Wales National Pool - Site License             01/08/2019 - 7:46 PM
    Swim Wales Summer Open Meet 2019 - 29/07/2019 to 02/08/2019     
 
 Event 24  Girls 12 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                          === Finals ===                          
 
  1 Owen-Hatfield, Alexan  12 Holywell          2:47.28    2:41.23  
       33.77    40.89    43.33    43.24
  2 Comrie, Mischa         12 Co Leeds          2:47.24    2:41.88  
       35.55    41.07    43.32    41.94
  3 Carroll, Maeve         12 Co Leeds          2:47.27    2:43.29  
       35.45    41.23    42.33    44.28
  4 Williams, Nell         12 Co Leeds          2:48.91    2:43.57  
       35.82    42.40    42.76    42.59
  5 Knowles, Amy           12 Pembs Cty         2:56.76    2:48.51  
       35.82    42.42    45.03    45.24
  6 Stacey, Evangeline     12 Co Leeds          3:02.82    2:52.88  
       36.74    46.05    44.68    45.41
  7 Cull, Harriett         12 Co Cardiff        2:56.36    2:57.06  
       36.29    44.73    47.34    48.70
 -- Peter, Sophie          12 Swansea Aq        2:51.62         DQ  
       37.15    42.40    45.57    44.27
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  9 Black, Christina       12 Co Leeds          3:05.66             
       39.96    47.80    50.34    47.56
 10 Jones, Isobel          12 Torfaen D         3:08.48             
       38.20    45.04    50.87    54.37
 11 Treharne, Lara         12 Co Peterboro      3:12.26             
       40.48    49.02    52.03    50.73
 
 Event 24  Girls 13 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
 
                          === Finals ===                          
 
  1 Williams-Jones, Phoeb  13 Co Cardiff        2:37.59    2:31.74  
       33.02    37.31    39.23    42.18
  2 Broder, Libby          13 Torfaen D         2:38.86    2:36.68  
       33.18    37.75    41.37    44.38
  3 Dunglinson, Kate       13 Bridgend Cty      3:00.12    2:46.60  
       35.09    41.65    45.48    44.38
  4 Adams, Jaimee          13 Co Cardiff        2:50.57    2:46.62  
       36.86    41.64    43.73    44.39
  5 Badman, Phoebe         13 Rct Squad         2:52.82    2:47.59  
       37.02    42.57    43.47    44.53
  6 Birkett, Victoria      13 Hamble Aq         2:58.71    2:59.64  
       37.71    44.09    47.88    49.96
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 -- Pritchard, Kara        13 Swansea Aq            NS              
 -- Stevens, Ruby          13 Co Cardiff            NS              
 
 Event 24  Girls 14 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
 
                          === Finals ===                          
 
  1 Lloyd, Ruby            14 Swansea Aq        2:38.57    2:33.78  
       34.18    39.05    41.27    39.28
  2 Love, Trinity          14 Swim Gwynedd      2:44.61    2:34.12  
       33.76    40.00    41.51    38.85
  3 Catlin Roberts, Erin   14 Swim Gwynedd      2:38.50    2:34.38  
       33.21    39.74    40.46    40.97
  4 Russell, Elizabeth     14 Co Leeds          2:39.68    2:34.75  
       33.51    39.32    41.29    40.63
  5 Ralph, Caitlin         14 Boldmere          2:38.56    2:37.28  
       33.20    40.34    41.66    42.08
  6 Mulligan, Millie       14 Co Newport        2:44.02    2:41.79  
       35.36    40.68    42.66    43.09
  7 Munden, Nancy          14 Winchester        2:47.20    2:45.37  
       35.17    41.03    44.40    44.77
 -- Hammond, Lauren        14 Co Cambridge      2:49.42         NS  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  9 Cook, Amelia           14 Co Hereford       2:49.66             
       35.59    42.76    46.21    45.10
 10 Ramsey, Rebekah        14 Heads Valley      2:53.14             
       35.97    44.58    46.44    46.15
 11 Harvey, Alice          14 Co Bristol        2:53.40             
       35.00    44.30    47.03    47.07
 -- Heald, Abigail         14 Co Leeds              DQ              
       35.61    40.93    42.59    42.68
 -- Davies, Charlotte      14 Mold                  NS              
 
 Event 24  Girls 15 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
 
                          === Finals ===                          
 
  1 Latkovic, Mia          15 Co Bristol        2:36.52    2:29.16  
       32.19    37.76    39.52    39.69
  2 Walmsley, Menna        15 Team Luton        2:32.82    2:29.69  
       33.27    38.15    39.65    38.62
  3 Phillipps, Megan       15 Reading           2:33.66    2:30.36  
       33.39    37.82    39.86    39.29
  4 Anderson, Bethan       15 Co Bristol        2:34.74    2:30.40  
       33.93    37.86    39.32    39.29
  5 Forwood, Emily         15 Mt Kelly          2:38.01    2:32.86  
       33.00    38.68    40.52    40.66
  6 Baker, Alyssa          15 Torfaen D         2:41.95    2:36.97  
       33.14    38.87    41.11    43.85
  7 Rowe, Rhiannon         15 Torfaen D         2:37.97    2:37.29  
       34.13    39.12    41.68    42.36
  8 Jenkins, Ella          15 Co Bristol        2:43.20    2:40.95  
       33.81    40.33    43.19    43.62
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  9 Bond, Sasha            15 Rct Squad         2:43.48             
       34.51    41.93    44.45    42.59
 10 Lee, Olivia            15 Co Peterboro      2:43.86             
       33.85    41.36    44.38    44.27
 11 Gill, Eleanor          15 Nofio Clwyd       2:44.24             
       38.25                      43.37
 12 Lewis, Rachael         15 Pembs Cty         2:44.59             
       34.76    41.02    43.47    45.34
 13 Thomas, Bethan         15 Daventry          2:49.30             
       34.22    40.94    45.69    48.45
 14 Morgan, Bethan         15 Bridgend Cty      2:53.02             
       37.22    44.56    46.01    45.23
 15 Teagle, Eilir          15 Merthyr Tydf      2:54.54             
       36.25    42.59    46.84    48.86
 -- Minas, Ella            15 Rct Squad             NS              
 
 Event 24  Girls 16 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
 
                          === Finals ===                          
 
  1 Fallon, Anna           16 Team Luton        2:37.05    2:32.83  
       33.62    38.48    41.90    38.83
  2 Davies, Alaw           16 Swim Gwynedd      2:35.70    2:33.60  
       32.29    37.53    40.82    42.96
  3 Barry, Rhiannon        16 Co Hereford       2:36.48    2:35.65  
       33.54    38.59    41.24    42.28
  4 Forrestal, Pia         16 AbingdonVale      2:40.48    2:37.42  
       33.85    38.97    41.31    43.29
  5 Degen, Daisy           16 Staines           2:41.33    2:38.89  
       34.29    40.14    42.08    42.38
  6 Edwards, Ella          16 Witney            2:41.09    2:40.26  
       34.20    40.33    42.50    43.23
 -- Cranch, Molly          16 Co Bristol        2:41.29         DQ  
       34.54    40.22    41.53    41.06
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 -- Roberts, Alice         16 Nofio S Gar           DQ              
       33.83    39.14    39.99    42.28
 
 Event 24  Girls 17 & Over 200 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
 
                          === Finals ===                          
 
  1 Price, Ekaterina       18 Swansea Aq        2:25.19    2:18.61  
       31.41    34.76    36.00    36.44
  2 Watson, Freya          18 Torfaen D         2:26.18    2:24.76  
       32.05    36.81    38.39    37.51
  3 Rees, Millie           17 Swansea Aq        2:27.18    2:26.43  
       31.94    36.36    38.20    39.93
  4 Dill, Ally             17 Camden Swiss      2:31.60    2:28.90  
       33.45    37.20    37.76    40.49
  5 Richards, Megan        19 Co Bristol        2:32.00    2:29.51  
       32.61    37.09    38.84    40.97
  6 Richards, Holly        19 Co Bristol        2:35.14    2:33.79  
       33.40    38.48    39.76    42.15
  7 Braybrooke, Jade       17 Killerwhales      2:38.99    2:36.97  
       33.63    39.21    42.27    41.86
  8 Westlake, Nia          26 Cinderford        2:43.65    2:47.36  
       35.43    42.57    44.29    45.07
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  9 Pepperday, Rose        18 Haringey          2:52.46             
       36.42    43.22    45.99    46.83
 10 Frost, Charlotte       17 Severnside        2:56.29             
       35.19    43.52    48.25    49.33
 -- Dill, Drew             17 Camden Swiss          NS              
 -- Sharp, Laura           17 Nofio Clwyd           NS              
 -- Roberts, Anya          17 Llanelli              NS              
 -- Morgan, Mackenzie      17 Co Newport            NS