Wales National Pool - Site License            07/08/2018 - 12:31 PM
    Swim Wales Summer Open Meet 2018 - 30/07/2018 to 05/08/2018     
 
 Event 34  Girls 12 Year Olds 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Beaumont, Zara         12 Co Hereford       2:37.00    2:35.45  
  2 Weston, Alice          12 Wycombe Dist      2:38.71    2:36.91  
  3 Callaghan, Martha      12 Co Leeds          2:39.18    2:39.37  
  4 Long, Sasha            12 Co Leeds          2:40.56    2:39.86  
  5 Williams-Jones, Phoeb  12 Co Cardiff        2:40.85    2:40.15  
  6 Rickelton, Kasja       12 Co Leeds          2:43.60    2:40.99  
  7 Uren, Anna             12 Co Bristol        2:41.74    2:43.10  
  8 Sharp, Megan           12 Co Leeds          2:41.48    2:44.44  
 -----------------------------------------------------------------
  9 Stevens, Ruby          12 Co Cardiff        2:44.97    2:44.66  
 10 Macdonald, Holly       12 Co Leeds          2:52.18    2:44.67  
 -----------------------------------------------------------------
 11 Brassington, Sophie    12 Co Cardiff        2:47.37    2:44.91  
 12 Newman-Baronius, Oliv  12 Putteridge        2:44.66    2:46.21  
 13 Turner-Tarr, Asha      12 Ellesmere Co      2:42.69    2:46.48  
 14 Jones, Bea             12 Co Hereford       2:52.17    2:46.84  
 15 Dibb, Ellie            12 Co Leeds          3:06.31    2:47.41  
 16 Iles, Georgia          12 Co Cardiff        2:50.19    2:48.44  
 17 Widdowson, Jess        12 Co Leeds          2:50.81    2:49.87  
 18 Gregson, Nia           12 Wrexham           2:50.60    2:50.10  
 19 Richards, Aaliyah      12 Bo Newham         2:57.70    2:50.73  
 20 Allman, Lucy           12 Co Leeds          2:52.67    2:51.09  
 21 Chayka, Sofia          12 Bridgend Cty      2:56.04    2:51.32  
 22 Moriarty, Erin         12 Co Cardiff        2:53.10    2:51.65  
 23 Duncan, Millie         12 Warrington W      2:46.32    2:51.81  
 24 Tran, Amy              12 Teddington        2:51.21    2:53.43  
 25 Lewis, Caera           12 Pembs Cty         2:48.92    2:53.59  
 26 Smit, Rebekka          12 Co Oxford         2:59.56    2:53.91  
 27 Phillips, Constance    12 Grantham          2:51.70    2:54.40  
 28 Bevan, Eleanor         12 Boldmere          2:55.28    2:55.00  
 29 Edge, Harriet          12 Conwy             3:00.37    2:56.29  
 30 Buckingham, Lucy       12 Putteridge        2:56.74    2:59.04  
 31 Adams, Jaimee          12 Co Cardiff        3:03.46    2:59.24  
 32 Phillips, Erin         12 C Dolphins        2:59.07    2:59.52  
 33 Richardson, Maizie     12 Conwy             3:05.65    2:59.95  
 34 Williams, Charlotte    12 Cheshunt          2:57.10    3:01.14  
 35 Boon, Lauren           12 Mold              3:03.90    3:02.39  
 36 Madge, Isabelle        12 Co Hereford       3:01.20    3:02.78  
 37 White, Eleanor         12 Pembs Cty         3:04.43    3:03.47  
 38 Badman, Phoebe         12 Rct Squad         3:05.30    3:08.40  
 39 Jones, Gwennan         12 Conwy             3:03.40    3:11.07  
 -- Bromley, Philippa      12 Co Leeds          2:44.61         DQ  
 -- Williams, Lily         12 Co Cardiff        2:59.67         DQ  
 -- McNeil, Lily           12 Team Bath AS      3:05.29         NS  
 -- Lewis, Lowri           12 Neath             2:54.06         NS  
 -- Haynes, Abigail        12 Oswestry Ott      2:56.00         NS  
 
 Event 34  Girls 13 Year Olds 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Stephens, Arwen        13 Co Cardiff        2:34.92    2:33.68  
  2 Rosser, Cerys          13 Torfaen D         2:38.64    2:35.65  
  3 McGreavy, Jolie        13 Co Leeds          2:37.92    2:35.77  
  4 Joseph, Isabel         13 Co Cardiff        2:35.85    2:36.52  
  5 Stride, Tamzin         13 Torfaen D         2:34.01    2:37.08  
  6 Everett, Martha        13 Co Leeds          2:35.06    2:37.53  
  7 Watson, Elspeth        13 Sevenoaks         2:36.54    2:37.77  
  8 Donovan, Kelsey        13 Co Cardiff        2:38.46    2:38.15  
 -----------------------------------------------------------------
  9 Couzens, Ruby          13 Co Birm'ham       2:39.28    2:38.41  
 10 Ware, Keely            13 Exeter City       2:38.56    2:38.51  
 -----------------------------------------------------------------
 11 Brabbin, Lily          13 Co Oxford         2:42.61    2:38.65  
 12 Love, Trinity          13 Swim Gwynedd      2:39.34    2:39.48  
 13 Harris, Rachael        13 Teddington        2:40.38    2:39.94  
 14 Govan, Sophie          13 Co Milton K       2:38.58    2:40.18  
 15 Stevens, Isobel        13 Co Newport        2:42.60    2:40.41  
 16 Davies-Amos, Angelica  13 Swansea Aq        2:43.58    2:41.09  
 17 Keeley, Lydia          13 Stockport Mo      2:40.10    2:41.24  
 18 Cook, Amelia           13 Co Hereford       2:42.04    2:41.26  
 19 Shaw, Jessica          13 Co Peterboro      2:39.92    2:41.35  
 20 Russell, Elizabeth     13 Co Leeds          2:44.80    2:41.79  
 21 Paget, Amy             13 Co Peterboro      2:39.88    2:42.17  
 22 Allen, Katie           13 Holywell          2:41.82    2:42.78  
 23 Parry, Jessica         13 Swim Gwynedd      2:43.35    2:42.87  
 24 Illman, Lili           13 Torfaen D         2:41.82    2:43.26  
 25 Miller, Jessica        13 Witney            2:37.97    2:43.53  
 26 Aspinall, Isabelle     13 Co Birm'ham       2:40.87    2:43.94  
 27 Mahoney, Jessica       13 Co Peterboro      2:41.77    2:44.18  
 28 Williams, Emily        13 Swim Gwynedd      2:43.59    2:44.42  
 29 Fox, Imogen            13 Co Cardiff        2:41.57    2:44.56  
 30 Harvey, Alice          13 Co Bristol        2:44.09    2:45.31  
 31 Bowen, Hanna           13 Nofio S Gar       2:44.54    2:45.60  
 32 Burnell, Megan         13 Co Leeds          2:46.25    2:45.88  
 33 Graville, Carys        13 Co Cardiff        2:53.09    2:46.14  
 34 Phelps, Freya          13 Co Hereford       2:49.20    2:46.60  
 35 Hallett, Josephine     13 Co Bristol        2:55.90    2:46.67  
 36 Williams, Emilie       13 Swim Gwynedd      2:49.23    2:46.84  
 37 Maher, Hannah          13 Bebington         2:54.69    2:48.27  
 38 Sandy, Jessica         13 Pembs Cty         2:47.21    2:48.83  
 39 Catlin Roberts, Erin   13 Swim Gwynedd      2:51.91    2:48.86  
 40 Watson, Ceri           13 Conwy             2:56.88    2:49.35  
 41 Bailey-Jones, Nia      13 Swansea Aq        2:50.92    2:49.97  
 42 Roberts, Nansi         13 Wrexham           2:50.60    2:50.92  
 43 Longman, Holly         13 Bebington         2:49.50    2:51.00  
 44 Lord, Louise           13 Bristol Hen       2:56.24    2:51.10  
 45 Fischer, Kayleigh      13 Pembs Cty         2:54.58    2:52.35  
 46 Clarke, Charlotte      13 Co Leeds          2:40.78    2:52.37  
 47 White, Amy             13 Pembs Cty         2:58.21    2:53.46  
 48 Faulkner, Marie        13 Co Cardiff        2:52.24    2:53.74  
 49 Walker, Eleanor        13 Co Newport        2:48.82    2:53.90  
 50 Swanston, Jessica      13 Exeter City       2:54.40    2:53.91  
 51 Jones, Holly-Ellice    13 Nofio S Gar       2:54.51    2:55.89  
 52 Skinner, Lucy Virgini  13 Flint             2:51.77    2:55.97  
 53 Wookey, Katie          13 Llanelli          2:55.50    2:57.03  
 54 Forrestal, Orla        13 AbingdonVale      2:56.43    3:01.59  
 55 Thapa, Freya           13 Aberystwyth       2:58.25    3:01.67  
 -- Varney, Ruby           13 Street            2:33.88         DQ  
 -- Ball, Georgia          13 Boldmere          2:55.98         NS  
 -- Nowell, Gabriella      13 Torfaen D         2:50.41         NS  
 -- Jones, Emily           13 Co Newport        2:40.58         NS  
 -- Lee, Keira             13 Ellesmere Co      2:43.51         NS  
 
 Event 34  Girls 14 Year Olds 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 O Callaghan, Jennifer  14 Co Cardiff        2:28.76    2:28.56  
  2 Jones, Seren           14 Co Cardiff        2:36.72    2:34.05  
  3 Lee, Olivia            14 Co Peterboro      2:34.51    2:34.71  
  4 Stokes, Aimee          14 Swansea Aq        2:36.98    2:35.04  
  5 Morris, Chloe          14 Wrexham           2:36.66    2:37.30  
  6 Rowe, Rhiannon         14 Torfaen D         2:37.85    2:37.31  
  7 McDonald, Allana       14 Bo Stockton       2:34.98    2:37.60  
  8 Rathbone-Jones, Elois  14 Co Cardiff        2:39.82    2:37.88  
 -----------------------------------------------------------------
  9 Ward, Ellie            14 Co Newport        2:36.07    2:37.99  
 10 Kovacs, Kiara          14 Co Peterboro      2:42.59    2:38.02  
 -----------------------------------------------------------------
 11 Hadley, Georgia        14 Bo Stockton       2:38.41    2:38.11  
 12 Shepherd, Abby         14 Royal Wolv        2:37.65    2:38.47  
 13 Gallagher, Hannah      14 Swansea Aq        2:40.88    2:39.87  
 14 Howman, Charlotte      14 Winsford          2:40.44    2:39.95  
 15 Lawrence, Eleanor      14 4 Shires          2:41.28    2:40.73  
 16 Walmsley, Menna        14 Team Luton        2:45.67    2:42.22  
 17 Llewelyn, Abbie        14 Solihull          2:41.30    2:42.32  
 18 Lewis, Rachael         14 Pembs Cty         2:46.08    2:43.50  
 19 Brassington, Isabel    14 Co Cardiff        2:45.27    2:43.56  
 20 Walton, Imogen         14 Maxwell           2:42.10    2:43.82  
 21 Bond, Sasha            14 Rct Squad         2:45.70    2:43.86  
 22 O'Brien, Charlotte     14 Rugby             2:48.59    2:44.24  
 23 Teagle, Eilir          14 Merthyr Tydf      2:45.04    2:45.67  
 24 Kynaston, Jodi         14 Chirk             2:45.62    2:45.97  
 25 McGrath, Lucy          14 Nofio Bangor      2:46.83    2:46.10  
 26 Chapman, Abigail       14 Co Hereford       2:47.10    2:47.15  
 27 Gerhardt, Poppy        14 Co Hereford       2:47.49    2:47.43  
 28 Davies, Emily          14 Conwy             2:45.30    2:49.28  
 29 Dallolio, Katey        14 Mt Kelly          2:41.73    2:49.84  
 30 Phillimore, Ronni      14 Hackney           2:48.40    2:50.25  
 31 Powell, Irisha         14 Boldmere          2:41.90    2:52.20  
 32 Sargent, Imogen        14 Wycombe Dist      2:47.20    2:52.92  
 33 Reid, Kathryn          14 Wycombe Dist      2:44.01    2:55.35  
 34 Wiercioch-Giles, Mill  14 Bristol Hen       2:44.02    2:56.92  
 35 Le Conte, Seren X      14 Rct Squad         3:33.97    3:26.61  
 -- Boswall, Saffron       14 Co Cardiff        2:39.63         NS  
 -- Soteriou, Sophia       14 Soundwell         2:38.07         NS  
 
 Event 34  Girls 15 Year Olds 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Beynon, Bethan         15 Co Cardiff        2:31.90    2:31.88  
  2 Powell, Madeline       15 Co Oxford         2:36.92    2:33.73  
  3 Tucker, Amelia         15 Swansea Aq        2:34.84    2:36.56  
  4 Cocks, Holly           15 Co Bristol        2:44.70    2:37.05  
  5 Morrish, Meghan        15 Co Hereford       2:38.79    2:37.32  
  6 Cranch, Molly          15 Bath Dolphin      2:39.16    2:38.25  
  7 Forrestal, Pia         15 AbingdonVale      2:39.74    2:38.85  
  8 Conlon, Nia            15 Nofio S Gar       2:43.58    2:39.22  
 -----------------------------------------------------------------
  9 Jones, Bethan          15 Pembs Cty         2:33.99    2:39.49  
 10 Evans, Penny           15 Rct Squad         2:41.36    2:39.71  
 -----------------------------------------------------------------
 11 Edwards, Ella          15 Witney            2:37.15    2:39.84  
 12 Barry, Rhiannon        15 Co Hereford       2:44.97    2:40.14  
 13 Celestine, Margot      15 Hackney           2:36.71    2:41.05  
 14 Hanson, Gemma          15 Hatfield          2:43.89    2:41.08  
 15 White, Eleanor         15 Staines           2:43.60    2:41.45  
 16 Goodfellow, Rose       15 Co Hereford       2:36.21    2:41.51  
 17 Roberts, Catherine     15 Swim Gwynedd      2:34.32    2:41.67  
 18 Davies, Orla           15 Nofio Clwyd       2:41.05    2:41.81  
 19 Fallon, Anna           15 Team Luton        2:45.63    2:42.96  
 20 Knight, Jessica        15 Weston S M        2:36.34    2:43.50  
 21 Hallett, Isabel        15 Co Bristol        2:37.66    2:44.85  
 22 Johnson, Jasmine       15 Co Oxford         2:42.25    2:45.16  
 23 Davies, Cari           15 Aberystwyth       2:46.00    2:46.64  
 24 Morris, Lara           15 Nofio Clwyd       2:44.80    2:56.23  
 -- Roberts, Alice         15 Nofio S Gar       2:40.65         DQ  
 -- Lewis, Rebecca X       15 Rct Squad         3:11.61         DQ  
 -- Goodrum, Amelie        15 Exeter City       2:36.88         NS  
 -- Havard, Carys-Mai      15 Heads Valley      2:47.61         NS  
 -- Head, Laura            15 Trafford Met      2:37.64         NS  
 
 Event 34  Girls 16 Year Olds 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Harries, Cerian        16 Swim Gwynedd      2:28.37    2:26.81  
  2 Fletcher, Olivia       16 Worcester         2:27.21    2:28.92  
  3 Sharp, Laura           16 Nofio Clwyd       2:30.12    2:31.66  
  4 Armstrong, Josephine   16 Worcester         2:34.18    2:31.87  
  5 Edwards, Maisie        16 Co Cardiff        2:27.50    2:32.29  
  6 Kent, Lauren           16 Staines           2:36.48    2:36.84  
  7 Rafferty, Imogen       16 Team Bath AS      2:37.14    2:38.04  
  8 Jones, Seren           16 Wrexham           2:39.10    2:39.54  
 -----------------------------------------------------------------
  9 Ryland, Kelton         16 Haringey          2:37.29    2:40.42  
 10 Morgan, Sophie         16 Rct Squad         2:41.44    2:40.75  
 -----------------------------------------------------------------
 11 Gordon, Harriet        16 Boldmere          2:37.93    2:42.26  
 12 Dobbing, Emily         16 Bebington         2:37.64    2:43.02  
 13 Thomas, Anya           16 Co Cardiff        2:44.42    2:45.09  
 14 Lewis, Helen           16 Merthyr Tydf      2:43.82    2:45.65  
 15 Robins, Aaliyah        16 Chirk             2:45.00    2:50.84  
 -- Morgan, Mackenzie      16 Co Newport        2:34.85         DQ  
 -- Chou, Siobhan          16 Bromley           2:39.60         NS  
 -- Snow, Sophie           16 Co Cardiff        2:36.61         NS  
 -- Roberts, Erin          16 Nofio Clwyd       2:37.82         NS  
 -- Hutchinson, Lili-May   16 Co Cardiff        2:35.14         NS  
 
 Event 34  Girls 17 & Over 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Beynon, Annaliese      18 Co Cardiff        2:28.48    2:27.25  
  2 James, Charlotte       18 Bourmth Coll      2:27.76    2:28.10  
  3 Warrender, Meggan      17 Torfaen D         2:31.22    2:33.30  
  4 Goffin, Molly          18 Mt Kelly          2:31.35    2:34.84  
  5 Blakelock, Bethan      19 Gloucester        2:33.08    2:35.19  
  6 Pugh, Harriet          17 Wycombe Dist      2:37.68    2:35.31  
  7 Twigg, Louisa          17 Pembs Cty         2:32.69    2:36.11  
  8 Edwards, Hannah        17 Carnforth         2:39.69    2:37.78  
 -----------------------------------------------------------------
  9 Nelson, Bethan         17 Merthyr Tydf      2:40.83    2:38.68  
 10 Collingbourne, Sioned  18 Heads Valley      2:37.57    2:39.37  
 -----------------------------------------------------------------
 11 Pearce, Lowri          17 Swansea Aq        2:39.81    2:40.61  
 12 Harries, Megan         17 Merthyr Tydf      2:42.44    2:40.76  
 13 Goodliffe, Faith       18 Co Coventry       2:39.41    2:41.13  
 14 Eckley, Bethan X       18 Co Cardiff        3:03.29    3:04.22  
 -- Sloan, Hannah          18 Co Cardiff        2:41.00         NS  
 -- Duncan, Anna           18 Bebington         2:33.13         NS  
 -- Peach, Chloe           18 Sutton            2:30.84         NS  
 -- Davies, Eleri          18 Neath             2:31.31         NS