Wales National Pool - Site License             02/03/2019 - 3:33 PM
      Swim Wales Open Masters 2019 - 02/03/2019 to 03/03/2019       
                    Wales National Pool, Swansea                    
 
 Event 1  Women 18-24 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Jennifer Chaplin       23 Guildford Ct-     5:05.00    5:09.68  
  2 Charlotte Hill         24 Cardiff Mast-     5:58.08    5:36.51  
 -- Georgia Amison         22 Leic Sharks-      4:54.06         NS  
 
 Event 1  Women 25-29 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Fiona Conway           29 Loughborough-     6:53.89    7:09.55  
 
 Event 1  Women 30-34 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Stephanie McNally      30 Bristol Nor-      4:56.02    4:55.07  
  2 Carrie Power           31 Durrington-       5:45.00    5:38.69  
 -- Danielle Ryan          34 Kent Weald-       5:16.13         NS  
 
 Event 1  Women 35-39 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Jodie Cox              38 Guildford Ct-     5:35.73    5:38.33  
  2 Emma Harvey            38 Cwmbran-          5:31.79    5:44.36  
 
 Event 1  Women 40-44 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Zsuzsanna Felvegi      40 Szentesi Delfin-  5:40.00    5:44.35  
  2 Myfanwy Jones          44 Carm Masters-     6:02.53    6:28.58  
 
 Event 1  Women 45-49 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Sarah Wylie            46 Havant & Wat-     5:16.44    5:23.87  
  2 Dawn Smith             45 Co Coventry-      5:25.01    5:26.94  
  3 Judy Prior             49 Enfield Sq-       5:45.56    5:38.67  
  4 Maida Shivik           45 Camden Swiss-     5:45.00    5:40.58  
  5 Karen Howells          48 Cardiff Mast-     5:37.46    5:43.54  
  6 Judith McGregor-Harpe  49 Tiverton-         5:40.79    5:49.29  
  7 Zorika Adams           49 Camden Swiss-     6:04.25    6:07.27  
  8 Alison Heasman         49 Black Lion-       8:22.89    8:16.08  
 
 Event 1  Women 50-54 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Philippa O'Grady       50 Wincanton-        5:22.81    5:20.66  
  2 Helen Harris           53 Larkfield-        5:48.20    5:48.09  
  3 Adele Parham           52 Wincanton-        5:42.00    5:49.99  
  4 Suzanne Maidment       53 Spencer-          5:54.10    5:51.12  
  5 Y Carpenter-Warren     51 Plymouth Rn-      6:25.99    6:23.91  
 -- Claire Coventry        53 Co Coventry-      5:50.62         NS  
 -- Sara Luder             53 Spencer-          6:23.98         NS  
 -- Ceri Thomas            54 Bridgend SC-      6:07.61         NS  
 
 Event 1  Women 55-59 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Nuala Muir-Cochrane    55 Barnet Copt-      5:12.39    5:19.23  
  2 Heidi Gore             57 Cardiff Mast-     5:49.84    5:46.41  
  3 Kathleen Raymond       56 Croydon Amph-     6:22.00    6:25.52  
  4 Debra Wilson           57 Welsh Ind-             NT    7:09.98  
  5 Cherie Crozier         55 Frome-            7:27.06    7:36.41  
  6 Gillian Miles          59 Bristol Hen-      7:35.66    7:57.46  
 
 Event 1  Women 60-64 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Verity Dobbie          60 Newcastle-        6:05.33    5:49.83  
  2 Julia Buchanan         62 Caldicot-         6:17.00    6:17.26  
  3 Frances Wilson         61 Croydon Amph-     8:09.00    7:41.47  
 
 Event 1  Women 65-69 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Jayne Stephenson       65 Gloucester M-     5:49.17    5:52.65  
  2 Alison Varley          67 Cardiff Mast-     8:06.77    8:37.46  
 -- Janet Wood             69 Crediton-         7:10.00         NS  
 -- Lorraine Crook         65 Caldicot-         8:24.13         NS  
 
 Event 1  Women 70-74 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Alison Gwynn           71 Mid Sussex-       6:36.52    6:34.98  
 
 Event 1  Women 80-84 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Jenny Ball             81 Camphill Ed-      8:25.02    8:21.50  
 
 Event 1  Men 18-24 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Alexander Hughes       20 Worcester-        4:42.75    4:52.96  
  2 Samuel McKelvie-Warso  20 Bristol Nor-      4:43.89    5:00.57  
  3 Emyr Meek              22 Cardiff Mast-     5:30.00    5:26.96  
 
 Event 1  Men 25-29 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 William Jolly          28 Newcastle-        4:15.31    4:23.37  
  2 Jake Plumley           26 Swansea Aq-       4:34.85    4:45.65  
 
 Event 1  Men 30-34 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Robert Doran           34 Guildford Ct-     4:13.25    4:25.03  
  2 Jonathan Burnett       31 Welsh Ind-        5:30.92    5:23.37  
  3 Gareth Jones           33 Carm Masters-     5:28.36    5:32.05  
 
 Event 1  Men 35-39 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Ned Gill               39 Swansea Aq-       5:01.44    4:59.66  
  2 Malcolm Dixon          35 Bristol Nor-      5:58.84    6:13.14  
  3 Jose Ortiz Gonzalez    39 Co Coventry-      7:40.00    7:14.75  
 -- Wade Rimbach           35 Otter-            4:42.00         NS  
 
 Event 1  Men 40-44 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Matt Leach             43 NottmLeander-     4:45.68    4:55.77  
  2 Sam Gill               42 N Cornwall-       4:54.00    5:05.60  
 
 Event 1  Men 45-49 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Christopher Morgan     47 Otter-            4:59.00    5:02.46  
 -- Thomas Harris          45 Out To Swim-      5:15.00         NS  
 
 Event 1  Men 50-54 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Tim Howells            50 Carm Masters-     6:18.11    6:20.81  
 -- Paul Hatton            50 Caradon-          4:53.89         NS  
 
 Event 1  Men 55-59 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Mark Jones             59 Warrington M-     5:00.00    5:06.78  
  2 Patrick Allen          57 Guildford Ct-     5:50.21    5:58.88  
 
 Event 1  Men 60-64 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Christopher Goulden    62 Cardiff Mast-     5:10.02    5:22.20  
  2 Malcolm Smith          61 Welsh Ind-        5:20.00    5:22.98  
  3 Michael Battersby      61 Cardiff Mast-     5:59.19    6:09.62  
  4 Tom Richardson         60 Hythe-            6:49.21    6:53.04  
 
 Event 1  Men 65-69 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 David Davenport        66 Newbury-          5:18.05    5:27.03  
  2 Ian Whyte              65 Co Sund'land-     6:05.00    6:33.94  
 
 Event 1  Men 70-74 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Stuart McLellan        70 Sudbury-          6:18.00    6:02.48  
  2 Terence Mansi          70 Sudbury-          6:45.02    6:46.86  
  3 Peter Stephens         72 Truro City-       6:17.43    6:47.08  
  4 Paul Partington        71 Wincanton-        8:21.71    8:21.48  
 
 Event 1  Men 75-79 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Dudley Lloyd-Evans     77 Poole-            7:19.60    7:27.79  
 
 Event 1  Men 80-84 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Geoff Stokes           80 Rushmoor Ryl-     7:02.46    6:46.17