Wales National Pool - Site License             02/03/2019 - 7:28 PM
      Swim Wales Open Masters 2019 - 02/03/2019 to 03/03/2019       
                    Wales National Pool, Swansea                    
 
 Event 17  Women 18-24 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Sarah Procter          23 Barnet Copt-           NT    1:03.17  
  2 Faith Goodliffe        19 Co Coventry-      1:02.78    1:04.71  
  3 Jennifer Chaplin       23 Guildford Ct-     1:06.00    1:07.09  
  4 Chloe Lewis            19 Bristol Nor-      1:10.50    1:11.26  
  5 Sally-Anne Eckley      23 Swansea Aq-       1:16.07    1:19.37  
  6 Elizabeth Jones        22 Mansfield-        1:15.54    1:24.37  
  7 Helen Robbins          23 NottmLeander-     1:29.78    1:28.86  
 
 Event 17  Women 25-29 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Jennifer Jones         29 Cardiff Mast-       59.24    1:00.75  
  2 Lauren Hudson          25 Cardiff Mast-     1:04.67    1:04.71  
  3 Catherine Demont       28 Otter-                 NT    1:06.05  
  4 Bethan Haines          25 Cardiff Mast-     1:12.00    1:10.28  
  5 Holly McGee            26 Cardiff Mast-     1:12.00    1:13.57  
 
 Event 17  Women 30-34 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Carrie Power           31 Durrington-       1:12.69    1:10.19  
 -- Sian Dallimore         33 Carm Masters-     1:07.20         NS  
 
 Event 17  Women 35-39 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Emma Harvey            38 Cwmbran-          1:10.41    1:11.22  
  2 Anne Turner            38 B C & P Mast-     1:09.75    1:12.37  
  3 Jodie Cox              38 Guildford Ct-     1:10.99    1:12.81  
 
 Event 17  Women 40-44 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Elizabeth Bellinger    41 Bishop Stort-     1:06.00    1:04.89  
  2 Kelly Steenkamp        41 Littled Mast-     1:09.00    1:07.26  
  3 Sorcha Kennedy         43 Cardiff Mast-     1:15.00    1:10.54  
  4 Zsuzsanna Felvegi      40 Szentesi Delfin-  1:11.75    1:11.45  
 
 Event 17  Women 45-49 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Michelle Ware          46 Guildford Ct-     1:01.05    1:01.97  
  2 Jeane Petit            49 Chesham-          1:08.64    1:09.12  
  3 Sarah Wylie            46 Havant & Wat-     1:11.00    1:13.78  
  4 Karen Howells          48 Cardiff Mast-     1:12.00    1:13.86  
  5 Zorika Adams           49 Camden Swiss-     1:20.60    1:21.49  
 -- Helen Gorman           47 Co Cardiff-       1:03.29         NS  
 
 Event 17  Women 50-54 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Suzanne Maidment       53 Spencer-          1:17.71    1:14.68  
 -- Sara Luder             53 Spencer-          1:27.00         NS  
 
 Event 17  Women 55-59 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Heidi Gore             57 Cardiff Mast-     1:17.51    1:16.09  
  2 Debra Wilson           57 Welsh Ind-             NT    1:32.02  
  3 Cherie Crozier         55 Frome-            1:37.90    1:38.96  
  4 Gillian Miles          59 Bristol Hen-      1:42.83    1:50.36  
 
 Event 17  Women 60-64 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Helen Kula-Przezwansk  60 Caradon-          1:10.00    1:10.12  
  2 Julia Buchanan         62 Caldicot-         1:19.49    1:21.73  
 
 Event 17  Women 65-69 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Susan Hodge            66 Gloucester M-     1:16.50    1:18.35  
  2 Elsa Stewart           65 Cardiff Mast-     1:25.98    1:31.84  
  3 Marianne Davey         66 Crawley-          1:42.00    1:41.48  
  4 Susan Smith            65 Caradon-          1:43.01    1:47.10  
  5 Alison Varley          67 Cardiff Mast-     1:46.79    1:52.71  
 -- Janet Wood             69 Crediton-         1:40.00         NS  
 
 Event 17  Women 70-74 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Alison Gwynn           71 Mid Sussex-       1:20.31    1:21.39  
 
 Event 17  Women 75-79 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Jean Howard-Jones      76 Spencer-          1:32.00    1:33.48  
  2 Rosemary Johnson       79 Wincanton-        2:11.41    2:22.98  
 
 Event 17  Women 80-84 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Jenny Ball             81 Camphill Ed-      1:50.50    1:53.76  
  2 Ann Humphris           82 Barnstaple-       2:17.38    2:28.80