Wales National Pool - Site License            07/08/2018 - 12:31 PM
    Swim Wales Summer Open Meet 2018 - 30/07/2018 to 05/08/2018     
 
 Event 8  Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Jones, Carwyn          12 Co Cardiff        1:10.58    1:09.22  
  2 Corver, Alexander      12 Bromley           1:10.82    1:13.32  
  3 Bilbao, Oscar          12 Co Hereford       1:12.97    1:13.43  
  4 Major, Sebastian       12 Co Newport        1:12.60    1:13.49  
  5 Leckonby, Dairhys      12 Swansea Aq        1:18.21    1:14.31  
  6 Oladele-Ajose, Noah    12 Saxon Crown       1:17.44    1:15.62  
  7 Fowler, Joseph         12 Rct Squad         1:19.61    1:17.24  
  8 Idris, Jad             12 Co Leeds          1:17.66    1:20.18  
 -----------------------------------------------------------------
  9 Hodgson, Solomon       12 Co Leeds          1:18.52    1:21.12  
 10 Toms, Charlie          12 Maxwell           1:25.00    1:21.63  
 -----------------------------------------------------------------
 11 Lewis, Teddy           12 Saxon Crown       1:18.71    1:21.65  
 12 Martin, Joshua         12 Co Peterboro      1:26.80    1:21.95  
 13 Lunt, Joshua           12 Wrexham           1:29.34    1:21.96  
 14 Jones, Lewis           12 Rhyl Dolphin      1:25.90    1:21.97  
 15 Eloidin, Sean          12 Hackney           1:23.29    1:23.48  
 16 Barnett, Jacob         12 Co Cardiff        1:20.55    1:23.66  
 17 Thomas, Luke           12 Bristol Hen       1:26.14    1:24.84  
 18 Goodwin, Jacob         12 Co Leeds          1:22.43    1:28.50  
 19 Jemmott, Kadeen        12 Saxon Crown       1:28.60    1:29.20  
 20 Peacock, James         12 Co Peterboro      1:28.28    1:31.29  
 -- Readhead, Matthew      12 Maxwell           1:29.00         DQ  
 -- Tajer, Ismail          12 Co Peterboro      1:25.10         NS  
 
 Event 8  Boys 13 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Melbourne-Smith, Tyle  13 Swansea Aq        1:03.36    1:03.65  
  2 Arch, Rhydian          13 Co Cardiff        1:08.21    1:05.88  
  3 Adams, Maxwell         13 Team Bath AS      1:06.78    1:06.56  
  4 Morgan, Dominic        13 Leatherhead       1:05.39    1:07.82  
  5 Watkins, Elliott       13 Co Leeds          1:08.70    1:09.05  
  6 Merriman, Ben          13 Torfaen D         1:10.61    1:09.22  
  7 Robinson, James        13 Co Leeds          1:10.92    1:09.24  
  8 Higgins, Harvey        13 Co Birm'ham       1:12.49    1:09.62  
 -----------------------------------------------------------------
  9 James, Harley          13 Co Cardiff        1:11.48    1:09.88  
 10 Chen Callcott, Bruce   13 Nofio Clwyd       1:11.68    1:10.36  
 -----------------------------------------------------------------
 11 Price, Samuel          13 Co Cardiff        1:16.86    1:10.84  
 11 Davies, Gruffydd       13 Co Cardiff        1:11.32    1:10.84  
 13 Sutcliffe, Joshua      13 Co Leeds          1:09.83    1:11.14  
 14 Andrews, Rory          13 Pembs Cty         1:11.76    1:11.30  
 15 Critchlow, Luke        13 Warrington W      1:12.95    1:11.88  
 16 Mathias, Dominic       13 Co Leeds          1:15.75    1:12.33  
 17 Gaunt, Jake            13 Soundwell         1:15.20    1:12.39  
 18 Almadin, Carmelo       13 Wycombe Dist      1:16.42    1:12.69  
 19 Firth, Henry           13 Co Leeds          1:10.83    1:12.88  
 20 O Brien, Joshua        13 Co Cardiff        1:15.89    1:13.68  
 21 North-Mullis, Oliver   13 Nofio S Gar       1:12.65    1:13.70  
 22 Geysen-Holley, Max     13 Co Cardiff        1:15.32    1:14.20  
 23 Burkett, Maximus       13 Swansea Aq        1:12.27    1:14.39  
 24 Havers-Strong, Willia  13 Burnley Bobc      1:14.30    1:15.55  
 -- Soczewka, Peter        13 Hatfield          1:05.58         NS  
 
 Event 8  Boys 14 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Gough, Joshua          14 Co Hereford       1:05.60    1:05.10  
  2 Wakeling, Jacob        14 Co Cardiff        1:06.76    1:05.41  
  3 Edwards, Kaden         14 Co Cardiff        1:04.14    1:05.54  
  4 Archer, Thomas         14 Hackney           1:06.30    1:06.27  
  5 Southgate, Noah        14 Boldmere          1:14.65    1:08.33  
  6 Beale, Jordan          14 Co Birm'ham       1:08.31    1:08.34  
  7 Nimoh, Pharell         14 Saxon Crown       1:10.33    1:08.45  
  8 Plant, Thomas          14 Harrogate         1:10.80    1:08.48  
 -----------------------------------------------------------------
  9 Boyd, Matthew          14 Clitheroe         1:08.80    1:08.70  
 10 Tong, Solomon          14 Co Cardiff        1:09.37    1:09.48  
 -----------------------------------------------------------------
 11 Kelly, Charles         14 Southport         1:08.21    1:09.57  
 12 Lewis, Dylan           14 Swansea Aq        1:10.89    1:09.63  
 13 Ainley, Louis          14 Co Leeds          1:10.85    1:10.73  
 14 Jones, Finlay          14 Chirk             1:12.60    1:10.80  
 15 Patchett-Smyth, Mack   14 Rugby             1:13.00    1:11.56  
 16 Broome, Charlie        14 Co Leeds          1:13.07    1:12.76  
 17 Wingrave-Rix, Harvey   14 Swansea Aq        1:15.82    1:12.88  
 18 Fosbrook, Matthew      14 Bristol Hen       1:11.25    1:13.14  
 19 Wilkinson, Benjamin    14 Wycombe Dist      1:12.78    1:13.25  
 20 Williams, Finlay       14 Co Leeds          1:14.79    1:13.64  
 21 Halliwell, James       14 Bristol Hen       1:12.89    1:13.98  
 21 Senior, Jack           14 Co Leeds          1:12.37    1:13.98  
 23 Sowden, Francis        14 Co Bristol        1:14.17    1:14.14  
 24 Roe, Christian         14 Royal Wolv        1:13.90    1:15.23  
 25 Hastings, Benjamin     14 Co Newport        1:13.94    1:15.82  
 -- Kearley, Daniel        14 Worcester         1:14.30         NS  
 
 Event 8  Boys 15 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Bridgeland, Joshua     15 Hatfield          1:02.71    1:02.04  
  2 Smart, Connor          15 Swansea Aq        1:02.54    1:02.19  
  3 Fowle, Luke            15 Thanet Swim       1:02.76    1:02.28  
  4 Knight, Jack           15 Co Newport        1:01.66    1:02.29  
  5 Leach, Owen            15 Co Cardiff        1:04.24    1:02.86  
  6 Murray, Adam           15 Co Cardiff        1:03.92    1:03.29  
  7 Ahmed, Ilyas           15 Hackney           1:02.94    1:03.55  
  8 Small, Sam             15 Seagulls SC       1:02.70    1:03.60  
 -----------------------------------------------------------------
  9 Nguyen, Louis          15 Mt Kelly          1:04.64    1:03.72  
 10 Gunawardena, Luca      15 Bristol Hen       1:03.57    1:03.88  
 -----------------------------------------------------------------
 11 Burton, Luke           15 Wycombe Dist      1:04.05    1:04.07  
 12 Astill, Samuel         15 Co Coventry       1:13.33    1:05.45  
 13 Newell, James          15 Bo Stockton       1:07.77    1:05.56  
 14 Taylor, Morgan         15 Wrexham           1:05.93    1:05.64  
 15 Myers, Llion           15 Swim Gwynedd      1:07.37    1:05.69  
 16 Barden, Tom            15 Hailsham          1:07.82    1:05.93  
 17 Pycroft, Christian     15 Co Cardiff        1:06.93    1:06.06  
 18 Dalligan, Kian         15 Ellesmere Co      1:09.30    1:06.16  
 19 Dillon, Alexander      15 Southport         1:10.30    1:07.01  
 20 Slocombe-Poole, Charl  15 Bristol Hen       1:05.09    1:07.12  
 21 Lewis, Ethan           15 Nofio Clwyd       1:10.30    1:07.62  
 22 Davies, Alexander      15 Mold              1:07.30    1:07.67  
 23 Papple, Jacob          15 Bo Stockton       1:08.16    1:07.77  
 24 Bryan, Logan           15 Co Oxford         1:07.33    1:07.97  
 25 Raffill, Daniel        15 TauntonDeane      1:06.39    1:09.56  
 26 Collins, Tyler         15 Rct Squad         1:10.83    1:10.93  
 27 Massey, Jacob          15 Aberystwyth       1:12.30    1:12.83  
 28 Knowles, Tomos         15 Leatherhead       1:12.30    1:13.64  
 -- Winn, Zachariah        15 Nofio Clwyd       1:09.11         NS  
 
 Event 8  Boys 16 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Speakman, Zachariah    16 Nofio Clwyd       1:01.55    1:00.38  
  2 Savva, Theo            16 Co Cardiff        1:04.20    1:00.49  
  3 Ellis, Kristian        16 Nofio Clwyd       1:00.53    1:00.53  
  4 Barrett, Sean          16 Pembs Cty         1:03.09    1:01.83  
  5 Garland, Kieran        16 Rct Squad         1:01.50    1:01.93  
  6 Kinsella, Daniel       16 Warrington W      1:06.60    1:02.91  
  7 Broome, Jamie          16 Co Leeds          1:02.91    1:02.99  
  8 Shaw, Luke             16 Sutton Cheam      1:04.50    1:03.27  
 -----------------------------------------------------------------
  9 Hall, Matthew          16 Teddington        1:03.64    1:03.79  
 10 Wood, Adam             16 Co Leeds          1:02.66    1:03.99  
 -----------------------------------------------------------------
 11 English, Daniel        16 Hitchin           1:05.23    1:04.10  
 12 Au, Finnen             16 Boldmere          1:03.75    1:04.22  
 13 Adams, Kieran          16 Staines           1:07.80    1:04.49  
 14 Cousins, Jacob         16 Rct Squad         1:04.44    1:05.43  
 15 Gower, Lachlan         16 Hailsham          1:04.95    1:05.76  
 16 Degen, Harry           16 Staines           1:04.78    1:05.89  
 17 Baddams, Bradley       16 Royal Wolv        1:03.97    1:06.43  
 18 Savage-Taylor, Tomos   16 Heads Valley      1:08.13    1:06.57  
 19 McNeil, Hugo           16 Team Bath AS      1:09.30    1:08.79  
 20 Steven, Ryan           16 Co Newport        1:10.84    1:11.50  
 
 Event 8  Boys 17 & Over 100 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Puszet, Tudor          22 Swansea Aq          56.92      56.49  
  2 Cole, Iestyn           19 Swansea Aq          57.06      57.56  
  3 Morris, Alexander      19 Swansea Aq          57.26      57.76  
  4 Richards, Owen         17 Torfaen D           58.52      58.27  
  5 Durston, Fraser        20 Co Cardiff        1:01.80      58.73  
  6 Davies, Llewelyn       17 Swansea Aq          59.53      58.89  
  7 Motha, Christopher     18 Co Oxford           58.98      59.49  
  8 Lewis-Gale, Fynn       17 Co Hereford       1:01.44      59.62  
 -----------------------------------------------------------------
  9 Newman, Bradley        17 Co Cardiff        1:00.83      59.94  
 10 Lawton, Samuel         17 Co Bristol          59.98    1:00.10  
 -----------------------------------------------------------------
 11 Cook, Jacob            18 Co Cardiff        1:01.79    1:00.44  
 12 Reed, Adam             18 Paignton          1:01.93    1:00.61  
 13 Wollaston, Callum      17 Bor of Brox       1:02.81    1:01.02  
 14 Derrick, Zachary       17 Keynsham          1:01.11    1:01.05  
 15 Baker, Luke            17 Torfaen D         1:00.72    1:01.17  
 16 Szopinski, Mateusz     17 Saxon Crown       1:01.53    1:01.19  
 17 Tapsell, Joshua        18 Nova Cent'n       1:01.94    1:01.34  
 18 Foster, Michael        19 Saxon Crown       1:02.03    1:02.41  
 19 Morris, Jake           17 Royal Wolv        1:02.21    1:02.47  
 20 Price, Dafydd          18 Torfaen D         1:02.62    1:02.83  
 21 Grothier, Isaac        17 Team Bath AS      1:03.60    1:03.31  
 22 Taylor, Ethan          17 Wrexham           1:03.34    1:04.01  
 23 Morgan, Huw            17 Leatherhead       1:06.73    1:04.53  
 24 Knowles, Owen          17 Guildford Ct      1:05.30    1:06.23  
 25 Lewis, Tommy           19 Saxon Crown       1:05.92    1:06.62  
 26 Piggott, Tom X         18 Oswestry Ott      1:02.97    1:09.68  
 -- Thomas, Daniel         21 Swansea Aq        1:01.90         NS  
 -- Acland, Connor         22 Co Newport        1:01.61         NS  
 -- Bryan, Connor          18 Co Oxford         1:00.44         NS  
 -- Booth, Kyle            17 Co Cardiff          59.89         NS