Wales National Pool - Site License             02/03/2019 - 7:28 PM
      Swim Wales Open Masters 2019 - 02/03/2019 to 03/03/2019       
                    Wales National Pool, Swansea                    
 
 Event 21  Women 18-24 1500 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Hannah Jenkins         19 Bridgend SC-     18:22.73   19:28.09  
  2 Rose Stride            19 Crawley-         20:19.65   19:51.46  
 -- Georgia Amison         22 Leic Sharks-     20:55.80         NS  
 
 Event 21  Women 25-29 1500 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Hannah Munday          28 Swansea Aq-      18:23.90   18:47.89  
 
 Event 21  Women 30-34 1500 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Kathleen Baker         31 British Army-    18:22.97   18:58.82  
  2 Stephanie McNally      30 Bristol Nor-     19:51.96   19:25.90  
  3 Danielle Ryan          34 Kent Weald-      20:49.24   21:34.77  
 
 Event 21  Women 40-44 1500 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Jessica Wooddisse      44 Stroud Mast-     18:34.36   19:01.20  
  2 Zsuzsanna Felvegi      40 Szentesi Delfin- 22:30.00   22:51.50  
 
 Event 21  Women 45-49 1500 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Judy Prior             49 Enfield Sq-      20:50.97   22:00.31  
  2 Rachael Coleman        46 Barnet Copt-     21:47.49   22:03.16  
  3 Maida Shivik           45 Camden Swiss-    22:01.57   22:18.37  
  4 Judith McGregor-Harpe  49 Tiverton-        24:40.05   23:10.17  
 -- Sarah Wylie            46 Havant & Wat-    20:46.87         NS  
 
 Event 21  Women 50-54 1500 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Karen Bassett          51 Bracknell-       22:28.13   22:47.64  
 
 Event 21  Women 55-59 1500 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Elaine Seager          56 Loughborough-    21:22.45   21:55.29  
  2 Frances Baker          59 Spencer-         21:53.09   23:11.08  
  3 Christina Symeonides   56 Enfield Sq-      26:36.47   27:22.55  
 -- Nuala Muir-Cochrane    55 Barnet Copt-     19:49.49        DNF  
 -- Margaret Anthony       56 Barnet Copt-     28:34.46         NS  
 
 Event 21  Women 60-64 1500 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Stella Farrar          60 Arfon-           22:19.61   21:40.66  
  2 Verity Dobbie          60 Newcastle-       21:16.43   22:14.76  
  3 Catherine Hartle       61 Cardiff Mast-    22:52.57   23:56.17  
  4 Susan Procter          63 Barnet Copt-     25:29.94   26:59.58  
 
 Event 21  Women 65-69 1500 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Jayne Stephenson       65 Gloucester M-    22:33.69   22:59.88  
  2 Lorraine Crook         65 Caldicot-        33:18.14   35:31.14  
 -- Gail Daffern           69 East Leeds-      31:03.56         NS  
 
 Event 21  Women 70-74 1500 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Rose Dudeney           72 Mid Sussex-      26:44.37   27:33.86  
 
 Event 21  Women 75-79 1500 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Elizabeth Savidge      75 Kings Corm-      29:46.68   30:03.04  
  2 Margaret Weare         75 Caldicot-        37:33.55   38:41.03  
 
 Event 21  Women 80-84 1500 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Jenny Ball             81 Camphill Ed-     31:13.51   32:47.26  
 
 Event 21  Men 18-24 1500 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Daniel Thomas          22 PembrokeDist-    18:15.10   18:50.40  
  2 William Munday         23 Swansea Aq-      20:50.08   19:51.09  
 
 Event 21  Men 25-29 1500 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Luke Maunder           27 Birm'ham Uni-    17:09.72   18:16.55  
 -- Craig Thomas           28 Bridgend SC-     17:29.16         NS  
 
 Event 21  Men 30-34 1500 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 John Wood              33 Berkhamsted-     18:05.35   18:40.61  
  2 Ross Simpson           34 Swansea Aq-      20:08.39   19:07.94  
 -- Patrick Meggitt        31 Co Hereford-     15:54.97         NS  
 
 Event 21  Men 35-39 1500 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Pip Bennett            38 Otter-           18:06.36   18:43.19  
 
 Event 21  Men 40-44 1500 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Andrew Martin          44 Cardiff Mast-    19:03.62   18:58.13  
  2 Barnaby Rudd           41 Guildford Ct-    23:09.91   24:32.38  
 -- Haydn Burke            41 Rushmoor Ryl-    18:55.90         NS  
 
 Event 21  Men 45-49 1500 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Ian Wallace            49 Brentwood-       18:42.45   19:47.16  
 
 Event 21  Men 50-54 1500 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Paul Hatton            50 Caradon-         19:37.85   20:51.46  
  2 Martyn Brunt           51 Co Coventry-     21:42.24   22:42.99  
 
 Event 21  Men 55-59 1500 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Mark Jones             59 Warrington M-    18:59.76   20:06.81  
  2 Colin Robbins          55 NottmLeander-    22:08.04   22:40.37  
  3 Brian Armstrong        57 Gloucester M-    21:55.96   22:51.82  
  4 David Josephs          55 Camden Swiss-    21:32.75   23:07.44  
  5 Patrick Allen          57 Guildford Ct-    21:57.26   23:11.99  
 -- Jonathan Hopkins       59 Cardiff Mast-          NT  X21:09.68  
 
 Event 21  Men 60-64 1500 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Andrew Huckle          63 Havant & Wat-    20:46.18   20:48.45  
  2 Christopher Goulden    62 Cardiff Mast-    20:12.96   20:54.92  
  3 Ian Murray             62 Flitwick-        21:27.57   22:14.76  
  4 Tom Richardson         60 Hythe-           26:21.82   26:58.42  
 
 Event 21  Men 65-69 1500 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 David Davenport        66 Newbury-         21:27.72   21:53.20  
  2 Ian Whyte              65 Co Sund'land-    24:45.07   25:50.53  
 
 Event 21  Men 70-74 1500 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Stuart McLellan        70 Sudbury-         22:27.11   23:56.03  
  2 Peter Stephens         72 Truro City-      24:56.29   26:31.18  
  3 Terence Mansi          70 Sudbury-         25:22.87   27:30.33  
 
 Event 21  Men 75-79 1500 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Dudley Lloyd-Evans     77 Poole-           28:22.44   29:28.96  
  2 Paul Clarke            77 Beaver Mast-     32:50.86   35:24.12  
 
 Event 21  Men 80-84 1500 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Donald Leatherbarrow   81 Gloucester M-    27:27.49   27:43.49  
 
 Event 21  Men 90-94 1500 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Edward Hoy             91 Shrewsbury-      36:10.67   37:31.09