Wales National Pool - Site License             01/08/2019 - 5:03 PM
    Swim Wales Summer Open Meet 2019 - 29/07/2019 to 02/08/2019     
 
 Event 27  Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Whittleston, Oliver    12 Co Leeds          1:12.24    1:10.11  
       32.92    37.19                  
  2 Khodakhah, Kourosh     12 Co Leeds          1:12.77    1:12.27  
       34.02    38.25                  
  3 Edwards, Dion          12 Swim Gwynedd      1:15.41    1:12.85  
       34.89    37.96                  
  4 Brooks, George         12 Co Leeds          1:14.67    1:13.96  
       33.50    40.46                  
  5 Brero, Leonardo        12 Camden Swiss      1:15.55    1:14.39  
       34.89    39.50                  
  5 Rosenberg, Theodore    12 Co Leeds          1:18.47    1:14.39  
       34.04    40.35                  
  7 Parsons, Joseph        12 Co Cardiff        1:14.05    1:15.89  
       34.95    40.94                  
  8 Steele, Oliver         12 Co Leeds          1:21.98    1:17.28  
       36.57    40.71                  
 -----------------------------------------------------------------
  9 Senior, Harry          12 Co Leeds          1:17.82    1:17.93  
       35.30    42.63                  
 10 Maamoun, Omar          12 Boldmere          1:19.45    1:19.34  
       36.99    42.35                  
 -----------------------------------------------------------------
 11 Owen, William          12 Windsor           1:20.00    1:19.49  
       36.50    42.99                  
 12 Rescigno, Alberto      12 Co Cardiff        1:17.83    1:19.60  
       37.07    42.53                  
 13 Milner, Thomas         12 Co Leeds          1:23.19    1:19.63  
       36.92    42.71                  
 14 Taylor, Harrison       12 Soundwell         1:29.49    1:22.24  
       38.46    43.78                  
 15 Dyer, Luke             12 Co Leeds          1:25.17    1:22.41  
       37.67    44.74                  
 16 Fletcher, Owen         12 Pembs Cty         1:24.41    1:23.35  
       36.28    47.07                  
 17 Teasdale, Oliver       12 Swim Gwynedd      1:25.40    1:23.99  
       39.81    44.18                  
 18 Hardy, Dewi            12 Wrexham           1:28.90    1:26.74  
       38.72    48.02                  
 19 Miceta, Damian         12 Camden Swiss      1:26.70    1:27.18  
       38.51    48.67                  
 -- Bebb, Lewis            12 Newtown           1:24.40         DQ  
       37.59    45.69                  
 -- Evans, Aled            12 Pontypridd        1:26.53         NS  
 -- Southwood, Charlie     12 Torfaen D         1:30.22         NS  
 
 Event 27  Boys 13 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Major, Sebastian       13 Co Newport        1:04.24    1:03.23  
       29.68    33.55                  
  2 Jones, Carwyn          13 Co Cardiff        1:06.05    1:04.70  
       30.42    34.28                  
  3 Edwards, Owain         13 Weston S M        1:08.69    1:04.83  
       30.51    34.32                  
  4 Barnett, Jacob         13 Co Cardiff        1:13.18    1:07.90  
       32.13    35.77                  
  5 Corver, Alexander      13 Bromley           1:07.61    1:08.93  
       32.28    36.65                  
  6 Wells, Oliver          13 C Dolphins        1:10.92    1:09.32  
       31.65    37.67                  
  7 Grimes, Samuel         13 Wigan Best        1:09.03    1:09.34  
       31.59    37.75                  
  8 Sadler, Freddie        13 Eastleigh         1:11.45    1:09.52  
       32.21    37.31                  
 -----------------------------------------------------------------
  9 Collins, Charlie       13 Wigan Best        1:06.52    1:10.43  
       31.80    38.63                  
 10 Smith, Corey           13 Co Birm'ham       1:09.47    1:10.71  
       32.68    38.03                  
 -----------------------------------------------------------------
 11 Anbazhagan, Nitesh     13 South Lincs       1:11.36    1:11.56  
       33.11    38.45                  
 12 Hodgson, Solomon       13 Co Leeds          1:13.20    1:11.62  
       33.65    37.97                  
 13 Hunter-Clarke, Finley  13 Street            1:13.60    1:11.75  
       32.34    39.41                  
 14 Heathcote-Jones, Owai  13 Carnforth         1:13.00    1:11.89  
       31.72    40.17                  
 15 Ashelford, Jake        13 Exeter City       1:12.59    1:12.07  
       33.40    38.67                  
 16 Leckonby, Dairhys      13 Swansea Aq        1:13.10    1:12.75  
       33.52    39.23                  
 17 Peacock, James         13 Co Peterboro      1:15.11    1:13.11  
       33.99    39.12                  
 18 Simpson, Reece         13 Co Peterboro      1:12.62    1:13.54  
       33.10    40.44                  
 19 Lunt, Joshua           13 Wrexham           1:15.96    1:14.17  
       34.15    40.02                  
 20 Fowler, Joseph         13 Rct Squad         1:16.96    1:14.18  
       33.45    40.73                  
 21 Edwards, Samuel        13 NexusValleys      1:16.30    1:16.59  
       34.37    42.22                  
 22 Hewitt-White, Safford  13 Co Peterboro      1:12.76    1:17.28  
       34.99    42.29                  
 23 Bolton, Louis          13 Wycombe Dist      1:15.26    1:18.10  
       36.39    41.71                  
 -- Longworth, Ellis       13 Conwy             1:17.39   X1:11.11  
       31.88    39.23                  
 -- Finch, Nicholas        13 Camden Swiss      1:06.20         DQ  
       30.48    35.35                  
 -- West, Zac              13 Pembs Cty         1:21.29         DQ  
 -- Ismatullaev, Jamie     13 Hillingdon        1:09.51         NS  
 
 Event 27  Boys 14 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 James, Harley          14 Co Cardiff        1:03.28    1:03.20  
       29.01    34.19                  
  2 Geysen-Holley, Max     14 Co Cardiff        1:05.60    1:04.08  
       29.91    34.17                  
  3 Arch, Rhydian          14 Co Cardiff        1:05.08    1:05.33  
       30.58    34.75                  
  4 Platt, Jake            14 Conwy             1:10.05    1:06.28  
       30.70    35.58                  
  5 Burkett, Maximus       14 Swansea Aq        1:10.31    1:06.74  
       30.70    36.04                  
  6 Cole, Toby             14 Swansea Aq        1:08.19    1:06.86  
       31.10    35.76                  
  7 Davies, Gruffydd       14 Co Cardiff        1:06.92    1:06.88  
       31.00    35.88                  
  8 Sellick, Evan          14 Co Newport        1:12.71    1:07.94  
       31.21    36.73                  
 -----------------------------------------------------------------
  9 McCarthy, Samuel       14 Co Cardiff        1:09.65    1:08.15  
       31.28    36.87                  
 10 Harrand, Alexander     14 Long Eaton        1:14.10    1:08.84  
       31.03    37.81                  
 -----------------------------------------------------------------
 11 North-Mullis, Oliver   14 Nofio S Gar       1:10.86    1:08.98  
       31.91    37.07                  
 12 Andrews, Rory          14 Pembs Cty         1:09.61    1:09.12  
       32.45    36.67                  
 13 Firth, Henry           14 Co Leeds          1:10.40    1:09.18  
       32.91    36.27                  
 14 Bacon, Alex            14 Millfield         1:08.71    1:09.74  
       32.42    37.32                  
 15 Robertson-Moro, Loren  14 Exeter City       1:08.05    1:09.81  
       32.64    37.17                  
 16 Chen Callcott, Bruce   14 Nofio Clwyd       1:09.78    1:09.90  
       31.55    38.35                  
 17 Taylor, Andrew         14 Co Oxford         1:08.58    1:09.99  
       32.91    37.08                  
 18 Roberts, Rhys          14 Holywell          1:14.10    1:10.23  
       32.56    37.67                  
 19 Wren, Nathan           14 Nofio Clwyd       1:07.95    1:10.34  
       32.35    37.99                  
 20 Froggatt, James        14 Co Birm'ham       1:09.29    1:10.73  
       33.15    37.58                  
 21 Knowles, George        14 Co Leeds          1:14.25    1:10.94  
       32.73    38.21                  
 22 Pritchard, Tomos       14 Swim Gwynedd      1:12.70    1:11.47  
       32.95    38.52                  
 23 Madden, William        14 Staines           1:09.83    1:12.57  
       33.13    39.44                  
 24 Pursey, Michael        14 Heads Valley      1:15.28    1:12.96  
       34.36    38.60                  
 25 Emmett, Samuel         14 Co Leeds          1:14.75    1:13.68  
       34.14    39.54                  
 26 Isaacs, Tomos          14 Rct Squad         1:14.93    1:13.71  
       33.39    40.32                  
 27 Lightfoot, Aidan       14 Flint             1:13.50    1:16.01  
       34.47    41.54                  
 -- Chou, Nevan            14 Bromley           1:13.84         NS  
 -- Almadin, Carmelo       14 Wycombe Dist      1:07.23         NS  
 -- Merriman, Ben          14 Torfaen D         1:06.20         NS  
 
 Event 27  Boys 15 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Elliott, Damon         15 DunmowAtlant      1:02.20    1:01.78  
       28.23    33.55                  
  2 Edwards, Kaden         15 Co Cardiff        1:02.42    1:02.26  
       29.28    32.98                  
  3 Rhys, Iago             15 Swim Gwynedd      1:03.62    1:03.33  
       29.35    33.98                  
  4 Peirce, Ethan          15 Harlow Pen        1:03.95    1:03.80  
       29.18    34.62                  
  5 Morgan, Dylan          15 Nofio S Gar       1:03.72    1:03.85  
       29.32    34.53                  
  6 Bartholomew, Cameron   15 Hillingdon        1:04.51    1:04.72  
       29.97    34.75                  
  7 Sawyer, Max            15 Weston S M        1:05.27    1:04.73  
       30.69    34.04                  
  8 Thomas, Morgan         15 Mt Kelly          1:07.26    1:04.81  
       29.54    35.27                  
 -----------------------------------------------------------------
  9 Treharne, Zack         15 Co Peterboro      1:07.04    1:05.18  
       30.81    34.37                  
 10 Cheetham-Marchionne,   15 Bristol Hen       1:05.77    1:05.89  
       29.48    36.41                  
 -----------------------------------------------------------------
 11 Plant, Thomas          15 Harrogate         1:08.28    1:06.45  
       30.92    35.53                  
 12 Lewis, Dylan           15 Swansea Aq        1:05.36    1:06.50  
       31.09    35.41                  
 13 Tong, Solomon          15 Co Cardiff        1:07.55    1:06.84  
       31.56    35.28                  
 14 Wisden, Dylan          15 Bridgend Cty      1:05.20    1:06.96  
       30.65    36.31                  
 15 Sowden, Francis        15 Co Bristol        1:08.67    1:07.80  
       31.43    36.37                  
 16 Beard, Alexander       15 Staines           1:08.88    1:08.36  
       30.46    37.90                  
 17 Williams, Finlay       15 Co Leeds          1:10.93    1:08.57  
       31.73    36.84                  
 18 Wheldon, Jake          15 RichmondDale      1:09.50    1:08.69  
       32.37    36.32                  
 19 Urkola, Elur           15 Co Newport        1:10.14    1:08.75  
       32.26    36.49                  
 20 Wingrave-Rix, Harvey   15 Swansea Aq        1:11.04    1:09.49  
       32.84    36.65                  
 21 Senior, Jack           15 Co Leeds          1:11.62    1:10.42  
       32.97    37.45                  
 22 Gorman, Joseph         15 Aberystwyth       1:11.80    1:10.50  
       31.06    39.44                  
 23 Piggott, Callum        15 Oswestry Ott      1:13.00    1:11.19  
       32.28    38.91                  
 24 Blackmore, Jude        15 Co Bristol        1:09.76    1:11.42  
       32.11    39.31                  
 25 Partridge, Rhys        15 Llanelli          1:15.19    1:11.93  
       33.34    38.59                  
 26 Stacey, Joseph         15 Torfaen D         1:13.59    1:12.77  
       33.26    39.51                  
 27 Hastings, Benjamin     15 Co Newport        1:12.30    1:12.93  
       31.69    41.24                  
 
 Event 27  Boys 16 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Leach, Owen            16 Co Cardiff        1:00.39      59.99  
       28.21    31.78                  
  1 Smart, Connor          16 Swansea Aq          59.97      59.99  
       28.11    31.88                  
  3 Xynarianos, Evagelos   16 Stockport Mo      1:02.41    1:02.70  
       29.57    33.13                  
  4 Raffill, Daniel        16 TauntonDeane      1:02.76    1:03.19  
       29.03    34.16                  
  5 Southam, Jack          16 Llanelli          1:03.21    1:03.42  
       29.57    33.85                  
  6 Davies, Alexander      16 Mold              1:03.65    1:05.12  
       30.33    34.79                  
  7 Winn, Zachariah        16 Nofio Clwyd       1:03.90    1:05.13  
       28.67    36.46                  
  8 Ellis-Sixsmith, Ethan  16 Nofio Clwyd       1:08.19    1:06.67  
       30.82    35.85                  
 -----------------------------------------------------------------
  9 Lewis, Ethan           16 Nofio Clwyd       1:06.45    1:07.34  
       30.99    36.35                  
 10 Hancock, Carwyn        16 Nofio S Gar       1:05.52    1:07.65  
       31.34    36.31                  
 -----------------------------------------------------------------
 11 Knowles, Tomos         16 Leatherhead       1:08.80    1:08.54  
       31.23    37.31                  
 12 Cooper, Samuel         16 Lichfield         1:07.24    1:09.59  
       31.46    38.13                  
 13 Findlay, Ben           16 Leander           1:10.72    1:09.79  
       31.58    38.21                  
 14 Delahay, Ioan          16 Oswestry Ott      1:08.40    1:12.62  
       32.06    40.56                  
 -- Knight, Jack           16 Co Newport        1:00.41         DQ  
       27.42    31.81                  
 -- Markov, Daniel         16 Camden Swiss      1:09.00         NS  
 
 Event 27  Boys 17 & Over 100 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Morris, Alexander      20 Swansea Uni         57.70      57.51  
       26.60    30.91                  
  2 Evans, Alfie           18 Reading             58.06      58.53  
       27.64    30.89                  
  3 Wollaston, Callum      18 Cheshunt            59.90      58.81  
       27.53    31.28                  
  4 Savva, Theo            17 Co Cardiff        1:00.05      59.10  
       27.42    31.68                  
  5 Richards, Owen         18 Torfaen D           58.09      59.24  
       27.91    31.33                  
  6 Atkinson, Samuel       22 Bolton Metro        59.31      59.33  
       27.61    31.72                  
  7 Ellis, Kristian        17 Nofio Clwyd         59.84      59.44  
       27.72    31.72                  
  8 Speakman, Zachariah    17 Nofio Clwyd       1:00.45      59.69  
       28.23    31.46                  
 -----------------------------------------------------------------
  9 Baker, Luke            18 Torfaen D         1:01.30    1:00.29  
       28.14    32.15                  
 10 Bryan, Connor          19 Co Oxford         1:02.30    1:00.61  
       27.45    33.16                  
 -----------------------------------------------------------------
 11 Houghton, Oliver       21 Warrington W      1:00.88    1:00.86  
       27.88    32.98                  
 12 Cook, Owain            19 Bridgend Cty      1:02.83    1:01.23  
       28.36    32.87                  
 13 Morris, Jake           18 Royal Wolv        1:01.97    1:01.50  
       27.88    33.62                  
 14 Tapsell, Joshua        19 Melton M'Bry      1:01.34    1:01.55  
       28.21    33.34                  
 15 Green, Joel            19 Hemel Hemp        1:01.10    1:01.63  
       28.71    32.92                  
 16 Morgan, Huw            18 Leatherhead       1:03.28    1:01.83  
       28.79    33.04                  
 17 Napper, Keenan         20 Rhondda           1:01.90    1:02.12  
       28.96    33.16                  
 18 Barrett, Sean          17 Pembs Cty         1:01.81    1:02.20  
       28.95    33.25                  
 19 Burrows, Matthew       17 Boldmere          1:04.40    1:02.71  
       29.08    33.63                  
 20 Baddams, Bradley       17 Royal Wolv        1:02.34    1:03.40  
       29.22    34.18                  
 21 Davies, Samuel         19 Neath             1:05.24    1:03.72  
       29.66    34.06                  
 22 Reid, Nicholas         17 Wycombe Dist      1:06.16    1:03.99  
       30.37    33.62                  
 23 Hall, Callum           20 RichmondDale      1:04.60    1:04.25  
       28.82    35.43                  
 24 Broome, Jamie          17 Co Leeds          1:00.62    1:04.79  
       28.99    35.80                  
 25 Hester, Ronnie         18 Wycombe Dist      1:06.77    1:05.34  
       30.87    34.47                  
 26 Welch, Joshua          18 Staines           1:05.50    1:07.14  
       29.55    37.59                  
 27 Savage-Taylor, Tomos   17 Heads Valley      1:05.64    1:07.43  
       31.59    35.84                  
 28 Jenkins, Ellis         17 Rct Squad         1:07.60    1:10.31  
       30.89    39.42                  
 -- Hewison, Brody         21 UniOfStirl        1:01.00         NS  
 -- Wilk, Harri            18 Chirk             1:07.60         NS