Wales National Pool - Site License             01/12/2019 - 4:48 PM
Swim Wales Short Course Championships 2019 - 29/11/2019 to 01/12/201
 
 Event 62  Boys 11-12 400 SC Meter IM (HDW)
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Garett, Jake           12 Severnside        5:11.62    5:10.20  
       31.22    39.76    39.37    38.07
       46.81    45.88    35.55    33.54
  2 James, Ioan            12 Bridgend Cty      5:39.67    5:21.51  
       34.86    41.86    39.16    40.04
       47.44    47.47    36.04    34.64
  3 Page, Paul             12 Co Leicester      5:44.19    5:28.53  
       35.51    41.59    41.12    41.41
       47.27    47.69    37.77    36.17
  4 Dizon, Matthew         12 Co Leicester      5:46.20    5:31.93  
       36.15    44.29    40.39    40.26
       48.60    48.67    37.62    35.95
  5 Sockett, Harley        11 Co Hereford       5:41.31    5:32.38  
       34.34    40.77    42.83    42.76
       49.10    49.65    36.96    35.97
  6 Fitch, Lewis           12 Co Leicester      5:49.50    5:44.17  
       36.29    43.30    42.47    42.73
       50.63    51.13    39.10    38.52
  7 Edwards, Dion          12 Swim Gwynedd      5:57.00    5:48.02  
       35.34    42.79    44.67    43.46
       52.25    53.81    39.29    36.41
  8 Ford, Ethan            12 Co Leicester      5:49.85    5:53.22  
       36.85    45.69    44.43    44.28
       52.59    53.41    39.21    36.76
  9 Teasdale, Oliver       12 Swim Gwynedd      5:57.87    5:53.46  
       37.84    43.73    46.23    46.30
       47.91    51.87    40.92    38.66
 10 Bamborough, Jack       11 Co Cardiff        5:45.36    6:01.10  
       37.88    47.13    43.99    43.82
       49.65    55.29    41.81    41.53
 -- Anderson, Ellis        12 Conwy             5:43.22         NS  
 
 Event 62  Boys 13-14 400 SC Meter IM (HDW)
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Melbourne-Smith, Tyle  14 Swansea Aq        4:43.11    4:36.72  
       29.12    33.77    37.05    36.53
       39.43    39.43    31.31    30.08
  2 Arch, Rhydian          14 Co Cardiff        4:42.81    4:38.66  
       30.20    33.79    35.69    34.70
       40.12    40.25    32.12    31.79
  3 Fox-Wiltshire, Benjam  14 Co Newport        4:49.90    4:42.62  
       29.97    34.63    36.43    35.69
       39.28    40.44    33.35    32.83
  4 Hewitt, Harry          14 Swansea Aq        5:04.15    4:51.75  
       31.34    36.58    36.78    36.46
       41.39    41.91    34.71    32.58
  5 James, Harley          14 Co Cardiff        4:51.50    4:52.02  
       30.07    35.27    37.59    37.00
       43.18    43.11    33.28    32.52
  6 Geysen-Holley, Max     14 Co Cardiff        5:07.65    4:56.77  
       31.38    36.83    38.70    38.58
       42.58    43.12    33.00    32.58
  7 James, Tristyn         13 Co Cardiff        4:57.49    5:00.08  
       30.66    36.81    38.41    38.33
       43.46    45.07    34.70    32.64
  8 Lee, Tristan           13 Co Cardiff        5:02.97    5:00.30  
       32.78    39.45    38.96    38.77
       40.20    41.73    34.54    33.87
  9 Davies, Gruffydd       14 Co Cardiff        5:23.66    5:06.64  
       31.90    37.78    40.44    38.56
       46.18    45.21    33.68    32.89
 10 Barnett, Jacob         13 Co Cardiff        5:31.93    5:10.43  
       32.30    37.32    40.30    39.13
       47.80    46.94    34.66    31.98
 11 Jones, Osian           13 Wrexham           5:22.79    5:11.17  
       35.20    40.39    39.36    38.36
       43.46    43.69    35.84    34.87
 12 Oxley, Oliver          13 Co Leicester      5:27.59    5:11.48  
       34.16    41.01    39.59    38.86
       43.15    44.40    36.25    34.06
 13 Kang, Oliver           13 Co Leicester      5:19.92    5:19.52  
       34.26    41.13    43.44    41.31
       42.58    45.05    36.78    34.97
 14 Edwards, Llion         14 Nofio Bangor      5:27.19    5:22.15  
       34.34    39.65    40.62    39.11
       49.00    48.77    36.55    34.11
 15 Ingram, James          14 Heads Valley      5:24.73    5:22.45  
       33.19    39.90    40.51    40.46
       45.77    47.68    37.71    37.23
 16 Lee, Ethan             13 Co Cardiff        5:19.10    5:23.84  
       34.46    40.21    38.49    39.02
       48.66    49.02    37.29    36.69
 17 Pursey, Michael        14 Heads Valley      5:26.91    5:30.45  
       34.13    40.37    44.49    43.56
       43.52    45.47    40.45    38.46
 18 Thomson, Finlay        13 Wrexham           5:37.81    5:31.67  
       36.53    43.67    40.93    41.17
       48.39    49.12    36.95    34.91
 19 Thomas, Shay           13 Conwy             5:41.73    5:39.40  
       37.59    44.22    43.29    42.20
       47.99    50.12    38.17    35.82
 -- Knowles, Elis          14 Leatherhead       5:26.70         NS