         2:59.77    3:04.47  
 20 Ahmed, Yasir           12 Hackney           3:10.10    3:05.15  
 21 Roberts, Matthew       12 Co Leeds          3:08.95    3:05.21  
 22 McGuinness, Charlie    12 Torfaen D         3:14.79    3:07.16  
 23 Broadhurst, Jamie      12 Co Leeds          3:03.98    3:07.54  
 24 Dulay, Nathan          12 Co Leeds          3:16.70    3:08.46  
 25 Sidney, Sam            12 Wrexham           3:04.80    3:15.18  
 
 Event 4  Boys 13 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Merriman, Ben          13 Torfaen D         2:29.24    2:29.94  
  2 Havers-Strong, Willia  13 Burnley Bobc      2:30.33    2:30.68  
  3 Arch, Rhydian          13 Co Cardiff        2:41.20    2:31.16  
  4 Higgins, Harvey        13 Co Birm'ham       2:33.76    2:31.51  
  5 Firth, Henry           13 Co Leeds          2:38.18    2:33.39  
  6 Hughes, Cian           13 Co Cardiff        2:33.10    2:33.48  
  7 Emmett, Samuel         13 Co Leeds          2:33.81    2:34.27  
  8 Keenan, Brandon        13 Co Newport        2:39.33    2:34.66  
 -----------------------------------------------------------------
  9 Mathias, Dominic       13 Co Leeds          2:39.96    2:34.94  
 10 Gwynne-Jones, Dylan    13 Nofio S Gar       2:38.17    2:35.42  
 -----------------------------------------------------------------
 11 Shorthouse, Benjamin   13 Hailsham          2:33.62    2:36.18  
 12 Fox-Wiltshire, Benjam  13 Co Newport        2:37.38    2:36.44  
 13 Coulson, Evan          13 Torfaen D         2:40.65    2:36.67  
 14 James, Harley          13 Co Cardiff        2:41.34    2:36.75  
 15 Watkins, Elliott       13 Co Leeds          2:40.73    2:36.82  
 16 Robinson, James        13 Co Leeds          2:41.51    2:37.45  
 17 Burkett, Maximus       13 Swansea Aq        2:38.29    2:37.47  
 18 Geysen-Holley, Max     13 Co Cardiff        2:39.76    2:37.55  
 19 Taylor, Adam           13 Wrexham           2:38.35    2:38.02  
 20 Andrews, Rory          13 Pembs Cty         2:38.87    2:38.88  
 21 Davies, Gruffydd       13 Co Cardiff        2:43.09    2:39.04  
 22 Oladele-Ajose, Luke    13 Saxon Crown       2:39.20    2:40.20  
 23 Cole, Toby             13 Swansea Aq        2:44.72    2:41.17  
 24 Sutcliffe, Joshua      13 Co Leeds          2:43.13    2:41.47  
 25 Davies, Anthony        13 Millfield         2:40.86    2:41.70  
 26 Knowles, George        13 Co Leeds          2:41.25    2:42.76  
 27 Platt, Jake            13 Conwy             2:45.35    2:42.89  
 28 Isaacs, Tomos          13 Rct Squad         2:50.22    2:42.93  
 29 Pritchard, Tomos       13 Swim Gwynedd      2:48.21    2:45.56  
 30 Smith, Joshua          13 Co Peterboro      2:47.90    2:46.60  
 31 Knowles, Elis          13 Leatherhead       2:48.71    2:46.65  
 32 Riddiford, Rhys        13 Co Leeds          2:47.23    2:48.23  
 33 Chou, Nevan            13 Bromley           2:45.30    2:51.80  
 34 Ingram, James          13 Heads Valley      2:58.14    3:00.92  
 -- Conlon, Aled           13 Nofio S Gar       2:44.42         DQ  
 -- Melbourne-Smith, Tyle  13 Swansea Aq        2:31.60         NS  
 
 Event 4  Boys 14 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Wakeling, Jacob        14 Co Cardiff        2:25.41    2:22.37  
  2 Totney, Brooke         14 Co Birm'ham       2:25.22    2:24.44  
  3 Archer, Thomas         14 Hackney           2:25.14    2:25.36  
  4 Rodriguez, Antonio     14 Swansea Aq        2:22.41    2:26.99  
  5 Beale, Jordan          14 Co Birm'ham       2:27.69    2:27.01  
  6 Plant, Thomas          14 Harrogate         2:25.89    2:27.50  
  7 White, Henry           14 Pembs Cty         2:25.37    2:28.56  
  8 Ainley, Louis          14 Co Leeds          2:28.00    2:28.94  
 -----------------------------------------------------------------
  9 Williams, Finlay       14 Co Leeds          2:29.99    2:29.80  
 10 Broome, Charlie        14 Co Leeds          2:32.18    2:30.23  
 -----------------------------------------------------------------
 11 Sturley, Toby          14 Pembs Cty         2:25.01    2:30.95  
 12 Boyd, Matthew          14 Clitheroe         2:38.42    2:34.79  
 13 Powell, Samuel         14 Buckley           2:29.98    2:35.04  
 14 Kelly, Charles         14 Southport         2:35.79    2:36.72  
 15 Tong, Solomon          14 Co Cardiff        2:38.38    2:37.26  
 16 Baker, Zak             14 Newtown           2:30.64    2:38.60  
 17 Senior, Jack           14 Co Leeds          2:36.95    2:40.52  
 18 Lockley, Carter        14 Ellesmere Co      2:39.08    2:41.54  
 19 Halliwell, James       14 Bristol Hen       2:38.40    2:41.72  
 20 Coleridge, Jude        14 Aberystwyth       2:39.04    2:42.31  
 21 Hastings, Benjamin     14 Co Newport        2:45.78    2:42.67  
 22 Halliwell, Thomas      14 Nofio Clwyd       2:43.93    2:42.75  
 23 Jones, Finlay          14 Chirk             2:38.30    2:43.76  
 24 Thomas, Morgan         14 Mt Kelly          2:46.99    2:45.06  
 25 Patchett-Smyth, Mack   14 Rugby             2:49.91    2:45.10  
 -- Doran, Beau            14 Staines           2:38.60         DQ  
 -- Davies, Gareth         14 Haringey          2:32.36         NS  
 -- Fitzsimmons, Arron     14 PembrokeDist      2:40.95         NS  
 -- Kearley, Daniel        14 Worcester         2:33.80         NS  
 
 Event 4  Boys 15 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Knight, Jack           15 Co Newport        2:17.29    2:19.75  
  2 Dillon, Alexander      15 Southport         2:20.55    2:20.04  
  3 Murray, Adam           15 Co Cardiff        2:18.19    2:20.70  
  4 Close, Finan           15 Caernarfon        2:20.33    2:23.00  
  5 Ahmed, Ilyas           15 Hackney           2:26.72    2:23.07  
  6 Barden, Tom            15 Hailsham          2:22.30    2:24.65  
  7 Firake, Arya           15 Co Oxford         2:36.15    2:25.35  
  8 Hancock, Carwyn        15 Nofio S Gar       2:25.35    2:25.54  
 -----------------------------------------------------------------
  9 Astill, Samuel         15 Co Coventry       2:31.81    2:25.55  
 10 Small, Sam             15 Seagulls SC       2:27.79    2:26.34  
 -----------------------------------------------------------------
 11 Dalligan, Kian         15 Ellesmere Co      2:27.30    2:26.53  
 12 Newell, James          15 Bo Stockton       2:28.82    2:26.82  
 13 Palmer, Joseph         15 Leatherhead       2:28.01    2:28.54  
 14 Collins, Tyler         15 Rct Squad         2:28.70    2:29.83  
 15 Burton, Luke           15 Wycombe Dist      2:31.63    2:32.06  
 16 Wells, Lewis           15 Neath             2:31.43    2:34.11  
 17 Knowles, Tomos         15 Leatherhead       2:34.23    2:34.40  
 18 Thomas, Callum         15 Co Cardiff        2:38.02    2:40.01  
 19 Roberts, Osian         15 Swim Gwynedd      2:38.98    2:40.29  
 20 Davies, Joshua         15 Co Cardiff        2:41.73    2:42.52  
 -- Abazie, Chidubem       15 Saxon Crown       2:37.00         DQ  
 -- Winn, Zachariah        15 Nofio Clwyd       2:28.47         NS  
 
 Event 4  Boys 16 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Lawman, Lucas          16 Team Bath AS      2:22.47    2:19.02  
  2 Broome, Jamie          16 Co Leeds          2:22.60    2:23.50  
  3 Gibbs, Morgan          16 Rct Squad         2:29.00    2:29.37  
  4 Hughes, Tyler          16 Wrexham           2:29.50    2:30.02  
  5 Horstead, Joseph       16 Wycombe Dist      2:28.35    2:31.01  
  6 Wellman, Shay          16 Saxon Crown       2:31.95    2:33.80  
  7 Jenkins, Ellis         16 Rct Squad         2:38.01    2:37.18  
  8 Dunning, Luke          16 Llanelli          2:33.90    2:39.32  
 -----------------------------------------------------------------
 -- Smith, Grant           16 West Lothian      2:28.70         NS  
 
 Event 4  Boys 17 & Over 200 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Davies, Rhys           17 Pembs Cty         2:16.89    2:15.51  
  2 Motha, Christopher     18 Co Oxford         2:15.10    2:15.81  
  3 Bryce, Aidan           18 Co Newport        2:17.03    2:17.70  
  4 Brame, Mathew          17 Swim Gwynedd      2:17.35    2:17.92  
  5 James, Rhys            18 Co Cardiff        2:12.89    2:19.62  
  6 Knowles, Owen          17 Guildford Ct      2:22.09    2:21.10  
  7 Green, Joel            18 Hemel Hemp        2:24.88    2:23.33  
  8 Wollaston, Callum      17 Bor of Brox       2:18.10    2:25.26  
 -----------------------------------------------------------------
  9 Morgan, Huw            17 Leatherhead       2:23.10    2:28.32  
 10 Hunt, Tobias           17 Bridgend Cty      2:24.20    2:29.25  
 -----------------------------------------------------------------
 11 Cussell, Matthew       17 Co Peterboro      2:33.40    2:40.32  
 -- Peck, Samuel           18 Mt Kelly          2:17.20         NS  
 -- Price, Dafydd          18 Torfaen D         2:29.20         NS