Wales National Pool - Site License             29/07/2019 - 7:28 PM
    Swim Wales Summer Open Meet 2019 - 29/07/2019 to 02/08/2019     
 
 Event 4  Boys 12 Year Olds 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                          === Finals ===                          
 
  1 Pike, Harvey           12 Street            2:36.16    2:34.42  
       32.62    40.85    44.40    36.55
  2 James, Ioan            12 Bridgend Cty      2:37.27    2:36.69  
       35.35    39.02    47.68    34.64
  3 Brooks, George         12 Co Leeds          2:40.69    2:37.44  
       33.75    41.69    45.56    36.44
  4 Thomas, Dewi           12 Pembs Cty         2:41.88    2:38.60  
       33.33    39.59    50.66    35.02
  5 Whittleston, Oliver    12 Co Leeds          2:37.84    2:39.36  
       33.52    41.21    49.71    34.92
  6 Parsons, Joseph        12 Co Cardiff        2:44.73    2:44.32  
       35.39    41.85    50.07    37.01
  7 Miceta, Damian         12 Camden Swiss      2:45.37    2:46.24  
       36.10    44.56    47.31    38.27
 -- Bohm, Lucas            12 Camden Swiss      2:41.36         DQ  
       34.49    42.76    44.94    36.99
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  9 Rosenberg, Theodore    12 Co Leeds          2:46.48             
                       1:30.13         
 10 Brero, Leonardo        12 Camden Swiss      2:48.20             
                       1:28.55         
 11 Darbey, Rhys           12 Nofio Clwyd       2:52.05             
       38.99    46.50    48.18    38.38
 12 Southwood, Charlie     12 Torfaen D         2:53.29             
       38.59    43.43    55.37    35.90
 13 Hughes, Math           12 Swim Gwynedd      2:57.29             
       37.70    47.25    53.65    38.69
 14 Morgan, Lewis          12 Bridgend Cty      2:58.32             
       42.58    45.87    53.45    36.42
 15 Dyer, Luke             12 Co Leeds          2:58.40             
       36.99    45.34    57.91    38.16
 16 Steele, Oliver         12 Co Leeds          2:58.51             
       37.98    44.31    59.50    36.72
 17 Pritchard, William     12 Mold              2:58.95             
       39.67    47.00    54.04    38.24
 18 Upton-Boorman, Liam    12 Carmarthen        2:59.90             
       40.80    46.21    52.90    39.99
 19 Fletcher, Owen         12 Pembs Cty         3:01.13             
       37.20    49.21    54.44    40.28
 20 Parker, Matthew        12 Conwy             3:01.70             
       40.19    45.90    55.10    40.51
 21 Evans, Ieuan           12 Conwy             3:01.76             
       39.61    43.96    56.79    41.40
 22 Warman-Powell, Iolo    12 Torfaen D         3:02.54             
       41.02    46.66    54.03    40.83
 23 Teasdale, Oliver       12 Swim Gwynedd      3:03.79             
                       1:34.33         
 24 Hardy, Dewi            12 Wrexham           3:05.53             
       39.93    47.51    57.71    40.38
 25 Nashed, Mohamed        12 Conwy             3:06.52             
 26 Cressey-Rodgers, Huw   12 Carmarthen        3:09.71             
       41.90    52.02    52.80    42.99
 27 Jones, Harrison        12 Bridgend Cty      3:12.46             
                       1:46.24         
 28 Bird, Charles          12 Chirk             3:13.48             
       46.12    48.26    55.66    43.44
 29 Newton, James          12 Torfaen D         3:14.13             
       40.70    47.86  1:02.71    42.86
 30 Caygill, Rhys          12 Pembs Cty         3:14.28             
 -- Evans, Aled            12 Pontypridd            DQ              
       37.32    44.59    51.05    39.97
 -- Davies, Sean           12 Conwy                 DQ              
       47.31    47.14  1:02.45    40.74
 
 Event 4  Boys 13 Year Olds 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
 
                          === Finals ===                          
 
  1 Jones, Carwyn          13 Co Cardiff        2:24.51    2:21.58  
       29.83    38.27    40.59    32.89
  2 James, Tristyn         13 Co Cardiff        2:24.93    2:24.65  
       31.02    37.81    42.16    33.66
  3 Corver, Alexander      13 Bromley           2:30.17    2:27.51  
       31.92    39.34    41.80    34.45
  4 Major, Sebastian       13 Co Newport        2:28.50    2:28.96  
       30.67    39.93    45.96    32.40
  5 Collins, Charlie       13 Wigan Best        2:33.89    2:31.79  
       30.96    38.42    45.86    36.55
  6 Lee, Tristan           13 Co Cardiff        2:32.90    2:33.47  
       34.13    39.73    43.87    35.74
  7 Edwards, Owain         13 Weston S M        2:32.75    2:33.85  
       31.72    39.72    47.64    34.77
 -- Prendergast, Joshua    13 Rtw Monson        2:28.36         DQ  
       32.86    36.07    44.70    33.91
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  9 Wheatley, James        13 Mt Kelly          2:33.92             
       32.47    40.95    47.43    33.07
 10 Leckonby, Dairhys      13 Swansea Aq        2:34.59             
       32.95    39.30    47.90    34.44
 11 Lee, Ethan             13 Co Cardiff        2:35.05             
       33.52    39.58    47.50    34.45
 12 Denning, Jude          13 Boldmere          2:35.40             
       32.49    40.74    47.16    35.01
 13 Jones, Osian           13 Wrexham           2:35.78             
       35.54    38.94    44.70    36.60
 14 Hunter-Clarke, Finley  13 Street            2:36.13             
       32.32    39.04    48.61    36.16
 15 Barnett, Jacob         13 Co Cardiff        2:37.72             
       31.34    40.28    49.63    36.47
 16 Edwards, Samuel        13 NexusValleys      2:38.65             
                       1:24.13         
 17 Wells, Oliver          13 C Dolphins        2:38.81             
                       1:26.15         
 18 Simpson, Reece         13 Co Peterboro      2:39.73             
                       1:21.60         
 19 John, Finlay           13 Rct Squad         2:44.12             
       35.80    39.85    51.04    37.43
 20 Atkins, Jack           13 Boldmere          2:44.28             
       33.86    43.96    49.38    37.08
 21 Fowler, Joseph         13 Rct Squad         2:46.34             
                       1:28.18         
 22 Peacock, James         13 Co Peterboro      2:47.65             
       35.17    42.54    52.71    37.23
 23 Jenkins, Richard       13 Millfield         2:49.67             
       39.47    44.45    47.55    38.20
 24 West, Zac              13 Pembs Cty         2:51.01             
       35.50    43.92    50.30    41.29
 25 Gusthoff, Philip       13 Co Milton K       2:57.93             
       39.40    45.73    52.69    40.11
 -- Longworth, Ellis       13 Conwy                 DQ              
                       1:25.92         
 
 Event 4  Boys 14 Year Olds 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
 
                          === Finals ===                          
 
  1 James, Harley          14 Co Cardiff        2:21.11    2:20.76  
       29.29    36.11    42.42    32.94
  2 Fox-Wiltshire, Benjam  14 Co Newport        2:25.58    2:24.65  
       31.33    37.06    42.98    33.28
  3 Hewitt, Harry          14 Swansea Aq        2:27.23    2:25.90  
       32.07    37.26    42.97    33.60
  4 Geysen-Holley, Max     14 Co Cardiff        2:27.63    2:26.07  
       30.22    38.99    44.80    32.06
  5 Hughes, Cian           14 Co Cardiff        2:28.02    2:26.30  
       30.72    36.14    47.65    31.79
  6 Almadin, Carmelo       14 Wycombe Dist      2:28.05    2:26.76  
       30.38    40.99    43.02    32.37
  7 Sellick, Evan          14 Co Newport        2:30.15    2:28.08  
       30.65    39.87    43.53    34.03
 -- Kud, Thomas            14 Winsford          2:28.37         DQ  
       30.62    38.21    44.55    35.15
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  9 Andrews, Rory          14 Pembs Cty         2:30.29             
       32.76    38.63    45.15    33.75
 10 Lovell-Pascal, Jean-L  14 Holywell          2:30.32             
       32.49    39.53    43.27    35.03
 11 Cole, Toby             14 Swansea Aq        2:31.02             
       31.78    40.29    43.80    35.15
 12 Keenan, Brandon        14 Co Newport        2:31.63             
       31.81    37.91    45.76    36.15
 13 Firth, Henry           14 Co Leeds          2:31.89             
                       1:21.18         
 14 Burkett, Maximus       14 Swansea Aq        2:32.25             
                       1:23.06         
 15 Pickering, Sebastian   14 Bromley           2:32.32             
       31.94    41.42    42.50    36.46
 16 Marrie, Shyan          14 Co Birm'ham       2:32.50             
       32.23    42.18    42.37    35.72
 17 Knowles, Elis          14 Leatherhead       2:32.87             
                       1:18.77         
 18 Schmidt, Hans          14 Pembs Cty         2:33.07             
       33.22    38.70    44.90    36.25
 19 Davies, Gruffydd       14 Co Cardiff        2:33.57             
       31.35    39.24    49.38    33.60
 20 Harrand, Alexander     14 Long Eaton        2:35.15             
       32.19    40.86    46.57    35.53
 21 Taylor, Adam           14 Wrexham           2:35.36             
       31.82    39.63    47.85    36.06
 22 Davies, Anthony        14 Millfield         2:35.73             
       34.41    38.60    47.56    35.16
 23 Chou, Nevan            14 Bromley           2:35.94             
       32.90    39.53    47.33    36.18
 24 Ingram, James          14 Heads Valley      2:37.41             
       33.43    40.63    47.44    35.91
 25 Wren, Nathan           14 Nofio Clwyd       2:38.83             
       32.15    40.78    49.03    36.87
 26 Pritchard, Tomos       14 Swim Gwynedd      2:39.42             
       33.63    41.26    49.87    34.66
 27 Newton, Oscar          14 Torfaen D         2:41.47             
                       1:25.18         
 28 Thomas, Rhys           14 Swansea Aq        2:42.72             
       33.42    40.43    52.28    36.59
 29 Goodwin, Samuel        14 Co Hereford       2:43.17             
       34.52    41.77    47.88    39.00
 30 Emmett, Samuel         14 Co Leeds          2:43.61             
       33.65    41.37    53.04    35.55
 31 Cressey-Rodgers, Ioan  14 Carmarthen        2:43.76             
       34.90    40.73    51.04    37.09
 32 Price, Toby            14 Pembs Cty         2:44.86             
       36.35    42.66    49.52    36.33
 33 Smith, Joshua          14 Co Peterboro      2:45.41             
       36.13    42.72    49.63    36.93
 34 Coulson, Evan          14 Torfaen D         2:46.35             
       36.76    42.34    50.82    36.43
 35 Burch, Joshua          14 Wycombe Dist      2:47.03             
       35.71    44.10    49.52    37.70
 36 Lightfoot, Aidan       14 Flint             2:47.48             
                       1:26.11         
 -- Isaacs, Tomos          14 Rct Squad             DQ              
       32.67    39.27    50.89    36.53
 -- Smart, Rhys            14 Co Cardiff            NS              
 -- Tasker, Gethin         14 Rct Squad             NS              
 -- Merriman, Ben          14 Torfaen D             NS              
 -- Rosser, Dewi           14 Torfaen D             NS              
 
 Event 4  Boys 15 Year Olds 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
 
                          === Finals ===                          
 
  1 Davies, Gareth         15 Haringey          2:22.91    2:20.94  
       28.77    35.66    44.98    31.53
  2 Rhys, Iago             15 Swim Gwynedd      2:22.57    2:20.99  
       29.10    37.14    41.54    33.21
  3 Isaacs, Oliver         15 Kent Weald        2:22.70    2:21.08  
       29.99    37.93    40.22    32.94
  4 Chen, William          15 Camden Swiss      2:25.45    2:22.43  
       29.86    36.03    43.12    33.42
  5 Wilkinson, Benjamin    15 Mt Kelly          2:25.65    2:25.36  
       30.56    38.95    40.76    35.09
  6 Aspinall, Harrison     15 Ellesmere Co      2:25.59    2:25.41  
       29.63    38.93    43.45    33.40
  7 Allen-Ridge, Kasey     15 Co Newport        2:24.81    2:27.39  
       30.95    39.54    42.86    34.04
  8 Treharne, Zack         15 Co Peterboro      2:26.54    2:29.24  
       30.38    38.76    45.28    34.82
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  9 Halliwell, Thomas      15 Nofio Clwyd       2:26.76             
       33.39    38.76    40.15    34.46
 10 Wisden, Dylan          15 Bridgend Cty      2:27.37             
       29.64    37.72    46.05    33.96
 11 Minshull, Callum       15 Nofio Clwyd       2:27.71             
       32.66    40.95    39.25    34.85
 12 Williams, Finlay       15 Co Leeds          2:28.83             
       32.07    37.90    43.87    34.99
 13 Plant, Thomas          15 Harrogate         2:28.86             
       30.59    37.12    45.18    35.97
 14 Doyle, Oliver          15 Reading           2:29.64             
                       1:20.35         
 15 Rothwell, James        15 Co Peterboro      2:29.81             
       29.04    42.01    42.67    36.09
 16 Tong, Solomon          15 Co Cardiff        2:30.56             
       31.63    40.60    45.41    32.92
 17 Senior, Jack           15 Co Leeds          2:31.20             
       32.84    40.51    43.23    34.62
 18 Jordan, Liam           15 Exeter City       2:32.47             
       32.63    41.71    42.28    35.85
 19 Watkins, James         15 Co Newport        2:32.58             
                       1:19.47         
 20 Berry, Ethan           15 Wrexham           2:32.91             
                       1:20.49         
 21 Monk, Daniel           15 Harlow Pen        2:34.22             
       31.24    40.49    48.68    33.81
 22 Sturley, Toby          15 Pembs Cty         2:35.18             
       32.22    38.22    46.09    38.65
 23 Leach, Cameron         15 Worcester         2:36.75             
       32.99    39.24    48.82    35.70
 24 Partridge, Rhys        15 Llanelli          2:38.15             
                       1:22.23         
 25 Hastings, Benjamin     15 Co Newport        2:42.11             
       32.33    42.46    49.43    37.89
 26 Doran, Beau            15 Staines           2:42.39             
       36.39    42.43    46.85    36.72
 -- Thomas, Morgan         15 Mt Kelly              DQ              
       30.22    40.80    47.06    33.43
 -- Gorman, Joseph         15 Aberystwyth           DQ              
                       1:24.21         
 -- Rodriguez, Antonio     15 Swansea Aq            NS              
 
 Event 4  Boys 16 Year Olds 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
 
                          === Finals ===                          
 
  1 Leach, Owen            16 Co Cardiff        2:21.11    2:16.91  
       28.52    34.76    42.47    31.16
  2 Bryan, Logan           16 Co Oxford         2:21.30    2:17.20  
       29.77    37.79    38.50    31.14
  3 Hancock, Carwyn        16 Nofio S Gar       2:21.41    2:20.48  
       29.60    35.77    41.37    33.74
  4 Palmer, Joseph         16 Leatherhead       2:23.56    2:24.15  
       31.73    39.24    42.97    30.21
  5 Winn, Zachariah        16 Nofio Clwyd       2:24.92    2:24.49  
       29.82    36.31    43.05    35.31
  6 Aldridge, Jack         16 Exeter City       2:26.38    2:26.88  
       31.11    39.28    43.11    33.38
  7 Davies, Alexander      16 Mold              2:25.58    2:28.84  
       30.88    38.31    46.37    33.28
 -- Knowles, Tomos         16 Leatherhead       2:24.06         DQ  
       30.42    37.22    42.06    34.97
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  9 Lee, Ethan             16 Penyrheol         2:27.64             
                       1:18.44         
 10 Batt, Zane             16 Hoddesdon         2:28.26             
                       1:17.99         
 11 Nixon, Rhys            16 Co Cardiff        2:28.57             
       31.51    39.01    43.70    34.35
 12 Ellis-Sixsmith, Ethan  16 Nofio Clwyd       2:28.67             
       30.74    39.04    42.74    36.15
 13 Wharton, Aaron         16 RichmondDale      2:33.31             
       33.50    41.81    43.07    34.93
 14 Delahay, Ioan          16 Oswestry Ott      2:36.22             
       32.05    40.42    45.90    37.85
 -- Roberts, Osian         16 Swim Gwynedd          DQ              
       32.05    41.53    50.06    34.25
 -- Hughes, Ioan           16 Swim Gwynedd          DQ              
       29.65    36.50    46.13    32.24
 -- Markov, Daniel         16 Camden Swiss          NS              
 
 Event 4  Boys 17 & Over 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
 
                          === Finals ===                          
 
  1 Speakman, Zachariah    17 Nofio Clwyd       2:11.40    2:09.57  
       28.29    31.91    37.80    31.57
  2 Savva, Theo            17 Co Cardiff        2:14.63    2:11.70  
       28.03    33.67    38.45    31.55
  3 Lawman, Lucas          17 Team Bath AS      2:13.74    2:13.25  
       28.11    34.48    38.54    32.12
  4 Evans, Alfie           18 Reading           2:14.46    2:14.45  
       27.66    35.30    40.04    31.45
  5 Ellis, Kristian        17 Nofio Clwyd       2:16.28    2:16.23  
       28.42    36.19    39.19    32.43
  6 Barrett, Sean          17 Pembs Cty         2:17.75    2:16.76  
       29.19    38.71    36.85    32.01
  7 Wollaston, Callum      18 Cheshunt          2:15.08    2:17.26  
       28.14    35.89    42.57    30.66
  8 Rothwell, Matthew      17 Co Peterboro      2:19.44    2:17.43  
       29.33    36.13    40.74    31.23
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  9 Tapsell, Joshua        19 Melton M'Bry      2:19.69             
       28.35    36.38    42.82    32.14
 10 Broome, Jamie          17 Co Leeds          2:20.25             
                       1:15.99         
 11 Lill, Oliver           17 Bo Stockton       2:21.64             
       29.22    38.21    40.44    33.77
 12 English, Daniel        17 Hitchin           2:23.18             
       29.03    39.21    41.63    33.31
 13 Allen, Christian       17 Co Liverpool      2:24.71             
       30.28    38.24    43.80    32.39
 14 Snowden, Jay           19 Cardiff Met       2:25.49             
       28.40    37.04    46.87    33.18
 15 Cook, Owain            19 Bridgend Cty      2:25.84             
       28.81    38.15    43.74    35.14
 16 Baddams, Bradley       17 Royal Wolv        2:26.54             
       29.84    40.93    42.23    33.54
 17 Wilk, Harri            18 Chirk             2:27.39             
       30.52    39.22    44.20    33.45
 18 Langman, George        17 Weston S M        2:32.18             
       31.71    38.46    44.79    37.22
 19 Wycherley, Harry       17 Co Hereford       2:39.14             
       33.05    40.83    50.19    35.07
 -- Hughes, Tyler          17 Wrexham               DQ              
       32.08    40.15    47.21    34.80
 -- Cook, Jacob            19 Co Cardiff            DQ              
       28.48    36.61    41.72    32.41
 -- Davies, Joseph         17 Torfaen D             NS