Wales National Pool - Site License            03/03/2019 - 10:55 AM
      Swim Wales Open Masters 2019 - 02/03/2019 to 03/03/2019       
                    Wales National Pool, Swansea                    
 
 Event 22  Women 18-24 400 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Rose Stride            19 Crawley-          5:25.91    5:51.78  
 -- Faith Goodliffe        19 Co Coventry-      5:31.22         NS  
 
 Event 22  Women 30-34 400 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Kathleen Baker         31 British Army-     5:25.00    5:30.57  
 
 Event 22  Women 45-49 400 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Nicola Latty           48 Holywell-         5:45.89    5:36.08  
  2 Dawn Smith             45 Co Coventry-      6:16.19    6:14.07  
  3 Judy Prior             49 Enfield Sq-       6:30.62    6:39.35  
 
 Event 22  Women 55-59 400 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
 -- Debra Wilson           57 Welsh Ind-        9:59.00        DNF  
 -- Lesley Davies          59 Otter-            9:10.00         NS  
 
 Event 22  Women 60-64 400 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Stella Farrar          60 Arfon-            6:33.56    7:43.22  
 
 Event 22  Women 65-69 400 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Lorraine Crook         65 Caldicot-         9:38.00   10:14.19  
 -- Christina Victor       65 Guildford Ct-     7:47.99         NS  
 -- Jayne Stephenson       65 Gloucester M-     6:43.44         NS  
 
 Event 22  Women 70-74 400 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Patricia Jackson       72 East Anglian-     8:20.00    8:39.58  
 
 Event 22  Women 75-79 400 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Helen Hughes           77 Arfon-           14:00.00   10:01.49  
 
 Event 22  Men 25-29 400 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 David Hanbury          26 Swansea Aq-       5:15.00    5:01.32  
  2 Andrew Horsfall-Turne  25 Swansea Aq-       5:01.01    5:09.08  
 
 Event 22  Men 30-34 400 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 John Wood              33 Berkhamsted-      5:22.60    5:21.99  
 
 Event 22  Men 35-39 400 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
 -- Wade Rimbach           35 Otter-            5:20.00         NS  
 
 Event 22  Men 45-49 400 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Christopher Morgan     47 Otter-            5:41.00    5:42.06  
  2 Stuart Colston         48 Cardiff Mast-     5:54.73    5:58.53  
 
 Event 22  Men 55-59 400 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Sean Kinsey            55 Stroud Mast-      5:19.62    5:37.09  
  2 David Bryant           58 Guildford Ct-     5:36.65    5:50.00  
  3 Mark Jones             59 Warrington M-     6:00.00    6:04.36  
  4 Colin Robbins          55 NottmLeander-     6:07.70    6:29.40  
 
 Event 22  Men 60-64 400 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Vladimirs Sveds        63 Cardiff Mast-          NT    7:18.07  
 
 Event 22  Men 70-74 400 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Stuart McLellan        70 Sudbury-          7:30.00    7:14.96  
  2 Paul Partington        71 Wincanton-        9:50.20    9:26.24  
 
 Event 22  Men 75-79 400 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Paul Clarke            77 Beaver Mast-      9:20.00    9:20.49