Wales National Pool - Site License            07/08/2018 - 12:31 PM
    Swim Wales Summer Open Meet 2018 - 30/07/2018 to 05/08/2018     
 
 Event 20  Boys 12 Year Olds 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 James, Tristyn         12 Co Cardiff        2:34.31    2:30.46  
  2 Jones, Carwyn          12 Co Cardiff        2:38.22    2:32.23  
  3 Corver, Alexander      12 Bromley           2:36.95    2:39.16  
  4 Gough, Nathan          12 Co Hereford       2:47.40    2:44.43  
  5 Major, Sebastian       12 Co Newport        2:47.32    2:44.97  
  6 Wells, Oliver          12 C Dolphins        2:48.28    2:47.09  
  7 Lewis, Teddy           12 Saxon Crown       2:43.07    2:47.63  
  8 Briars, Kyle           12 Warrington W      2:48.13    2:48.07  
 -----------------------------------------------------------------
  9 Lea, Thomas            12 Hackney           2:48.61    2:48.09  
 10 Lee, Tristan           12 Co Cardiff        2:53.18    2:52.09  
 -----------------------------------------------------------------
 11 Idris, Jad             12 Co Leeds          2:49.20    2:53.60  
 12 Lee, Ethan             12 Co Cardiff        2:57.84    2:55.84  
 13 Goodwin, Jacob         12 Co Leeds          2:50.38    2:55.88  
 14 Jenkins, Richard       12 Millfield         3:01.62    2:57.18  
 15 Longworth, Ellis       12 Conwy             3:04.50    2:57.57  
 16 Fowler, Joseph         12 Rct Squad         3:03.11    2:58.64  
 17 Dulay, Nathan          12 Co Leeds          3:15.90    3:00.91  
 18 Thomas, Luke           12 Bristol Hen       2:59.07    3:03.95  
 19 Wardhaugh, Bryn        12 Co Cardiff        3:07.22    3:04.36  
 20 McLain, Archie         12 Heads Valley      2:58.63    3:05.09  
 21 McGuinness, Charlie    12 Torfaen D         3:13.17    3:06.66  
 22 Roberts, Matthew       12 Co Leeds          3:17.55    3:09.34  
 23 Broadhurst, Jamie      12 Co Leeds          3:11.71    3:09.73  
 24 Murphy-Kenny, Dylan    12 Rhondda           3:19.90    3:11.32  
 -- Atkins, Jack           12 Boldmere          2:53.75         DQ  
 -- West, Zac              12 Pembs Cty         2:56.79         DQ  
 -- Thomas, Shay           12 Conwy             3:05.34         DQ  
 -- Bilbao, Oscar          12 Co Hereford       2:37.97         DQ  
 -- Lunt, Joshua           12 Wrexham           3:13.92         DQ  
 -- Morris, James          12 Mold              3:20.90         DQ  
 -- Eloidin, Sean          12 Hackney           2:54.60         NS  
 -- Readhead, Matthew      12 Maxwell           3:02.00         NS  
 
 Event 20  Boys 13 Year Olds 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Melbourne-Smith, Tyle  13 Swansea Aq        2:24.94    2:26.60  
  2 Arch, Rhydian          13 Co Cardiff        2:31.08    2:28.23  
  3 Andrews, Rory          13 Pembs Cty         2:31.88    2:32.33  
  4 Mathias, Dominic       13 Co Leeds          2:32.67    2:32.66  
  5 Critchlow, Luke        13 Warrington W      2:33.10    2:33.07  
  6 James, Harley          13 Co Cardiff        2:38.34    2:33.97  
  7 Robinson, James        13 Co Leeds          2:38.41    2:34.02  
  8 O Brien, Joshua        13 Co Cardiff        2:38.83    2:34.86  
 -----------------------------------------------------------------
  9 Morgan, Dominic        13 Leatherhead       2:33.58    2:34.93  
 10 Gaunt, Jake            13 Soundwell         2:34.31    2:35.16  
 -----------------------------------------------------------------
 11 Watkins, Elliott       13 Co Leeds          2:35.47    2:35.20  
 12 Price, Samuel          13 Co Cardiff        2:41.30    2:35.58  
 13 Knowles, George        13 Co Leeds          2:39.55    2:35.75  
 14 Hewitt, Harry          13 Swansea Aq        2:34.03    2:35.86  
 15 Havers-Strong, Willia  13 Burnley Bobc      2:38.04    2:36.15  
 16 Cole, Toby             13 Swansea Aq        2:40.35    2:39.23  
 17 Fox-Wiltshire, Benjam  13 Co Newport        2:38.11    2:39.58  
 18 Davies, Gruffydd       13 Co Cardiff        2:40.23    2:40.41  
 19 Emmett, Samuel         13 Co Leeds          2:48.74    2:40.49  
 20 Firth, Henry           13 Co Leeds          2:39.78    2:40.51  
 21 Sutcliffe, Joshua      13 Co Leeds          2:43.55    2:40.59  
 22 Almadin, Carmelo       13 Wycombe Dist      2:43.50    2:40.70  
 23 Marrie, Shyan          13 Co Birm'ham       2:39.62    2:41.49  
 24 Lovell-Pascal, Jean-L  13 Holywell          2:41.76    2:41.67  
 25 Riddiford, Rhys        13 Co Leeds          2:41.90    2:41.86  
 26 Burkett, Maximus       13 Swansea Aq        2:38.84    2:41.90  
 27 Taylor, Andrew         13 Co Oxford         2:49.64    2:45.14  
 28 Davies, Anthony        13 Millfield         2:44.92    2:46.68  
 29 Anderson, Maxwell      13 Co Cardiff        2:49.39    2:47.11  
 30 Pritchard, Tomos       13 Swim Gwynedd      2:48.92    2:49.05  
 31 Knowles, Elis          13 Leatherhead       2:47.70    2:50.22  
 32 Smith, Joshua          13 Co Peterboro      2:45.90    2:51.35  
 -- Geysen-Holley, Max     13 Co Cardiff        2:39.86         DQ  
 -- Merriman, Ben          13 Torfaen D         2:34.38         DQ  
 
 Event 20  Boys 14 Year Olds 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Elkin, Max             14 Swansea Aq        2:24.74    2:26.03  
  2 White, Henry           14 Pembs Cty         2:25.74    2:26.10  
  3 Rodriguez, Antonio     14 Swansea Aq        2:23.58    2:27.11  
  4 Totney, Brooke         14 Co Birm'ham       2:30.53    2:28.63  
  5 Sturley, Toby          14 Pembs Cty         2:29.21    2:29.73  
  6 Davies, Gareth         14 Haringey          2:30.07    2:30.28  
  7 Jenkins, Daniel        14 Co Birm'ham       2:31.89    2:31.89  
  8 Ainley, Louis          14 Co Leeds          2:30.17    2:32.08  
 -----------------------------------------------------------------
  9 Williams, Finlay       14 Co Leeds          2:31.86    2:33.05  
 10 Baker, Zak             14 Newtown           2:33.67    2:33.14  
 -----------------------------------------------------------------
 11 Staines, Luca          14 Wycombe Dist      2:39.53    2:33.89  
 12 Wilkinson, Benjamin    14 Wycombe Dist      2:33.18    2:33.90  
 13 Goodfellow, George     14 Mt Kelly          2:29.48    2:33.92  
 14 Plant, Thomas          14 Harrogate         2:30.23    2:34.00  
 15 Senior, Jack           14 Co Leeds          2:33.52    2:34.75  
 16 Kelly, Ben             14 Co Birm'ham       2:35.26    2:34.89  
 17 Boyd, Matthew          14 Clitheroe         2:38.00    2:35.46  
 18 Broome, Charlie        14 Co Leeds          2:34.30    2:36.06  
 19 Kelly, Charles         14 Southport         2:34.32    2:37.35  
 20 Nimoh, Pharell         14 Saxon Crown       2:43.90    2:38.71  
 21 Rook, Casey-Jay        14 Wycombe Dist      2:46.98    2:38.92  
 22 Fitzsimmons, Arron     14 PembrokeDist      2:41.84    2:40.61  
 23 Jordan, Liam           14 Exeter City       2:36.93    2:42.15  
 24 Roe, Christian         14 Royal Wolv        2:41.38    2:43.06  
 25 Wingrave-Rix, Harvey   14 Swansea Aq        2:50.71    2:44.15  
 26 Fosbrook, Matthew      14 Bristol Hen       2:43.43    2:44.22  
 27 Coleridge, Jude        14 Aberystwyth       2:43.55    2:44.30  
 28 Doran, Beau            14 Staines           2:43.40    2:44.70  
 29 Lockley, Carter        14 Ellesmere Co      2:41.44    2:44.94  
 30 Steer, Andrew          14 Saxon Crown       2:44.60    2:45.07  
 31 Hastings, Benjamin     14 Co Newport        2:44.11    2:47.75  
 32 Clement, Logan         14 Rct Squad         2:47.40    2:49.57  
 -- Elias, Hari            14 Co Cardiff        2:42.53         DQ  
 -- Gutierrez, Pierre      14 Nofio Bangor      2:45.80         NS  
 -- Kearley, Daniel        14 Worcester         2:40.60         NS  
 
 Event 20  Boys 15 Year Olds 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Papple, Jacob          15 Bo Stockton       2:21.34    2:22.19  
  2 Hancock, Carwyn        15 Nofio S Gar       2:23.82    2:24.47  
  3 Bryan, Logan           15 Co Oxford         2:25.70    2:24.88  
  4 Leach, Owen            15 Co Cardiff        2:37.03    2:24.91  
  5 Ahmed, Ilyas           15 Hackney           2:27.43    2:25.87  
  6 Knight, Jack           15 Co Newport        2:24.11    2:26.23  
  7 Nguyen, Louis          15 Mt Kelly          2:23.76    2:26.32  
  8 Pycroft, Christian     15 Co Cardiff        2:28.30    2:26.41  
 -----------------------------------------------------------------
  9 Small, Sam             15 Seagulls SC       2:26.40    2:26.54  
 10 Clark, Theo            15 Royal Wolv        2:29.19    2:27.23  
 -----------------------------------------------------------------
 11 Dillon, Alexander      15 Southport         2:29.15    2:27.99  
 12 Dalligan, Kian         15 Ellesmere Co      2:27.46    2:28.85  
 13 Preece, Alexander      15 Swansea Aq        2:33.04    2:29.01  
 14 Winn, Zachariah        15 Nofio Clwyd       2:24.28    2:29.11  
 15 Taylor, Morgan         15 Wrexham           2:29.90    2:29.43  
 16 Astill, Samuel         15 Co Coventry       2:42.09    2:29.93  
 17 Batt, Zane             15 Cheshunt          2:38.61    2:29.97  
 18 Close, Finan           15 Caernarfon        2:36.90    2:30.24  
 19 Arnold, Zac            15 Aylesbury         2:25.48    2:30.76  
 20 Knowles, Tomos         15 Leatherhead       2:29.25    2:30.85  
 21 Collins, Tyler         15 Rct Squad         2:36.93    2:33.75  
 22 Lewis, Ethan           15 Nofio Clwyd       2:33.80    2:34.40  
 23 Southam, Jack          15 Llanelli          2:36.00    2:35.78  
 24 Burnell, Joseph        15 Co Leeds          2:35.57    2:36.63  
 25 Nixon, Rhys            15 Co Cardiff        2:36.81    2:37.98  
 26 Macnab, Joshua         15 Maxwell           2:39.90    2:48.82  
 27 Davies, Joshua         15 Co Cardiff        2:45.36    2:49.34  
 -- Burton, Luke           15 Wycombe Dist      2:29.70         DQ  
 -- Barden, Tom            15 Hailsham          2:28.04         DQ  
 
 Event 20  Boys 16 Year Olds 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Lawman, Lucas          16 Team Bath AS      2:20.28    2:17.46  
  2 Ellis, Kristian        16 Nofio Clwyd       2:16.44    2:21.90  
  3 Adams, Kieran          16 Staines           2:25.24    2:23.63  
  4 Reid, Nicholas         16 Wycombe Dist      2:28.94    2:24.08  
  5 Depeza-Purvis, Marlow  16 Hackney           2:23.19    2:25.80  
  6 Au, Finnen             16 Boldmere          2:30.25    2:27.18  
  7 Savage-Taylor, Tomos   16 Heads Valley      2:24.54    2:27.65  
  8 Broome, Jamie          16 Co Leeds          2:26.02    2:28.23  
 -----------------------------------------------------------------
  9 Johnson, Kai           16 Saxon Crown       2:34.71    2:31.09  
 10 McNeil, Hugo           16 Team Bath AS      2:36.36    2:31.13  
 -----------------------------------------------------------------
 11 Langman, George        16 Weston S M        2:27.81    2:35.34  
 12 Verkade, Guus          16 Backwell          2:35.10    2:35.47  
 13 Roberts, Alexander     16 Wrexham           2:37.67    2:36.39  
 14 Ferrigan, Owen         16 Saxon Crown       2:31.00    2:37.61  
 15 Lewis, James           16 Wycombe Dist      2:35.11    2:38.11  
 -- Wood, Adam             16 Co Leeds          2:27.07         DQ  
 -- Bennett, Lucas         16 Co Bristol        2:22.62         DQ  
 -- Barrett, Sean          16 Pembs Cty         2:23.88         DQ  
 -- Hughes, Tyler          16 Wrexham           2:33.90         DQ  
 
 Event 20  Boys 17 & Over 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Durston, Fraser        20 Co Cardiff        2:09.34    2:09.24  
  2 Newman, Bradley        17 Co Cardiff        2:12.19    2:12.14  
  3 Davies, Daniel         20 Co Cardiff        2:09.85    2:13.41  
  4 Webb, Tomas            18 Pembs Cty         2:16.19    2:15.40  
  5 Robinson, George       18 Preston           2:16.67    2:16.09  
  6 Wollaston, Callum      17 Bor of Brox       2:18.44    2:18.04  
  7 Williams, Steffan      19 Nofio S Gar       2:24.34    2:19.86  
  8 Llewellyn, Jack        17 Swansea Aq        2:20.04    2:21.47  
 -----------------------------------------------------------------
  9 Foster, Michael        19 Saxon Crown       2:21.44    2:23.98  
 10 Tapsell, Joshua        18 Nova Cent'n       2:25.39    2:24.83  
 -----------------------------------------------------------------
 11 Spencer, George        20 N Cornwall        2:22.81    2:25.61  
 12 Morris, Jake           17 Royal Wolv        2:24.71    2:27.82  
 13 Szopinski, Mateusz     17 Saxon Crown       2:29.06    2:28.05  
 14 Morgan, Huw            17 Leatherhead       2:26.56    2:28.09  
 15 Cook, Owain            18 Bridgend Cty      2:25.97    2:29.10  
 16 Lewis, Tommy           19 Saxon Crown       2:28.74    2:33.02  
 17 Mullins, Joshua        18 Merthyr Tydf      2:33.49    2:37.44  
 18 Piggott, Tom X         18 Oswestry Ott      2:39.55    2:42.01  
 -- Cussell, Matthew       17 Co Peterboro      2:35.00         DQ  
 -- Richards, Owen         17 Torfaen D         2:19.15         DQ  
 -- Jones, Daniel          20 Co Cardiff        2:34.30         DQ  
 -- Wilk, Harri            17 Chirk             2:31.22         NS  
 -- Bryan, Connor          18 Co Oxford         2:12.06         NS  
 -- Kotlewski, Michal      24 Bristol Hen       2:17.73         NS  
 -- Peck, Samuel           18 Mt Kelly          2:14.30         NS  
 -- Knowles, Owen          17 Guildford Ct      2:22.28         NS  
 -- Simons, Fabio          23 Neath             2:30.59         NS