Wales National Pool - Site License             02/03/2019 - 3:33 PM
      Swim Wales Open Masters 2019 - 02/03/2019 to 03/03/2019       
                    Wales National Pool, Swansea                    
 
 Event 10  Men 18-24 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Nicholas Mitchell      20 Swansea Uni-      1:10.15    1:14.95  
  2 Joseph Tucker          24 Swansea Aq-       1:19.00    1:17.28  
  3 Samuel McKelvie-Warso  20 Bristol Nor-      1:19.44    1:21.87  
 -- Kieran Heycock         23 Aberavon-         1:27.99         NS  
 
 Event 10  Men 25-29 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Fraser Peh             29 Otter-            1:12.57    1:12.31  
 
 Event 10  Men 30-34 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Matthew Lewis          34 Pembs Cty-        1:14.99    1:14.94  
  2 Mark Williams          30 Swansea Aq-       1:20.73    1:19.04  
 
 Event 10  Men 35-39 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Scott Tancock          37 Cardiff Mast-     1:16.42    1:19.13  
  2 Jamie Lewis            37 Asa Temp 2-       1:30.00    1:37.67  
 -- Christopher Jones      38 Co Cardiff-       1:02.95         NS  
 
 Event 10  Men 40-44 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Rhodri McFadyen        40 Asa Temp 2-       1:24.43    1:22.02  
  2 Robert Powell          41 Asa Temp 2-       1:26.28    1:30.75  
 
 Event 10  Men 45-49 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Matthew Banham         47 West Suffolk-     1:07.60    1:08.83  
  2 Christopher Morgan     47 Otter-            1:21.00    1:23.52  
 
 Event 10  Men 50-54 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Michael Hodgson        52 Guildford Ct-     1:09.50    1:12.24  
 
 Event 10  Men 55-59 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 David Bryant           58 Guildford Ct-     1:17.59    1:18.15  
  2 Craig Heggie           57 Workington-       1:19.68    1:23.69  
  3 Ian Yates              57 Bridgend SC-      1:21.40    1:25.82  
  4 Mark Partridge         56 Stroud Mast-      1:22.96    1:27.37  
  5 Mark Jones             59 Warrington M-     1:28.00    1:30.97  
  6 Graham Wardell         56 Co Cardiff-       1:55.00    1:33.09  
 
 Event 10  Men 60-64 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Walter Syrett          60 Heads Valley-     1:25.00    1:21.62  
  2 Michael Battersby      61 Cardiff Mast-     1:31.86    1:35.29  
  3 Arend Dikkers          62 Barnes SC-        1:41.31    1:38.25  
  4 Leigh Atkinson         61 Co Cardiff-       1:40.00    1:39.68  
 
 Event 10  Men 70-74 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Stuart McLellan        70 Sudbury-          1:45.00    1:42.45  
 
 Event 10  Men 75-79 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Dudley Lloyd-Evans     77 Poole-            1:48.61    1:54.37