Wales National Pool - Site License            07/08/2018 - 12:31 PM
    Swim Wales Summer Open Meet 2018 - 30/07/2018 to 05/08/2018     
 
 Event 12  Boys 12 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 James, Tristyn         12 Co Cardiff        2:18.39    2:13.43  
  2 Major, Sebastian       12 Co Newport        2:25.52    2:24.39  
  3 Leckonby, Dairhys      12 Swansea Aq        2:26.92    2:24.60  
  4 Bilbao, Oscar          12 Co Hereford       2:27.29    2:25.18  
  5 Gough, Nathan          12 Co Hereford       2:28.03    2:25.56  
  6 Wells, Oliver          12 C Dolphins        2:23.18    2:25.81  
  7 Lewis, Teddy           12 Saxon Crown       2:26.60    2:26.76  
  8 Steven, Adam           12 Co Newport        2:24.11    2:27.04  
 -----------------------------------------------------------------
  9 Eloidin, Sean          12 Hackney           2:26.34    2:28.03  
 10 Toms, Charlie          12 Maxwell           2:34.30    2:30.96  
 -----------------------------------------------------------------
 11 Hewitt-White, Safford  12 Co Peterboro      2:35.49    2:31.56  
 12 Goodwin, Jacob         12 Co Leeds          2:35.04    2:32.43  
 13 Briars, Kyle           12 Warrington W      2:32.98    2:32.87  
 14 Jenkins, Richard       12 Millfield         2:30.63    2:34.24  
 15 Lee, Ethan             12 Co Cardiff        2:38.60    2:34.30  
 16 Idris, Jad             12 Co Leeds          2:33.29    2:35.34  
 17 Willis, Morgan         12 Swansea Aq        2:32.74    2:37.29  
 18 Lunt, Joshua           12 Wrexham           2:52.48    2:37.89  
 19 Dulay, Nathan          12 Co Leeds          2:55.02    2:37.99  
 20 Wardhaugh, Bryn        12 Co Cardiff        2:39.15    2:38.90  
 21 Readhead, Matthew      12 Maxwell           2:39.20    2:40.35  
 22 McGuinness, Charlie    12 Torfaen D         2:49.54    2:40.39  
 23 McLain, Archie         12 Heads Valley      2:43.20    2:40.95  
 24 Thomas, Shay           12 Conwy             2:44.62    2:42.30  
 25 West, Zac              12 Pembs Cty         2:58.62    2:43.26  
 26 John, Finlay           12 Rct Squad         2:44.59    2:43.93  
 27 Thomas, Luke           12 Bristol Hen       2:52.26    2:45.38  
 28 Broadhurst, Jamie      12 Co Leeds          2:48.30    2:48.84  
 29 Ahmed, Yasir           12 Hackney           2:56.70    2:49.87  
 30 Sidney, Sam            12 Wrexham           2:50.30    2:50.05  
 31 Hornik, Jonas          12 Wrexham           2:55.80    2:52.57  
 32 Morris, James          12 Mold              2:48.20    2:56.80  
 -- Corver, Alexander      12 Bromley           2:25.21         NS  
 
 Event 12  Boys 13 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Melbourne-Smith, Tyle  13 Swansea Aq        2:05.89    2:07.13  
  2 Higgins, Harvey        13 Co Birm'ham       2:11.44    2:10.07  
  3 Merriman, Ben          13 Torfaen D         2:14.89    2:11.40  
  4 Arch, Rhydian          13 Co Cardiff        2:14.62    2:11.69  
  5 Andrews, Rory          13 Pembs Cty         2:12.04    2:12.61  
  6 O Brien, Joshua        13 Co Cardiff        2:13.56    2:12.99  
  7 Knowles, George        13 Co Leeds          2:18.98    2:15.06  
  8 Critchlow, Luke        13 Warrington W      2:15.18    2:15.09  
 -----------------------------------------------------------------
  9 Morgan, Dominic        13 Leatherhead       2:18.19    2:15.33  
 10 Mathias, Dominic       13 Co Leeds          2:18.22    2:15.91  
 -----------------------------------------------------------------
 11 Hewitt, Harry          13 Swansea Aq        2:19.36    2:17.59  
 12 Geysen-Holley, Max     13 Co Cardiff        2:19.21    2:17.91  
 13 Davies, Gianni         13 Co Newport        2:18.91    2:18.08  
 14 Price, Samuel          13 Co Cardiff        2:26.00    2:18.09  
 15 Chen Callcott, Bruce   13 Nofio Clwyd       2:20.20    2:18.23  
 16 Watkins, Elliott       13 Co Leeds          2:18.49    2:18.40  
 17 Robinson, James        13 Co Leeds          2:25.92    2:18.90  
 18 Emmett, Samuel         13 Co Leeds          2:23.63    2:19.56  
 19 Havers-Strong, Willia  13 Burnley Bobc      2:20.18    2:19.68  
 20 Riddiford, Rhys        13 Co Leeds          2:21.43    2:20.53  
 21 James, Harley          13 Co Cardiff        2:23.55    2:20.70  
 22 Gwynne-Jones, Dylan    13 Nofio S Gar       2:20.55    2:22.54  
 23 Firth, Henry           13 Co Leeds          2:27.17    2:22.71  
 24 Platt, Jake            13 Conwy             2:28.97    2:23.74  
 25 Taylor, Adam           13 Wrexham           2:21.66    2:24.36  
 26 Smith, Joshua          13 Co Peterboro      2:25.50    2:24.84  
 27 Davies, Anthony        13 Millfield         2:23.16    2:25.56  
 28 Cole, Toby             13 Swansea Aq        2:26.74    2:25.82  
 29 Sutcliffe, Joshua      13 Co Leeds          2:29.70    2:26.31  
 30 Khodakhah, Dariush     13 Co Leeds          2:29.00    2:26.47  
 31 Catling, Finlay        13 C Dolphins        2:27.89    2:26.57  
 32 Pritchard, Tomos       13 Swim Gwynedd      2:27.40    2:28.00  
 33 Thomas, Charlie        13 C Dolphins        2:32.18    2:30.53  
 34 Almadin, Carmelo       13 Wycombe Dist      2:30.15    2:31.45  
 35 Conlon, Aled           13 Nofio S Gar       2:30.51    2:32.60  
 36 Price, Toby            13 Pembs Cty         2:32.06    2:33.39  
 37 Knowles, Ioan          13 Leatherhead       2:32.23    2:38.08  
 -- Hughes, Cian           13 Co Cardiff        2:13.80         DQ  
 -- Chou, Nevan            13 Bromley           2:29.27         NS  
 -- Keane, Jayden          13 PembrokeDist      2:29.70         NS  
 
 Event 12  Boys 14 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Rodriguez, Antonio     14 Swansea Aq        2:09.27    2:10.58  
  2 Davies, Gareth         14 Haringey          2:13.72    2:10.98  
  3 Gough, Joshua          14 Co Hereford       2:15.20    2:11.00  
  4 Terry, Euan            14 Sevenoaks         2:08.93    2:11.11  
  5 White, Henry           14 Pembs Cty         2:14.28    2:11.40  
  6 Baker, Zak             14 Newtown           2:09.09    2:12.00  
  7 Jenkins, Daniel        14 Co Birm'ham       2:13.59    2:12.17  
  8 Elkin, Max             14 Swansea Aq        2:13.71    2:12.61  
 -----------------------------------------------------------------
  9 Allen-Ridge, Kasey     14 Abertillery       2:19.16    2:12.86  
 10 Southgate, Noah        14 Boldmere          2:18.14    2:13.07  
 -----------------------------------------------------------------
 11 Wilde, Jj              14 Putteridge        2:16.83    2:13.13  
 12 Kelly, Ben             14 Co Birm'ham       2:13.74    2:13.49  
 13 Boyd, Matthew          14 Clitheroe         2:13.00    2:14.36  
 14 Sturley, Toby          14 Pembs Cty         2:13.17    2:14.39  
 15 Tong, Solomon          14 Co Cardiff        2:15.45    2:15.58  
 16 Lewis, Dylan           14 Swansea Aq        2:16.45    2:16.06  
 17 Wisden, Dylan          14 Bridgend Cty      2:14.34    2:16.36  
 18 Rook, Casey-Jay        14 Wycombe Dist      2:18.97    2:18.60  
 19 Williams, Finlay       14 Co Leeds          2:19.32    2:18.88  
 20 Wilkinson, Benjamin    14 Wycombe Dist      2:21.71    2:18.94  
 21 Broome, Charlie        14 Co Leeds          2:20.68    2:19.10  
 22 Senior, Jack           14 Co Leeds          2:16.73    2:19.48  
 23 Cheetham-Marchionne,   14 Bristol Hen       2:28.79    2:20.47  
 24 Patchett-Smyth, Mack   14 Rugby             2:19.80    2:20.72  
 25 Fosbrook, Matthew      14 Bristol Hen       2:27.24    2:20.75  
 26 Steer, Andrew          14 Saxon Crown       2:25.80    2:21.93  
 27 Thomas, Morgan         14 Mt Kelly          2:23.34    2:22.82  
 28 Kelly, Charles         14 Southport         2:22.99    2:22.88  
 29 Berry, Ethan           14 Wrexham           2:28.70    2:22.90  
 30 Coleridge, Jude        14 Aberystwyth       2:24.13    2:23.98  
 31 Roe, Christian         14 Royal Wolv        2:25.57    2:26.14  
 32 Elias, Hari            14 Co Cardiff        2:22.93    2:26.30  
 33 Ainley, Louis          14 Co Leeds          2:16.80    2:26.57  
 -- Morgan, Dylan          14 Nofio S Gar       2:12.76         NS  
 -- Havard, Dylan          14 Heads Valley      2:31.30         NS  
 -- Halliwell, James       14 Bristol Hen       2:24.32         NS  
 
 Event 12  Boys 15 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Myers, Llion           15 Swim Gwynedd      2:06.24    2:05.04  
  2 Murray, Adam           15 Co Cardiff        2:08.10    2:05.34  
  3 Smart, Connor          15 Swansea Aq        2:03.78    2:05.41  
  4 Hancock, Carwyn        15 Nofio S Gar       2:06.53    2:06.18  
  5 Palmer, Joseph         15 Leatherhead       2:07.67    2:07.40  
  6 Bridgeland, Joshua     15 Hatfield          2:07.94    2:07.45  
  7 Burton, Luke           15 Wycombe Dist      2:10.91    2:07.69  
  8 Young, Ellis           15 Co Cardiff        2:09.36    2:08.40  
 -----------------------------------------------------------------
  9 Taylor, Morgan         15 Wrexham           2:09.48    2:08.42  
 10 Ahmed, Ilyas           15 Hackney           2:08.82    2:08.45  
 -----------------------------------------------------------------
 11 Bryan, Logan           15 Co Oxford         2:08.34    2:08.53  
 12 Dillon, Alexander      15 Southport         2:08.72    2:08.65  
 13 Small, Sam             15 Seagulls SC       2:09.58    2:09.85  
 14 Langston, Solomon      15 Boldmere          2:09.71    2:09.86  
 15 Dalligan, Kian         15 Ellesmere Co      2:10.47    2:10.11  
 16 Davies, Alexander      15 Mold              2:11.45    2:10.61  
 17 Newell, James          15 Bo Stockton       2:14.70    2:10.73  
 18 Leach, Owen            15 Co Cardiff        2:11.99    2:10.74  
 19 Preece, Alexander      15 Swansea Aq        2:12.38    2:12.32  
 20 Burnell, Joseph        15 Co Leeds          2:14.73    2:13.40  
 21 Raffill, Daniel        15 TauntonDeane      2:09.51    2:14.61  
 22 Firake, Arya           15 Co Oxford         2:19.18    2:14.96  
 23 Batt, Zane             15 Cheshunt          2:15.70    2:16.23  
 24 Knowles, Tomos         15 Leatherhead       2:17.43    2:16.77  
 25 Lewis, Ethan           15 Nofio Clwyd       2:19.40    2:17.16  
 26 Collins, Tyler         15 Rct Squad         2:19.75    2:17.39  
 27 Cooper, Samuel         15 Boldmere          2:23.50    2:19.77  
 -- Astill, Samuel         15 Co Coventry       2:19.77         NS  
 -- Winn, Zachariah        15 Nofio Clwyd       2:10.64         NS  
 
 Event 12  Boys 16 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Speakman, Zachariah    16 Nofio Clwyd       2:01.20    2:00.61  
  2 Ellis, Kristian        16 Nofio Clwyd       2:01.23    2:01.07  
  3 Barrett, Sean          16 Pembs Cty         2:07.25    2:05.18  
  4 Adams, Kieran          16 Staines           2:07.36    2:05.39  
  5 English, Daniel        16 Hitchin           2:10.86    2:06.48  
  6 Davies, Joseph         16 Torfaen D         2:07.70    2:06.51  
  7 Reid, Nicholas         16 Wycombe Dist      2:10.75    2:07.39  
  8 Oliver, Henry          16 Winsford          2:04.06    2:07.51  
 -----------------------------------------------------------------
  9 Wood, Adam             16 Co Leeds          2:12.24    2:07.59  
 10 Bennett, Lucas         16 Co Bristol        2:09.37    2:10.19  
 -----------------------------------------------------------------
 11 Shaw, Frazer           16 Wycombe Dist      2:04.96    2:10.31  
 12 Hughes, Tyler          16 Wrexham           2:15.66    2:10.99  
 13 Broome, Jamie          16 Co Leeds          2:08.35    2:12.54  
 14 Johnson, Kai           16 Saxon Crown       2:17.65    2:14.38  
 15 Gibbs, Morgan          16 Rct Squad         2:12.37    2:15.98  
 16 Roberts, Alexander     16 Wrexham           2:16.30    2:16.69  
 17 Steven, Ryan           16 Co Newport        2:19.29    2:18.74  
 18 Langman, George        16 Weston S M        2:12.52    2:18.96  
 19 Verkade, Guus          16 Backwell          2:17.60    2:21.11  
 -- Horstead, Joseph       16 Wycombe Dist      2:13.77         NS  
 -- Smith, Grant           16 West Lothian      2:13.06         NS  
 
 Event 12  Boys 17 & Over 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Bregazzi, Alexander    20 Loughboro Un      1:56.70    1:54.95  
  2 Davies, Daniel         20 Co Cardiff        1:56.44    1:58.01  
  3 Thorpe, Thomas         18 Wrexham           1:58.14    1:58.18  
  4 Loney, Joshua          17 Swansea Aq        1:58.58    1:59.20  
  5 Morris, Alexander      19 Swansea Aq        1:58.43    2:00.03  
  6 Richards, Owen         17 Torfaen D         2:00.76    2:00.09  
  7 Lewis-Gale, Fynn       17 Co Hereford       2:00.72    2:02.17  
  8 Houghton, Oliver       20 Warrington W      2:01.70    2:02.57  
 -----------------------------------------------------------------
  9 Davies, Llewelyn       17 Swansea Aq        2:01.09    2:02.63  
 10 Durston, Fraser        20 Co Cardiff        1:59.64    2:02.65  
 -----------------------------------------------------------------
 11 Tapsell, Joshua        18 Nova Cent'n       2:03.43    2:03.99  
 12 Inness, Oliver         17 Wycombe Dist      2:04.44    2:04.05  
 13 Wollaston, Callum      17 Bor of Brox       2:02.23    2:04.72  
 14 Williams, Steffan      19 Nofio S Gar       2:04.89    2:04.82  
 15 James, Rhys            18 Co Cardiff        2:03.82    2:05.02  
 15 Taylor, Ethan          17 Wrexham           2:06.13    2:05.02  
 17 Winterburn, Benjamin   17 Carnforth         1:59.89    2:05.08  
 18 Morgan, Huw            17 Leatherhead       2:05.70    2:05.12  
 19 Foster, Michael        19 Saxon Crown       2:04.28    2:05.37  
 20 Grothier, Isaac        17 Team Bath AS      2:09.54    2:05.59  
 21 Price, Dafydd          18 Torfaen D         2:07.70    2:06.54  
 22 Morris, Jake           17 Royal Wolv        2:07.27    2:07.58  
 23 Wilk, Harri            17 Chirk             2:12.79    2:08.19  
 24 Derrick, Zachary       17 Keynsham          2:01.97    2:09.06  
 25 Hall, Robert           19 Weston S M        2:03.82    2:09.29  
 26 John, Lewys            18 Rct Squad         2:08.16    2:11.01  
 27 Lewis, Tommy           19 Saxon Crown       2:15.22    2:11.19  
 28 Cook, Owain            18 Bridgend Cty      2:12.64    2:12.15  
 -- Dafydd, Cedol          18 Swim Gwynedd      2:10.20         NS  
 -- Cole, Iestyn           19 Swansea Aq        1:58.61         NS  
 -- Marotta, Daniel        17 Swansea Aq        1:58.87         NS  
 -- Robinson, George       18 Preston           2:03.80         NS  
 -- Knowles, Owen          17 Guildford Ct      2:11.51         NS