Wales National Pool - Site License             01/08/2019 - 7:46 PM
    Swim Wales Summer Open Meet 2019 - 29/07/2019 to 02/08/2019     
 
 Event 25  Boys 12 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                          === Finals ===                          
 
  1 Raw, James             12 Ellesmere Co      2:13.21    2:13.77  
       30.73    33.87    34.82    34.35
  2 James, Ioan            12 Bridgend Cty      2:19.17    2:18.66  
       32.05    35.20    36.09    35.32
  3 Thomas, Dewi           12 Pembs Cty         2:22.63    2:20.10  
       33.24    36.50    36.32    34.04
  4 Whittleston, Oliver    12 Co Leeds          2:18.07    2:20.52  
       32.62    36.42    36.03    35.45
  5 Brooks, George         12 Co Leeds          2:23.51    2:22.37  
       33.22    36.25    36.83    36.07
  6 Maamoun, Omar          12 Boldmere          2:22.98    2:22.80  
       32.54    35.89    37.43    36.94
  7 Rosenberg, Theodore    12 Co Leeds          2:23.68    2:25.92  
       33.53    36.85    38.57    36.97
  8 Norman, Henry          12 Saxon Crown       2:27.36    2:26.29  
       33.66    36.91    38.20    37.52
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  8 Brero, Leonardo        12 Camden Swiss      2:25.00             
       33.60    37.85    37.41    36.14
  9 Bohm, Lucas            12 Camden Swiss      2:26.72             
       33.44    37.84    39.21    36.23
 11 Morgan, Lewis          12 Bridgend Cty      2:28.62             
       33.82    37.58    39.73    37.49
 12 Southwood, Charlie     12 Torfaen D         2:29.97             
       34.66    40.02    38.13    37.16
 13 Steele, Oliver         12 Co Leeds          2:30.80             
       35.19    39.78    39.19    36.64
 14 Rescigno, Alberto      12 Co Cardiff        2:30.81             
       36.03    39.20    39.37    36.21
 15 Dyer, Luke             12 Co Leeds          2:33.72             
       35.52    39.54    40.62    38.04
 16 Williams, Gethin       12 Wrexham           2:34.13             
       36.78    39.44    39.91    38.00
 17 Miceta, Damian         12 Camden Swiss      2:34.24             
       34.51    40.27    41.68    37.78
 18 Evans, Aled            12 Pontypridd        2:34.74             
       36.20    39.86    40.61    38.07
 19 Hughes, Math           12 Swim Gwynedd      2:36.14             
       35.65    40.68    41.56    38.25
 20 Witchell, Rhys         12 Co Cardiff        2:38.29             
       35.56    40.06    41.15    41.52
 21 Hardy, Dewi            12 Wrexham           2:38.30             
       35.96    41.38    41.41    39.55
 22 Russell, Evan Thomas   12 Flint             2:39.84             
       37.01    41.44    42.92    38.47
 23 Davies, Sean           12 Conwy             2:40.06             
       36.97    41.72    42.12    39.25
 24 Upton-Boorman, Liam    12 Carmarthen        2:41.04             
       37.04    41.45    42.39    40.16
 25 Cressey-Rodgers, Huw   12 Carmarthen        2:41.25             
       37.14    40.80    42.67    40.64
 26 Evans, Isaac           12 Co Hereford       2:41.92             
       37.47    41.34    42.90    40.21
 27 Fletcher, Owen         12 Pembs Cty         2:42.37             
       37.23    43.41    42.42    39.31
 28 Newton, James          12 Torfaen D         2:43.78             
       37.55    41.18    43.59    41.46
 29 Cribb, Tobie           12 Caerphilly        2:44.10             
       37.00    42.60    43.22    41.28
 30 Teasdale, Oliver       12 Swim Gwynedd      2:50.13             
       39.79    44.56    43.94    41.84
 31 Jones, Harrison        12 Bridgend Cty      2:52.91             
       36.61    44.43    48.37    43.50
 -- Thapa, Finlay          12 Aberystwyth           DQ              
       35.77    40.92    44.95    41.53
 
 Event 25  Boys 13 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
 
                          === Finals ===                          
 
  1 Jones, Carwyn          13 Co Cardiff        2:06.69    2:06.41  
       29.24    32.28    32.51    32.38
  2 James, Tristyn         13 Co Cardiff        2:11.00    2:07.88  
       29.42    32.42    33.65    32.39
  3 Wheatley, James        13 Mt Kelly          2:15.19    2:12.95  
       30.37    34.00    35.52    33.06
  4 Lee, Tristan           13 Co Cardiff        2:16.27    2:13.44  
       30.71    34.69    34.18    33.86
  5 Denning, Jude          13 Boldmere          2:14.44    2:15.29  
       31.15    34.52    34.81    34.81
  6 Lee, Ethan             13 Co Cardiff        2:16.71    2:16.21  
       31.67    33.78    35.28    35.48
  7 Edwards, Owain         13 Weston S M        2:15.22    2:16.31  
       31.34    35.87    35.72    33.38
  8 Leckonby, Dairhys      13 Swansea Aq        2:16.37    2:20.38  
       31.53    35.48    36.97    36.40
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  9 Jenkins, Richard       13 Millfield         2:18.70             
       29.93    36.05    37.00    35.72
 10 Atkins, Jack           13 Boldmere          2:19.07             
       31.77    35.52    36.59    35.19
 11 Edwards, Samuel        13 NexusValleys      2:20.35             
       30.18    34.87    37.54    37.76
 12 Simpson, Reece         13 Co Peterboro      2:21.81             
       31.50    36.55    36.95    36.81
 13 Mackenzie, Charlie     13 Co Coventry       2:23.02             
       32.43    36.48    37.41    36.70
 14 John, Finlay           13 Rct Squad         2:23.82             
       33.10    36.77    37.55    36.40
 15 Peacock, James         13 Co Peterboro      2:24.55             
       32.85    36.70    38.19    36.81
 16 Smith, Corey           13 Co Birm'ham       2:24.68             
       32.18    36.62    38.03    37.85
 17 Thomas, Shay           13 Conwy             2:25.46             
       34.51    36.99    38.46    35.50
 18 Fowler, Joseph         13 Rct Squad         2:26.06             
       32.49    36.41    38.15    39.01
 19 Carver, Wil            13 Swansea Aq        2:29.38             
       35.07    37.03    38.33    38.95
 20 Lale, Harvey           13 Torfaen D         2:33.27             
       34.06    39.51    39.97    39.73
 21 Williams, Ralph        13 Buckley           2:34.02             
       34.71    40.49    41.23    37.59
 22 Gusthoff, Philip       13 Co Milton K       2:34.86             
       35.34    39.27    40.91    39.34
 -- Major, Sebastian       13 Co Newport            DQ              
       30.94    35.42    35.96    33.29
 -- Collins, Charlie       13 Wigan Best            NS              
 
 Event 25  Boys 14 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
 
                          === Finals ===                          
 
  1 Arch, Rhydian          14 Co Cardiff        2:07.37    2:05.13  
       29.72    31.68    31.97    31.76
  2 Hughes, Cian           14 Co Cardiff        2:07.95    2:06.32  
       29.91    31.77    32.45    32.19
  3 James, Harley          14 Co Cardiff        2:08.08    2:06.85  
       29.48    32.07    32.95    32.35
  4 Sellick, Evan          14 Co Newport        2:12.73    2:07.13  
       28.87    32.28    33.66    32.32
  5 Rogers, Benjamin       14 Bo Stockton       2:10.18    2:09.25  
       30.14    32.68    33.73    32.70
  6 Platt, Jake            14 Conwy             2:10.05    2:10.68  
       30.18    32.71    33.93    33.86
  7 Geysen-Holley, Max     14 Co Cardiff        2:11.80    2:12.11  
       30.64    33.48    34.42    33.57
  8 Chen Callcott, Bruce   14 Nofio Clwyd       2:12.25    2:12.51  
       30.82    32.21    35.32    34.16
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  9 Hewitt, Harry          14 Swansea Aq        2:12.95             
       30.02    34.04    34.87    34.02
 10 Harrand, Alexander     14 Long Eaton        2:13.02             
       30.45    34.05    35.22    33.30
 11 Rosser, Dewi           14 Torfaen D         2:13.30             
       30.01    33.89    35.47    33.93
 12 Neaves, Archie         14 Ellesmere Co      2:14.05             
       30.69    33.99    35.17    34.20
 13 Almadin, Carmelo       14 Wycombe Dist      2:14.28             
       31.70    34.92    35.23    32.43
 14 Kelly, Magnus          14 Mt Kelly          2:14.57             
       31.55    33.41    35.91    33.70
 15 Taylor, Adam           14 Wrexham           2:14.98             
       31.03    34.25    35.39    34.31
 16 Hedge, Thomas          14 Swansea Aq        2:15.66             
       30.28    33.97    35.69    35.72
 17 Davies, Anthony        14 Millfield         2:16.01             
       30.46    34.49    35.94    35.12
 18 Chou, Nevan            14 Bromley           2:16.04             
       31.56    35.62    36.22    32.64
 19 Robertson-Moro, Loren  14 Exeter City       2:16.19             
       31.59    34.34    35.94    34.32
 20 Andrews, Rory          14 Pembs Cty         2:16.25             
       30.01    34.30    36.60    35.34
 21 Froggatt, James        14 Co Birm'ham       2:16.35             
       31.48    35.47    35.60    33.80
 22 Pritchard, Tomos       14 Swim Gwynedd      2:16.66             
       31.50    34.89    36.61    33.66
 23 Taylor, Andrew         14 Co Oxford         2:16.83             
       31.48    33.88    36.18    35.29
 24 Newton, Oscar          14 Torfaen D         2:17.06             
       30.74    35.28    36.76    34.28
 25 Madden, William        14 Staines           2:17.66             
       31.46    34.63    36.52    35.05
 26 Firth, Henry           14 Co Leeds          2:18.18             
       32.06    35.22    35.69    35.21
 27 Davies, Gianni         14 Co Newport        2:18.32             
       30.36    33.51    37.06    37.39
 28 Addington, Samuel      14 Camden Swiss      2:18.81             
       30.81    35.39    37.08    35.53
 29 Catling, Finlay        14 C Dolphins        2:19.48             
       32.73    35.69    36.16    34.90
 30 Roberts, Rhys          14 Holywell          2:19.57             
       31.97    36.97    37.65    32.98
 31 Knowles, Elis          14 Leatherhead       2:20.41             
       31.83    36.23    36.09    36.26
 32 Price, Toby            14 Pembs Cty         2:21.36             
       32.19    36.00    36.99    36.18
 33 Goodwin, Samuel        14 Co Hereford       2:21.75             
       32.31    36.22    37.58    35.64
 34 Smart, Rhys            14 Co Cardiff        2:22.66             
       32.56    36.79    37.16    36.15
 35 Ingram, James          14 Heads Valley      2:22.83             
       31.34    36.86    37.43    37.20
 36 Smith, Joshua          14 Co Peterboro      2:23.07             
       32.36    36.66    37.64    36.41
 37 Eaton Sawford, Kier    14 Chirk             2:24.58             
       32.50    36.78    38.84    36.46
 38 Thomas, Rhys           14 Swansea Aq        2:25.33             
       33.06    37.15    38.66    36.46
 39 Conlon, Aled           14 Nofio S Gar       2:28.15             
       33.11    38.12    38.31    38.61
 -- Emmett, Samuel         14 Co Leeds              DQ              
       31.69    36.12    36.11    35.39
 -- Merriman, Ben          14 Torfaen D             NS              
 -- Tasker, Gethin         14 Rct Squad             NS              
 
 Event 25  Boys 15 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
 
                          === Finals ===                          
 
  1 Rodriguez, Antonio     15 Swansea Aq        2:02.17    2:00.55  
       28.17    32.15    29.97    30.26
  2 Wilde, J J             15 Team Luton        2:02.52    2:03.74  
       28.73    32.12    30.79    32.10
  3 Davies, Gareth         15 Haringey          2:06.02    2:05.43  
       28.92    32.41    32.06    32.04
  4 Allen-Ridge, Kasey     15 Co Newport        2:09.45    2:07.43  
       30.31    33.02    32.55    31.55
  5 Wisden, Dylan          15 Bridgend Cty      2:10.65    2:07.48  
       28.98    32.02    33.28    33.20
  6 Monk, Daniel           15 Harlow Pen        2:10.03    2:09.58  
       29.86    33.19    34.10    32.43
  7 Lewis, Dylan           15 Swansea Aq        2:06.66    2:09.84  
       29.33    33.17    34.13    33.21
  8 Aspinall, Harrison     15 Ellesmere Co      2:08.56    2:12.92  
       29.71    32.98    35.13    35.10
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  9 Isaacs, Oliver         15 Kent Weald        2:10.87             
       29.32    33.71    34.95    32.89
 10 Wilkinson, Benjamin    15 Mt Kelly          2:11.22             
       29.94    33.61    34.22    33.45
 11 Doyle, Oliver          15 Reading           2:11.86             
       30.21    32.81    35.14    33.70
 12 Cheetham-Marchionne,   15 Bristol Hen       2:12.25             
       29.42    33.43    34.39    35.01
 13 Tong, Solomon          15 Co Cardiff        2:12.29             
       30.60    33.33    34.35    34.01
 14 Berry, Ethan           15 Wrexham           2:12.76             
       31.81    33.21    34.69    33.05
 15 White, Henry           15 Pembs Cty         2:13.08             
       30.54    33.44    35.02    34.08
 16 Watkins, James         15 Co Newport        2:13.41             
       30.35    33.79    35.31    33.96
 17 Wheldon, Jake          15 RichmondDale      2:14.02             
       30.76    33.32    35.42    34.52
 18 Stacey, Joseph         15 Torfaen D         2:14.59             
       30.12    34.01    35.70    34.76
 19 Blackmore, Jude        15 Co Bristol        2:15.03             
       30.90    35.02    35.98    33.13
 20 Williams, Finlay       15 Co Leeds          2:16.11             
       31.01    35.01    35.73    34.36
 21 Gorman, Joseph         15 Aberystwyth       2:16.16             
       30.12    34.32    36.57    35.15
 22 Senior, Jack           15 Co Leeds          2:17.08             
       31.64    34.45    35.53    35.46
 23 Davies, Dominic        15 Llanelli          2:17.80             
       30.15    34.73    36.73    36.19
 24 Havard, Dylan          15 Heads Valley      2:20.78             
       32.34    35.73    37.32    35.39
 25 Wingrave-Rix, Harvey   15 Swansea Aq        2:21.48             
       31.05    36.18    37.28    36.97
 26 Partridge, Rhys        15 Llanelli          2:21.61             
       33.01    36.12    37.12    35.36
 27 Edwards, Liam          15 Nofio S Gar       2:21.91             
       32.39    36.01    37.55    35.96
 28 Sowden, Francis        15 Co Bristol        2:22.52             
       32.01    36.04    37.67    36.80
 29 Silvestri, Angelo      15 Staines           2:24.06             
       32.53    36.31    37.79    37.43
 30 Hastings, Benjamin     15 Co Newport        2:27.71             
       31.67    37.48    39.88    38.68
 31 Leach, Cameron         15 Worcester         2:28.36             
       34.08    36.33    38.64    39.31
 -- Thomas, Morgan         15 Mt Kelly              NS              
 
 Event 25  Boys 16 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
 
                          === Finals ===                          
 
  1 Bryan, Logan           16 Co Oxford         2:05.58    2:01.94  
       28.61    30.94    31.23    31.16
  2 Hughes, Ioan           16 Swim Gwynedd      2:02.67    2:01.99  
       28.08    30.69    31.77    31.45
  3 Leach, Owen            16 Co Cardiff        2:03.59    2:02.59  
       28.13    30.53    31.95    31.98
  4 Palmer, Joseph         16 Leatherhead       2:05.56    2:02.60  
       29.52    31.92    30.64    30.52
  5 Hancock, Carwyn        16 Nofio S Gar       2:06.26    2:07.68  
       28.55    31.17    32.74    35.22
  6 Davies, Alexander      16 Mold              2:07.70    2:08.50  
       29.01    32.54    34.13    32.82
  7 Preece, Alexander      16 Swansea Aq        2:10.17    2:09.42  
       28.80    33.22    34.24    33.16
  8 Murray, Adam           16 Co Cardiff        2:08.04    2:10.76  
       29.20    33.67    34.52    33.37
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  9 Winn, Zachariah        16 Nofio Clwyd       2:10.38             
       29.72    32.32    33.91    34.43
 10 Knowles, Tomos         16 Leatherhead       2:11.01             
       29.43    33.35    34.12    34.11
 11 Casewell, James        16 Co Hereford       2:12.34             
       29.72    33.95    34.99    33.68
 12 Batt, Zane             16 Hoddesdon         2:12.77             
       30.36    33.79    34.85    33.77
 13 Nixon, Rhys            16 Co Cardiff        2:13.81             
       30.40    33.84    35.12    34.45
 14 Lewis, Ethan           16 Nofio Clwyd       2:14.14             
       30.33    34.46    34.55    34.80
 15 Jones, Danny           16 Co Newport        2:17.15             
       31.36    34.67    35.93    35.19
 16 Roberts, Osian         16 Swim Gwynedd      2:17.47             
       29.98    34.54    37.29    35.66
 17 Findlay, Ben           16 Leander           2:18.97             
       31.58    35.06    36.59    35.74
 -- Thomas, Callum         16 Co Cardiff            NS              
 -- Markov, Daniel         16 Camden Swiss          NS              
 
 Event 25  Boys 17 & Over 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
 
                          === Finals ===                          
 
  1 Marotta, Daniel        18 Swansea Aq        1:58.10    1:56.52  
       27.95    29.35    29.65    29.57
  2 Thorpe, Thomas         19 Wrexham           1:55.99    1:56.65  
       27.20    29.37    29.94    30.14
  3 Loney, Joshua          18 Swansea Uni       1:58.80    1:57.43  
       27.56    29.59    30.12    30.16
  4 Speakman, Zachariah    17 Nofio Clwyd       2:00.06    1:59.14  
       27.04    30.48    30.85    30.77
  5 Sayers, Brandon        21 Swansea Uni       2:00.14    1:59.80  
       27.02    30.43    31.19    31.16
  6 Richards, Owen         18 Torfaen D         1:59.83    1:59.98  
       27.53    30.00    31.26    31.19
  7 Atkinson, Samuel       22 Bolton Metro      2:00.86    2:00.16  
       27.57    30.96    30.66    30.97
  8 Price, Dafydd          19 Torfaen D         2:00.33    2:01.81  
       28.00    30.76    31.55    31.50
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  9 Hall, Callum           20 RichmondDale      2:01.01             
       27.85    29.90    31.71    31.55
 10 Tapsell, Joshua        19 Melton M'Bry      2:01.31             
       27.74    30.19    31.75    31.63
 11 Broom, Dylan           17 Torfaen D         2:01.42             
       28.71    30.45    31.10    31.16
 12 Burrows, Matthew       17 Boldmere          2:01.66             
       27.39    30.87    32.15    31.25
 13 Broome, Jamie          17 Co Leeds          2:01.98             
       27.88    31.23    31.86    31.01
 14 Lawman, Lucas          17 Team Bath AS      2:02.03             
       27.29    30.23    32.06    32.45
 15 Ellis, Kristian        17 Nofio Clwyd       2:02.37             
       28.00    30.58    31.78    32.01
 16 Cook, Jacob            19 Co Cardiff        2:02.67             
       28.06    31.71    31.58    31.32
 17 Reid, Nicholas         17 Wycombe Dist      2:05.11             
       28.89    32.17    32.92    31.13
 18 English, Daniel        17 Hitchin           2:05.16             
       27.89    31.05    32.93    33.29
 19 Barrett, Sean          17 Pembs Cty         2:05.19             
       28.80    31.54    32.26    32.59
 20 Williams, George       18 Soundwell         2:06.78             
       29.14    33.25    33.08    31.31
 21 Baddams, Bradley       17 Royal Wolv        2:07.04             
       29.03    32.41    33.17    32.43
 22 Davies, Joseph         17 Torfaen D         2:07.05             
       27.81    30.81    33.81    34.62
 23 Morris, Jake           18 Royal Wolv        2:07.07             
       29.74    31.57    33.16    32.60
 24 Hester, Ronnie         18 Wycombe Dist      2:07.59             
       29.75    32.94    32.98    31.92
 25 Burgess, Owen          17 Warrington W      2:08.02             
       29.01    32.32    34.22    32.47
 26 Wilk, Harri            18 Chirk             2:09.45             
       29.14    32.99    34.11    33.21
 27 Lewis, James           17 Wycombe Dist      2:09.85             
       30.64    32.97    33.28    32.96
 28 Snape-Johnson, Ben     17 Soundwell         2:10.11             
       29.72    33.08    34.12    33.19
 29 Hughes, Tyler          17 Wrexham           2:13.43             
       30.18    33.68    34.73    34.84
 30 Gill, Ajai             17 Wycombe Dist      2:13.72             
       30.31    33.38    35.30    34.73
 31 Chan, Cameron Li       17 Nofio Clwyd       2:15.25             
       31.15    33.23    35.11    35.76
 -- #Davies, Rhys          18 Pembs Cty             NS              
 -- Savva, Theo            17 Co Cardiff            NS              
 -- Morris, Alexander      20 Swansea Uni           NS