Wales National Pool - Site License             03/03/2019 - 4:24 PM
      Swim Wales Open Masters 2019 - 02/03/2019 to 03/03/2019       
                    Wales National Pool, Swansea                    
 
 Event 36  Women 18-24 800 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Hannah Jenkins         19 Bridgend SC-      9:27.11   10:11.53  
 -- Harriet Rothwell       21 Swansea Uni-      9:08.55         NS  
 
 Event 36  Women 25-29 800 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Hannah Munday          28 Swansea Aq-            NT    9:44.19  
  2 Lauren Hudson          25 Cardiff Mast-    10:20.99   10:23.80  
  3 Bethan Haines          25 Cardiff Mast-    12:00.00   11:17.53  
  4 Emma Hooton            29 Co Coventry-     13:00.00   12:13.41  
  5 Fiona Conway           29 Loughborough-    13:56.19   14:23.85  
 
 Event 36  Women 30-34 800 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Stephanie McNally      30 Bristol Nor-     10:14.97   10:08.01  
  2 Carrie Power           31 Durrington-      11:57.00   11:51.21  
 
 Event 36  Women 35-39 800 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Emma Harvey            38 Cwmbran-         11:42.25   11:53.46  
  2 Rhiannon Berrill       39 Cardiff Mast-          NT   14:50.27  
 
 Event 36  Women 40-44 800 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Sian James             41 Cardiff Mast-    11:40.00   11:19.77  
  2 Zsuzsanna Felvegi      40 Szentesi Delfin- 11:55.75   11:50.62  
 -- Hannah Poore           43 Clevedon-        12:39.00         NS  
 
 Event 36  Women 45-49 800 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Judy Prior             49 Enfield Sq-      12:52.90   11:46.41  
  2 Zorika Adams           49 Camden Swiss-    12:36.86   12:43.98  
 
 Event 36  Women 50-54 800 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Karen Bassett          51 Bracknell-       12:15.00   11:55.47  
  2 Helen Harris           53 Larkfield-       12:15.91   12:09.15  
 -- Claire Coventry        53 Co Coventry-     12:26.58         NS  
 
 Event 36  Women 55-59 800 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Nuala Muir-Cochrane    55 Barnet Copt-     10:52.12   10:38.12  
  2 Elaine Seager          56 Loughborough-    11:22.00   11:29.52  
  3 Heidi Gore             57 Cardiff Mast-    12:30.00   11:51.57  
  4 Kathleen Raymond       56 Croydon Amph-          NT   13:07.03  
  5 Pavlina Gyurova        57 Sofia Masters-   15:20.00   14:41.34  
  6 Debra Wilson           57 Welsh Ind-             NT   15:00.62  
  7 Cherie Crozier         55 Frome-           14:54.00   15:47.74  
  8 Gillian Miles          59 Bristol Hen-     16:16.93   16:41.93  
 
 Event 36  Women 60-64 800 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Helen Kula-Przezwansk  60 Caradon-         11:40.00   11:35.44  
  2 Stella Farrar          60 Arfon-           12:30.00   11:36.09  
  3 Julia Buchanan         62 Caldicot-        13:45.27   13:17.35  
 
 Event 36  Women 65-69 800 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Anne Bourne            65 Camphill Ed-     11:47.19   11:50.86  
  2 Jayne Stephenson       65 Gloucester M-    11:37.12   12:07.98  
  3 Elsa Stewart           65 Cardiff Mast-    14:51.88   14:57.31  
  4 Lorraine Crook         65 Caldicot-              NT   18:02.77  
  5 Alison Varley          67 Cardiff Mast-    17:23.18   18:05.47  
 
 Event 36  Women 70-74 800 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Rose Dudeney           72 Mid Sussex-      14:20.00   14:08.51  
 
 Event 36  Women 75-79 800 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Elizabeth Savidge      75 Kings Corm-      15:55.00   16:07.62  
  2 Helen Hughes           77 Arfon-           18:00.00   16:36.41  
 
 Event 36  Men 25-29 800 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 William Jolly          28 Newcastle-        8:52.86    9:11.46  
  2 Luke Maunder           27 Birm'ham Uni-     9:20.45    9:26.49  
  3 Jake Plumley           26 Swansea Aq-      10:00.00    9:55.62  
  4 Adam Warner            29 Barnet Copt-     10:15.23   10:15.56  
  5 Andrea Agosti          27 Cardiff Mast-    10:40.00   10:31.27  
 
 Event 36  Men 30-34 800 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Christopher Street     30 Bristol Nor-     11:00.00   11:19.97  
 -- Robert Doran           34 Guildford Ct-     9:00.00         NS  
 
 Event 36  Men 35-39 800 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Ned Gill               39 Swansea Aq-      10:00.00   10:28.55  
  2 Malcolm Dixon          35 Bristol Nor-     12:30.00   12:59.84  
  3 Jose Ortiz Gonzalez    39 Co Coventry-     16:00.00   14:21.13  
 
 Event 36  Men 40-44 800 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Andrew Martin          44 Cardiff Mast-    10:04.00    9:53.60  
  2 Barnaby Rudd           41 Guildford Ct-    12:49.01   12:43.07  
  3 Neil Symons            42 Co Coventry-     13:00.00   13:11.23  
 
 Event 36  Men 45-49 800 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Matthew Wood           49 Caldicot-        11:00.00   11:43.06  
 -- Christopher Morgan     47 Otter-           10:40.00         NS  
 
 Event 36  Men 50-54 800 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Ian Burns              50 Jersey-          11:00.00   10:37.30  
  2 Martyn Brunt           51 Co Coventry-     11:25.54   11:47.40  
 -- Patrick Gore           51 Cardiff Mast-    10:10.00         NS  
 
 Event 36  Men 55-59 800 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Sean Kinsey            55 Stroud Mast-      9:55.00   10:13.79  
  2 Mark Jones             59 Warrington M-    10:30.00   10:40.31  
  3 Colin Robbins          55 NottmLeander-    10:46.00   11:37.79  
  4 Patrick Allen          57 Guildford Ct-    12:13.14   12:22.43  
  5 Ian Yates              57 Bridgend SC-     11:12.00   12:25.18  
 
 Event 36  Men 60-64 800 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
 -- Vladimirs Sveds        63 Cardiff Mast-          NT         NS  
 
 Event 36  Men 65-69 800 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 David Davenport        66 Newbury-         11:03.93   11:27.46  
 
 Event 36  Men 70-74 800 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Stuart McLellan        70 Sudbury-         12:35.00   12:33.61  
  2 Peter Stephens         72 Truro City-      12:55.77   14:01.82  
  3 Terence Mansi          70 Sudbury-         14:32.76   14:20.94  
 -- Paul Partington        71 Wincanton-       16:55.68        DNF  
 
 Event 36  Men 75-79 800 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Paul Clarke            77 Beaver Mast-     18:30.00   18:37.31  
 -- Garfield Thomas        79 Bridgend Cty-    14:22.22         NS  
 
 Event 36  Men 80-84 800 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Geoff Stokes           80 Rushmoor Ryl-    14:31.40   14:14.47  
  2 Donald Leatherbarrow   81 Gloucester M-    14:48.89   14:39.64