Wales National Pool - Site License            03/03/2019 - 10:55 AM
      Swim Wales Open Masters 2019 - 02/03/2019 to 03/03/2019       
                    Wales National Pool, Swansea                    
 
 Event 23  Women 18-24 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Jennifer Chaplin       23 Guildford Ct-     2:23.70    2:25.75  
 
 Event 23  Women 25-29 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Emma Hooton            29 Co Coventry-      2:43.22    2:46.99  
  2 Fiona Conway           29 Loughborough-     3:30.09    3:20.73  
 
 Event 23  Women 30-34 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Carrie Power           31 Durrington-       2:45.00    2:38.20  
 -- Jane Stalker           34 Camphill Ed-      2:30.65         NS  
 
 Event 23  Women 35-39 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Jodie Cox              38 Guildford Ct-     2:36.28    2:39.74  
  2 Emma Harvey            38 Cwmbran-          2:35.42    2:39.93  
 
 Event 23  Women 40-44 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Julia Smith            44 Co Coventry-      2:50.63    2:37.51  
  2 Zsuzsanna Felvegi      40 Szentesi Delfin-  2:40.00    2:39.14  
  3 Myfanwy Jones          44 Carm Masters-     2:57.31    3:04.48  
 -- Hannah Poore           43 Clevedon-         2:57.88         NS  
 
 Event 23  Women 45-49 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Maida Shivik           45 Camden Swiss-     2:45.00    2:40.53  
  2 Karen Howells          48 Cardiff Mast-     2:38.95    2:41.03  
  3 Joanna Powell          46 Bridgend SC-      2:50.00    2:50.04  
  4 Zorika Adams           49 Camden Swiss-     2:52.29    2:57.12  
 
 Event 23  Women 50-54 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Helen Harris           53 Larkfield-        2:48.86    2:43.74  
  2 Suzanne Maidment       53 Spencer-          2:46.41    2:45.17  
 -- Claire Coventry        53 Co Coventry-      2:42.47         NS  
 -- Karen Bassett          51 Bracknell-        2:42.09         NS  
 -- Sara Luder             53 Spencer-          3:03.35         NS  
 
 Event 23  Women 55-59 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Elaine Seager          56 Loughborough-     2:41.14    2:43.68  
  2 Heidi Gore             57 Cardiff Mast-     2:50.07    2:45.74  
  3 Kathleen Raymond       56 Croydon Amph-     3:04.00    3:04.56  
  4 Debra Wilson           57 Welsh Ind-             NT    3:24.80  
  4 Christina Symeonides   56 Enfield Sq-       3:22.65    3:24.80  
  6 Cherie Crozier         55 Frome-            3:29.92    3:37.39  
  7 Gillian Miles          59 Bristol Hen-      3:35.51    3:52.32  
  8 Delia Keen             58 Carm Masters-     4:10.00    4:04.89  
 
 Event 23  Women 60-64 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Stella Farrar          60 Arfon-            3:00.00    2:51.91  
  2 Catherine Hartle       61 Cardiff Mast-     2:50.26    2:57.80  
  3 Julia Buchanan         62 Caldicot-         2:54.59    3:00.59  
  4 Frances Wilson         61 Croydon Amph-     3:49.50    3:42.94  
 
 Event 23  Women 65-69 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Jayne Stephenson       65 Gloucester M-     2:46.56    2:47.31  
  2 Elsa Stewart           65 Cardiff Mast-     3:26.27    3:20.63  
  3 Vicki Buck             69 Caradon-          3:40.18    3:41.32  
 -- Anne Bourne            65 Camphill Ed-      2:45.85         NS  
 -- Susan Smith            65 Caradon-          3:53.22         NS  
 
 Event 23  Women 70-74 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Alison Gwynn           71 Mid Sussex-       3:05.04    3:04.30  
 
 Event 23  Women 75-79 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Elizabeth Savidge      75 Kings Corm-       3:40.00    3:40.20  
  2 Rosemary Johnson       79 Wincanton-        5:18.19    5:13.17  
 
 Event 23  Women 80-84 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Jenny Ball             81 Camphill Ed-      3:57.05    4:02.04  
  2 Ann Humphris           82 Barnstaple-       4:56.31    5:17.06