Wales National Pool - Site License             02/03/2019 - 7:28 PM
      Swim Wales Open Masters 2019 - 02/03/2019 to 03/03/2019       
                    Wales National Pool, Swansea                    
 
 Event 18  Men 18-24 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Jay Snowden            19 Co Cardiff-         54.33      54.70  
  2 Joshua Hooper          21 Bristol Nor-        56.28      57.44  
  3 Alex Rosser            23 Torfaen D-          54.02      57.87  
  4 Alexander Griffiths    22 Cardiff Mast-       57.86      59.24  
  5 Samuel McKelvie-Warso  20 Bristol Nor-      1:00.42    1:01.43  
  6 Callum Morris          24 Cardiff Mast-     1:01.81    1:01.77  
  7 Emyr Meek              22 Cardiff Mast-     1:12.00    1:02.02  
  8 Alexander Hughes       20 Worcester-        1:00.15    1:03.82  
 -- Kieran Heycock         23 Aberavon-         1:09.62         NS  
 
 Event 18  Men 25-29 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 David Booth            28 Cardiff Mast-       56.23      57.34  
  2 Jake Plumley           26 Swansea Aq-         58.89    1:00.98  
 
 Event 18  Men 30-34 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Oliver Stanley         32 Cardiff Mast-       59.95      59.30  
  2 Jonathan Burnett       31 Welsh Ind-        1:10.17    1:07.84  
  3 Sam Knight             32 Cardiff Mast-     1:28.00    1:17.07  
 
 Event 18  Men 35-39 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Maximilian Linnemann   37 Maidenhead-       1:03.49    1:00.55  
  2 Andrew Luxton          36 Swansea Aq-         59.60    1:00.96  
  3 Jamie Lewis            37 Asa Temp 2-       1:10.00    1:10.61  
  4 Malcolm Dixon          35 Bristol Nor-      1:15.00    1:11.74  
 -- James Barwick          37 East Leeds-         58.20         NS  
 
 Event 18  Men 40-44 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Matt Leach             43 NottmLeander-       58.56    1:00.42  
  2 Robert Powell          41 Asa Temp 2-       1:19.22    1:11.57  
  3 Barnaby Rudd           41 Guildford Ct-     1:08.84    1:13.29  
 -- Haydn Burke            41 Rushmoor Ryl-       58.85         NS  
 
 Event 18  Men 45-49 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Craig Bransby          45 Enfield Sq-         56.21      57.87  
 -- Jerry O'Riordan        45 Guildford Ct-       59.99         NS  
 -- Thomas Harris          45 Out To Swim-      1:03.73         NS  
 
 Event 18  Men 50-54 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
 -- Tim Howells            50 Carm Masters-     1:16.40         NS  
 
 Event 18  Men 55-59 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Colin Robbins          55 NottmLeander-     1:00.11    1:02.25  
  2 David Bryant           58 Guildford Ct-     1:03.48    1:03.99  
  3 Adrian Morris          57 Cardiff Mast-     1:03.08    1:04.80  
  4 Simon Williams         56 Otter-            1:06.31    1:07.38  
 
 Event 18  Men 60-64 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Andrew Huckle          63 Havant & Wat-     1:09.57    1:12.61  
  2 Michael Battersby      61 Cardiff Mast-     1:20.00    1:19.04  
 
 Event 18  Men 65-69 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Ian Woollard           65 Barnet Copt-      1:12.71    1:16.00  
 
 Event 18  Men 70-74 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Stuart McLellan        70 Sudbury-          1:18.00    1:16.63  
  2 Terence Mansi          70 Sudbury-          1:22.22    1:21.86  
 
 Event 18  Men 75-79 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Paul Clarke            77 Beaver Mast-      1:51.00    1:48.10  
  2 Peter Holloway         79 Swansea Aq-       1:42.09    1:53.90  
 -- Garfield Thomas        79 Bridgend Cty-     1:24.41         NS  
 
 Event 18  Men 80-84 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Geoff Stokes           80 Rushmoor Ryl-     1:21.59    1:26.30