Wales National Pool - Site License             01/12/2019 - 4:48 PM
Swim Wales Short Course Championships 2019 - 29/11/2019 to 01/12/201
 
 Event 64  Boys 11-12 200 SC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Garett, Jake           12 Severnside        2:28.83    2:25.55  
       33.12    38.00    38.78    35.65
  2 Thomas, Dewi           12 Pembs Cty         2:31.08    2:27.81  
       34.73    38.32    38.40    36.36
  3 Parsons, Joseph        12 Co Cardiff        2:30.32    2:31.28  
       35.98    38.84    38.68    37.78
  4 Southwood, Charlie     12 Torfaen D         2:43.91    2:31.74  
       34.59    38.72    39.62    38.81
  5 Dizon, Matthew         12 Co Leicester      2:42.29    2:34.32  
       36.10    39.04    40.54    38.64
  6 Jones, Dafydd          12 Nofio S Gar       2:44.10    2:35.63  
       36.59    39.92    40.21    38.91
  7 Page, Paul             12 Co Leicester      2:43.01    2:38.70  
       36.54    41.52    41.27    39.37
  8 James, Ioan            12 Bridgend Cty      2:44.47    2:38.78  
       36.83    41.01    40.90    40.04
 -----------------------------------------------------------------
  9 Macmanard, Thomas      12 Co Leicester      2:44.77    2:39.50  
       38.33    41.44    40.61    39.12
 10 Williams, Gethin       12 Wrexham           2:45.59    2:43.33  
       39.21    40.73    41.86    41.53
 -----------------------------------------------------------------
 11 Ford, Ethan            12 Co Leicester      2:42.05    2:46.64  
       38.52    43.03    43.69    41.40
 12 Bamborough, Jack       11 Co Cardiff        2:49.54    2:46.71  
       38.63    43.99    43.21    40.88
 13 Edwards, Dion          12 Swim Gwynedd      2:47.33    2:47.87  
       39.52    43.57    42.99    41.79
 14 Rixon, Oliver          11 Co Newport        2:53.74    2:49.65  
       40.17    44.89    44.39    40.20
 15 Rhys, Gruff            11 Swim Gwynedd      2:54.99    2:51.90  
       41.56    44.16    44.37    41.81
 16 Holland, Tyler         11 Wrexham           2:56.40    2:52.26  
       40.72    44.25    44.75    42.54
 17 Dey, Matthew           11 Co Sund'land      2:48.76    2:54.37  
       39.28    45.03    45.33    44.73
 18 Montgomery, Samuel     11 Pembs Cty         2:55.98    2:56.04  
       40.20    45.61    45.63    44.60
 -- Stevens, Henry         12 Co Cardiff        2:43.02         DQ  
       38.77    40.08    42.29    42.17
 -- Anderson, Ellis        12 Conwy             2:39.11         NS  
 
 Event 64  Boys 13-14 200 SC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Merriman, Ben          14 Torfaen D         2:18.97    2:13.00  
       30.91    33.42    34.21    34.46
  2 Arch, Rhydian          14 Co Cardiff        2:16.28    2:13.36  
       31.62    33.38    34.78    33.58
  3 Harris, Thomas         14 Royal Wolv        2:14.44    2:15.78  
       31.16    33.98    35.58    35.06
  4 Fox-Wiltshire, Benjam  14 Co Newport        2:17.74    2:16.41  
       31.76    35.17    34.96    34.52
  5 Lambert, Ezra          13 Royal Wolv        2:21.51    2:17.48  
       32.72    35.57    35.26    33.93
  6 Taylor, Adam           14 Wrexham           2:20.31    2:18.18  
       32.18    35.12    35.86    35.02
  7 Hughes, Cian           14 Co Cardiff        2:18.79    2:20.39  
       32.34    34.93    36.39    36.73
  8 Edwards, Owain         13 Mt Kelly          2:28.04    2:20.47  
       32.28    35.97    36.59    35.63
 -----------------------------------------------------------------
  9 Chandler, Finley       14 Wareham           2:20.81    2:21.08  
       31.62    35.24    37.61    36.61
 10 Burkett, Maximus       14 Swansea Aq        2:30.61    2:25.03  
       32.26    36.36    38.01    38.40
 -----------------------------------------------------------------
 11 John, Finlay           13 Rct Squad         2:28.75    2:26.15  
       34.43    37.58    37.36    36.78
 12 Thomas, Rhys           14 Swansea Aq        2:31.94    2:26.25  
       33.50    37.30    38.52    36.93
 13 Chen Callcott, Bruce   14 Nofio Clwyd       2:28.92    2:26.29  
       33.74    36.94    38.26    37.35
 14 Price-Davies, Owen     13 Brecon            2:37.11    2:27.16  
       33.16    36.73    38.68    38.59
 15 Lee, Ethan             13 Co Cardiff        2:32.25    2:27.56  
       33.54    36.85    38.55    38.62
 16 Knowles, Elis          14 Leatherhead       2:31.55    2:29.33  
       34.74    38.11    38.86    37.62
 17 Edwards, Llion         14 Nofio Bangor      2:27.74    2:30.35  
       34.84    39.39    39.22    36.90
 18 Edwards, Samuel        13 NexusValleys      2:35.50    2:32.39  
       35.84    39.15    39.82    37.58
 19 Oxley, Oliver          13 Co Leicester      2:32.71    2:35.52  
       36.89    40.68    39.68    38.27
 20 Collinson, Anthony     13 Co Sund'land      2:38.50    2:39.23  
       36.62    40.06    41.42    41.13
 -- Isaacs, Tomos          14 Rct Squad         2:26.94         NS  
 -- Platt, Jake            14 Conwy             2:21.67         NS  
 -- Moore, George          13 Co Leicester      2:29.55         NS