Wales National Pool - Site License             30/11/2019 - 7:43 PM
Swim Wales Short Course Championships 2019 - 29/11/2019 to 01/12/201
 
 Event 36  Boys 11-12 200 SC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                          === Finals ===                          
 
  1 Garett, Jake           12 Severnside        2:26.89    2:27.72  
       30.40    36.62    46.01    34.69
  2 Barnett, Jacob         12 Co Sund'land      2:34.44    2:32.04  
       34.46    40.03    43.36    34.19
  3 James, Ioan            12 Bridgend Cty      2:33.75    2:32.46  
       33.99    38.12    46.03    34.32
  4 Young, Alexander       12 Rhyl Dolphin      2:34.34    2:33.57  
       33.25    40.68    44.87    34.77
  5 Prysor, Sami           12 Royal Wolv        2:33.94    2:35.95  
       33.49    40.09    45.87    36.50
  6 Sockett, Harley        11 Co Hereford       2:37.37    2:41.44  
       34.15    42.36    48.48    36.45
  7 Boyd, Lewis            11 Co Leicester      2:37.59    2:43.09  
       36.28    42.16    47.78    36.87
  8 Stafford-Davies, Max   11 Hoslow Jets       2:34.18    2:43.90  
       34.47    42.88    46.43    40.12
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  9 Ardern, James          12 Pembs Cty         2:40.01             
       33.27    41.71    47.37    37.66
 10 Page, Paul             12 Co Leicester      2:40.04             
       35.18    41.17    47.50    36.19
 11 McGuire, Jimmy         11 Co Sund'land      2:40.93             
       34.50    42.21    46.99    37.23
 12 Harris, Daniel         12 Co Leicester      2:41.64             
       35.81    41.29    48.91    35.63
 13 Darbey, Rhys           12 Nofio Clwyd       2:42.13             
       34.91    44.62    47.05    35.55
 14 Macmanard, Thomas      12 Co Leicester      2:42.68             
       36.86    39.83    50.12    35.87
 15 Stevens, Henry         12 Co Cardiff        2:44.16             
       36.81    40.35    49.89    37.11
 16 Bamborough, Jack       11 Co Cardiff        2:46.18             
       35.92    41.82    49.77    38.67
 17 Fitch, Lewis           12 Co Leicester      2:47.70             
       36.53    41.92    51.27    37.98
 18 Ford, Ethan            12 Co Leicester      2:47.77             
       35.58    42.18    52.99    37.02
 19 Edwards, Dion          12 Swim Gwynedd      2:48.04             
       35.98    43.45    52.18    36.43
 20 Owen, William          12 Windsor           2:48.98             
       36.33    41.87    50.82    39.96
 21 Dey, Matthew           11 Co Sund'land      2:50.45             
       38.60    43.39    48.56    39.90
 22 Sellick, Fenn          11 Swansea Aq        2:52.96             
       37.84    46.09    50.38    38.65
 -- Anderson, Ellis        12 Conwy                 NS              
 
 Event 36  Boys 13-14 200 SC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
 
                          === Finals ===                          
 
  1 Fox-Wiltshire, Benjam  14 Co Newport        2:15.13    2:11.96  
       29.76    34.33    37.75    30.12
  2 Arch, Rhydian          14 Co Cardiff        2:14.62    2:13.69  
       29.05    33.73    39.43    31.48
  3 James, Harley          14 Co Cardiff        2:16.19    2:16.28  
       28.85    34.91    40.75    31.77
  4 Jones, Carwyn          13 Co Cardiff        2:18.42    2:17.26  
       29.82    35.83    39.92    31.69
  5 Hewitt, Harry          14 Swansea Aq        2:20.88    2:19.63  
       30.49    35.03    41.28    32.83
  6 Harris, Thomas         14 Royal Wolv        2:19.57    2:19.72  
       30.56    35.66    40.17    33.33
  7 James, Tristyn         13 Co Cardiff        2:19.98    2:19.88  
       30.11    36.73    41.00    32.04
  8 Cole, Toby             14 Swansea Aq        2:20.60    2:20.01  
       30.52    35.99    40.34    33.16
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  9 Edwards, Owain         13 Mt Kelly          2:21.60             
       30.32    36.88    41.96    32.44
 10 McGuire, Alfie         13 Co Sund'land      2:21.73             
       30.38    37.65    39.97    33.73
 11 Andrews, Rory          14 Pembs Cty         2:21.99             
       31.29    36.27    41.68    32.75
 12 Lambert, Ezra          13 Royal Wolv        2:22.34             
       30.96    37.29    39.77    34.32
 13 Lee, Tristan           13 Co Cardiff        2:22.52             
       32.05    37.29    40.11    33.07
 14 Davies, Gruffydd       14 Co Cardiff        2:23.12             
       29.94    36.18    44.10    32.90
 15 Taylor, Adam           14 Wrexham           2:24.94             
       30.34    37.23    44.25    33.12
 16 Ruby, Aaron            13 Royal Wolv        2:24.97             
       31.79    36.84    43.34    33.00
 16 Major, Sebastian       13 Co Newport        2:24.97             
       30.00    39.41    43.67    31.89
 18 Anderson, Maxwell      14 Co Cardiff        2:26.12             
       31.93    38.55    40.45    35.19
 19 Lee, Ethan             13 Co Cardiff        2:26.70             
       31.99    35.88    45.69    33.14
 20 Burkett, Maximus       14 Swansea Aq        2:27.15             
       30.47    36.61    44.65    35.42
 21 Barnett, Jacob         13 Co Cardiff        2:27.28             
       31.09    36.98    45.64    33.57
 22 Oxley, Oliver          13 Co Leicester      2:27.91             
       32.70    37.85    42.80    34.56
 23 Cotterell, Lewis       13 Co Leicester      2:28.91             
       32.18    39.58    42.82    34.33
 24 Kang, Oliver           13 Co Leicester      2:29.30             
       33.24    39.63    42.26    34.17
 25 Pritchard, Tomos       14 Swim Gwynedd      2:29.44             
       32.62    38.72    43.80    34.30
 26 Longworth, Ellis       13 Conwy             2:29.51             
       32.22    40.12    42.51    34.66
 27 Dade, Oliver           14 Gloucester        2:29.52             
       30.92    37.61    46.71    34.28
 28 Jones, Osian           13 Wrexham           2:29.96             
       35.30    36.63    43.69    34.34
 29 Jones, Lewis           13 Rhyl Dolphin      2:31.12             
       33.41    37.41    45.53    34.77
 30 Edwards, Llion         14 Nofio Bangor      2:31.19             
       32.48    38.01    46.88    33.82
 31 Knowles, Elis          14 Leatherhead       2:32.96             
       34.90    39.38    43.08    35.60
 32 Ingram, James          14 Heads Valley      2:33.58             
       32.39    38.92    46.36    35.91
 33 John, Finlay           13 Rct Squad         2:34.33             
       32.92    37.76    48.10    35.55
 34 Fowler, Joseph         13 Rct Squad         2:37.18             
       32.94    40.34    47.33    36.57
 35 Thomson, Finlay        13 Wrexham           2:38.00             
       34.41    40.36    46.48    36.75
 36 James, Charlie         13 Co Leicester      2:43.19             
       33.75    45.59    48.34    35.51
 -- Keenan, Brandon        14 Co Newport            NS              
 -- Moore, George          13 Co Leicester          NS              
 -- Jones, Dylan           13 Wrexham               NS