Wales National Pool - Site License             30/11/2019 - 4:59 PM
Swim Wales Short Course Championships 2019 - 29/11/2019 to 01/12/201
 
 Event 36  Boys 11-12 200 SC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Garett, Jake           12 Severnside        2:34.56    2:26.89  
       30.35    36.79    44.83    34.92
  2 James, Ioan            12 Bridgend Cty      2:33.69    2:33.75  
       33.92    38.07    46.69    35.07
  3 Prysor, Sami           12 Royal Wolv        2:40.59    2:33.94  
       33.74    38.91    45.50    35.79
  4 Stafford-Davies, Max   11 Hoslow Jets       2:42.00    2:34.18  
       34.29    41.69    42.71    35.49
  5 Young, Alexander       12 Rhyl Dolphin      2:39.66    2:34.34  
       15.83    17.22    40.44  1:20.85
  6 Barnett, Jacob         12 Co Sund'land      2:40.74    2:34.44  
       34.49    40.83    43.55    35.57
  7 Sockett, Harley        11 Co Hereford       2:45.53    2:37.37  
       33.49    40.95    47.19    35.74
  8 Boyd, Lewis            11 Co Leicester      2:45.69    2:37.59  
       35.45    41.58    46.47    34.09
 -----------------------------------------------------------------
  9 Ardern, James          12 Pembs Cty         2:47.99    2:40.01  
       33.27    41.71    47.37    37.66
 10 Page, Paul             12 Co Leicester      2:39.98    2:40.04  
       35.18    41.17    47.50    36.19
 -----------------------------------------------------------------
 11 McGuire, Jimmy         11 Co Sund'land      2:40.04    2:40.93  
       34.50    42.21    46.99    37.23
 12 Harris, Daniel         12 Co Leicester      2:46.25    2:41.64  
       35.81    41.29    48.91    35.63
 13 Darbey, Rhys           12 Nofio Clwyd       2:47.47    2:42.13  
       34.91    44.62    47.05    35.55
 14 Macmanard, Thomas      12 Co Leicester      2:47.53    2:42.68  
       36.86    39.83    50.12    35.87
 15 Stevens, Henry         12 Co Cardiff        2:46.98    2:44.16  
       36.81    40.35    49.89    37.11
 16 Bamborough, Jack       11 Co Cardiff        2:50.34    2:46.18  
       35.92    41.82    49.77    38.67
 17 Fitch, Lewis           12 Co Leicester      2:49.42    2:47.70  
       36.53    41.92    51.27    37.98
 18 Ford, Ethan            12 Co Leicester      2:46.24    2:47.77  
       35.58    42.18    52.99    37.02
 19 Edwards, Dion          12 Swim Gwynedd      2:50.42    2:48.04  
       35.98    43.45    52.18    36.43
 20 Owen, William          12 Windsor           2:45.83    2:48.98  
       36.33    41.87    50.82    39.96
 21 Dey, Matthew           11 Co Sund'land      2:50.48    2:50.45  
       38.60    43.39    48.56    39.90
 22 Sellick, Fenn          11 Swansea Aq        3:00.16    2:52.96  
       37.84    46.09    50.38    38.65
 -- Anderson, Ellis        12 Conwy             2:42.75         NS  
 
 Event 36  Boys 13-14 200 SC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Arch, Rhydian          14 Co Cardiff        2:16.69    2:14.62  
       29.30    33.98    39.87    31.47
  2 Fox-Wiltshire, Benjam  14 Co Newport        2:17.32    2:15.13  
       29.97    34.97    38.58    31.61
  3 James, Harley          14 Co Cardiff        2:17.72    2:16.19  
       28.91    34.82    40.84    31.62
  4 Jones, Carwyn          13 Co Cardiff        2:18.89    2:18.42  
       29.63    36.07    39.89    32.83
  5 Harris, Thomas         14 Royal Wolv        2:19.75    2:19.57  
       30.10    34.92    41.07    33.48
  6 James, Tristyn         13 Co Cardiff        2:21.23    2:19.98  
       30.03    36.53    40.93    32.49
  7 Cole, Toby             14 Swansea Aq        2:27.97    2:20.60  
       30.99    36.32    40.78    32.51
  8 Hewitt, Harry          14 Swansea Aq        2:27.02    2:20.88  
       30.89    35.75    40.81    33.43
 -----------------------------------------------------------------
  9 Edwards, Owain         13 Mt Kelly          2:30.08    2:21.60  
       30.32    36.88    41.96    32.44
 10 McGuire, Alfie         13 Co Sund'land      2:26.95    2:21.73  
       30.38    37.65    39.97    33.73
 -----------------------------------------------------------------
 11 Andrews, Rory          14 Pembs Cty         2:25.33    2:21.99  
       31.29    36.27    41.68    32.75
 12 Lambert, Ezra          13 Royal Wolv        2:23.44    2:22.34  
       30.96    37.29    39.77    34.32
 13 Lee, Tristan           13 Co Cardiff        2:22.50    2:22.52  
       32.05    37.29    40.11    33.07
 14 Davies, Gruffydd       14 Co Cardiff        2:33.46    2:23.12  
       29.94    36.18    44.10    32.90
 15 Taylor, Adam           14 Wrexham           2:27.94    2:24.94  
       30.34    37.23    44.25    33.12
 16 Ruby, Aaron            13 Royal Wolv        2:25.90    2:24.97  
       31.79    36.84    43.34    33.00
 16 Major, Sebastian       13 Co Newport        2:24.38    2:24.97  
       30.00    39.41    43.67    31.89
 18 Anderson, Maxwell      14 Co Cardiff        2:29.12    2:26.12  
       31.93    38.55    40.45    35.19
 19 Lee, Ethan             13 Co Cardiff        2:29.87    2:26.70  
       31.99    35.88    45.69    33.14
 20 Burkett, Maximus       14 Swansea Aq        2:29.60    2:27.15  
       30.47    36.61    44.65    35.42
 21 Barnett, Jacob         13 Co Cardiff        2:39.02    2:27.28  
       31.09    36.98    45.64    33.57
 22 Oxley, Oliver          13 Co Leicester      2:33.08    2:27.91  
       32.70    37.85    42.80    34.56
 23 Cotterell, Lewis       13 Co Leicester      2:34.92    2:28.91  
       32.18    39.58    42.82    34.33
 24 Kang, Oliver           13 Co Leicester      2:33.21    2:29.30  
       33.24    39.63    42.26    34.17
 25 Pritchard, Tomos       14 Swim Gwynedd      2:31.05    2:29.44  
       32.62    38.72    43.80    34.30
 26 Longworth, Ellis       13 Conwy             2:34.77    2:29.51  
       32.22    40.12    42.51    34.66
 27 Dade, Oliver           14 Gloucester        2:34.83    2:29.52  
       30.92    37.61    46.71    34.28
 28 Jones, Osian           13 Wrexham           2:28.55    2:29.96  
       35.30    36.63    43.69    34.34
 29 Jones, Lewis           13 Rhyl Dolphin      2:32.62    2:31.12  
       33.41    37.41    45.53    34.77
 30 Edwards, Llion         14 Nofio Bangor      2:34.06    2:31.19  
       32.48    38.01    46.88    33.82
 31 Knowles, Elis          14 Leatherhead       2:33.55    2:32.96  
       34.90    39.38    43.08    35.60
 32 Ingram, James          14 Heads Valley      2:33.90    2:33.58  
       32.39    38.92    46.36    35.91
 33 John, Finlay           13 Rct Squad         2:36.70    2:34.33  
       32.92    37.76    48.10    35.55
 34 Fowler, Joseph         13 Rct Squad         2:41.58    2:37.18  
       32.94    40.34    47.33    36.57
 35 Thomson, Finlay        13 Wrexham           2:41.15    2:38.00  
       34.41    40.36    46.48    36.75
 36 James, Charlie         13 Co Leicester      2:37.40    2:43.19  
       33.75    45.59    48.34    35.51
 -- Keenan, Brandon        14 Co Newport        2:27.93         NS  
 -- Moore, George          13 Co Leicester      2:35.76         NS  
 -- Jones, Dylan           13 Wrexham           2:42.11         NS