Wales National Pool - Site License            03/03/2019 - 10:56 AM
      Swim Wales Open Masters 2019 - 02/03/2019 to 03/03/2019       
                    Wales National Pool, Swansea                    
 
 Event 24  Men 18-24 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Jay Snowden            19 Co Cardiff-       1:56.47    2:00.32  
  2 Alex Rosser            23 Torfaen D-        1:56.93    2:08.32  
  3 Joshua Hooper          21 Bristol Nor-      2:05.54    2:09.29  
  4 Harold Cox             19 Swansea Uni-      2:16.00    2:17.65  
  5 Alexander Hughes       20 Worcester-        2:10.98    2:18.22  
  6 Robert Duffy           20 Swansea Uni-      2:19.37    2:18.87  
  7 Richard Healey         21 Chirk-            2:29.37    2:40.30  
 
 Event 24  Men 25-29 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 William Jolly          28 Newcastle-        2:00.05    2:01.88  
  2 Adam Warner            29 Barnet Copt-      2:10.08    2:17.22  
 
 Event 24  Men 30-34 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Robert Doran           34 Guildford Ct-     1:57.97    2:05.28  
  2 Oliver Stanley         32 Cardiff Mast-     2:10.95    2:13.52  
  3 Mark Williams          30 Swansea Aq-       2:07.50    2:16.52  
  4 Caspar Stops           33 Otter-            2:29.08    2:32.98  
  5 Gareth Jones           33 Carm Masters-     2:35.59    2:36.73  
 
 Event 24  Men 35-39 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Andrew Luxton          36 Swansea Aq-       2:30.00    2:18.75  
  2 Ned Gill               39 Swansea Aq-       2:16.75    2:19.63  
  3 Malcolm Dixon          35 Bristol Nor-      2:39.95    2:47.21  
 -- Nick Hope              35 Wigan-            2:16.00         NS  
 -- James Barwick          37 East Leeds-       2:20.00         NS  
 
 Event 24  Men 40-44 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Matt Leach             43 NottmLeander-     2:12.80    2:16.16  
  2 Barnaby Rudd           41 Guildford Ct-     2:36.36    2:44.42  
  3 Robert Powell          41 Asa Temp 2-       2:20.15    2:48.91  
  4 Neil Symons            42 Co Coventry-      3:06.86    3:01.23  
 
 Event 24  Men 45-49 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
 -- Thomas Harris          45 Out To Swim-      2:25.18         NS  
 
 Event 24  Men 55-59 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Sean Kinsey            55 Stroud Mast-      2:12.00    2:18.34  
  2 Adrian Morris          57 Cardiff Mast-     2:25.00    2:28.15  
  3 Jonathan Hopkins       59 Cardiff Mast-     2:26.52    2:31.42  
  4 Patrick Allen          57 Guildford Ct-     3:02.50    2:55.64  
 -- David Josephs          55 Camden Swiss-     2:34.34         NS  
 
 Event 24  Men 60-64 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Ian Murray             62 Flitwick-         2:41.00    2:37.80  
 -- Keith Williams         61 Gloucester M-     3:15.13         NS  
 -- Christopher Goulden    62 Cardiff Mast-     2:27.29         NS  
 
 Event 24  Men 65-69 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 David Davenport        66 Newbury-          2:28.38    2:34.74  
  2 Ian Whyte              65 Co Sund'land-     2:55.08    3:01.36  
 
 Event 24  Men 70-74 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Terence Mansi          70 Sudbury-          3:10.77    3:09.12  
  2 Peter Stephens         72 Truro City-       2:59.82    3:16.71  
 
 Event 24  Men 75-79 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Dudley Lloyd-Evans     77 Poole-            3:36.25    3:41.98  
  2 Peter Holloway         79 Swansea Aq-       4:06.75    4:33.30  
 
 Event 24  Men 80-84 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Geoff Stokes           80 Rushmoor Ryl-     3:12.98    3:10.03