Wales National Pool - Site License             29/02/2020 - 5:30 PM
      Swim Wales Open Masters 2020 - 29/02/2020 to 01/03/2020       
                    Wales National Pool, Swansea                    
 
 Event 1  Women 18-24 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Alisha Hawkins         19 Northwich-        4:15.69    4:34.24  
  2 Arwen Teagle           19 Merthyr Tydf-     5:30.13    5:41.09  
 
 Event 1  Women 25-29 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Laura Phillips         25 Sevenoaks-        5:30.00    5:29.98  
  2 Leona Hinds            29 NottmLeander-     5:57.44    6:03.80  
 -- Catherine Demont       29 Otter-            4:54.00         NS  
 
 Event 1  Women 30-34 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Rebecca O'Brien        31 Wycombe Dist-     5:10.00    5:08.44  
  2 Fiona Conway           30 Loughborough-     6:39.64    6:29.09  
 
 Event 1  Women 35-39 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Jodie Cox              39 Guildford Ct-     5:35.73    5:42.56  
  2 Emma Harvey            39 Cardiff Mast-     5:31.79    5:45.58  
 -- Katherine Stevens      38 Saxon Crown-      5:40.00         NS  
 -- Danielle Ryan          35 Kent Weald-       5:17.41         NS  
 
 Event 1  Women 40-44 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Emma Wills             41 York City-        4:40.42    4:41.12  
  2 Catrin Brown           44 Carm Masters-     7:00.00    6:40.64  
 -- Ceri Edwards           42 Portsmouth N-     4:41.61         NS  
 
 Event 1  Women 45-49 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Nicola Latty           49 Holywell-         4:58.22    5:04.14  
 -- Gillian Hodgson        46 Spencer-          5:45.00         NS  
 -- Maida Shivik           46 Camden Swiss-     5:45.00         NS  
 
 Event 1  Women 50-54 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Helen Andrews          54 Fareham N'Ds-     6:20.61    6:26.92  
  2 Geertje Van Keulen     51 Swansea Mast-     6:40.00    6:30.92  
  3 Emma France            52 Guildford Ct-     7:05.00    7:10.78  
  4 Denise Cuer            52 Caldicot-         6:53.42    7:11.33  
 
 Event 1  Women 55-59 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Heidi Gore             58 Cardiff Mast-     5:30.67    5:44.30  
  2 Elaine Seager          57 Loughborough-     6:00.00    5:54.13  
  3 Kathleen Raymond       57 Croydon Amph-     6:25.00    6:29.87  
  4 Ceri Thomas            55 Bridgend SC-      6:07.61    6:32.93  
  5 Debra Wilson           58 Welsh Ind-        7:03.15    7:23.37  
  6 Diane Braid            58 Mid Sussex-       7:08.39    7:30.87  
 
 Event 1  Women 60-64 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Helen Kula-Przezwansk  61 Caradon-          5:35.03    5:35.00  
  2 Verity Dobbie          61 Newcastle-        6:05.33    5:46.38  
  3 Stella Farrar          61 Arfon-            6:15.00    5:55.02  
  4 Sharon McLellan        62 Sudbury-          6:40.00    6:35.79  
  5 Frances Wilson         62 Croydon Amph-     7:28.47    7:50.51  
 
 Event 1  Women 65-69 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Anne Bourne            66 Birmingham M-     5:47.65    5:51.43  
  2 Jayne Stephenson       66 Gloucester M-     5:52.65    5:59.39  
  3 Teresa Stringer        67 Mid Sussex-       6:40.38    6:54.69  
  4 Elsa Stewart           66 Cardiff Mast-     6:52.42    7:30.66  
  5 Lorraine Crook         66 Caldicot-         8:24.13    9:07.05  
 
 Event 1  Women 70-74 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Alison Gwynn           72 Mid Sussex-       6:35.00    6:40.98  
 
 Event 1  Women 75-79 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Elizabeth Savidge      76 Kings Corm-       7:42.00    7:50.40  
  2 Margaret Weare         76 Caldicot-         9:47.71    9:57.74  
 
 Event 1  Women 80-84 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Ann Humphris           83 Barnstaple-      11:20.64   11:26.88  
 
 Event 1  Men 18-24 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Rhys Davies            19 Nofio S Gar-      4:21.96    4:35.35  
  2 Jack Montgomery        18 Swansea Mast-     4:50.00    4:41.60  
  3 Luke Williams          20 Cardiff Mast-     4:40.42    4:48.54  
  4 Emyr Meek              23 Cardiff Mast-     5:15.10    5:15.25  
 
 Event 1  Men 25-29 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Andrew Horsfall-Turne  26 Co Cardiff-       4:27.00    4:32.50  
  2 Jake Plumley           27 Swansea Mast-     4:34.85    4:53.09  
 
 Event 1  Men 30-34 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Adam Warner            30 Barnet Copt-      4:36.80    4:49.37  
  2 Jonathan Burnett       32 Welsh Ind-        5:24.00    5:19.43  
  3 Gareth Jones           34 Carm Masters-     5:28.36    5:41.52  
  4 Liam Richards          30 Heads Valley-     6:00.00    5:57.83  
 
 Event 1  Men 35-39 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Lloyd Rosewell         35 Bridgend SC-      4:55.00    4:42.78  
 
 Event 1  Men 40-44 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Ned Gill               40 Swansea Mast-     4:55.65    5:01.39  
  2 Haydn Burke            42 Rushmoor Ryl-     4:53.71    5:03.78  
  3 Jose Ortiz Gonzalez    40 Co Coventry-      7:14.75    7:06.72  
 
 Event 1  Men 45-49 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Steven Hurley          45 Exeter City-      4:42.00    4:42.17  
  2 Stephen Croall         48 Swansea Mast-     5:10.00    5:18.23  
 
 Event 1  Men 50-54 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Peter Dixon            52 Tower Hamlet-     4:35.85    4:35.95  
 
 Event 1  Men 55-59 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Patrick Allen          58 Guildford Ct-     6:15.00    6:08.33  
 
 Event 1  Men 60-64 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Edgars Ozolins         61 Champions-        5:20.00    5:09.61  
  2 Mark Jones             60 Warrington M-     4:50.93    5:11.62  
  3 Colin Stephenson       62 Gloucester M-     5:20.00    5:15.09  
  4 Robert Steel           63 NottmLeander-     6:00.00    5:47.72  
  5 Neil Procter           60 Barnet Copt-      5:35.00    5:56.72  
 
 Event 1  Men 65-69 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 David Davenport        67 Bracknell-        5:18.05    5:27.83  
  2 Tony Morris            65 Aer Lingus-       5:30.62    5:29.48  
  3 Nicholas Minns         67 St Felix Sch-     5:54.46    6:12.60  
 
 Event 1  Men 70-74 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Stuart McLellan        71 Sudbury-          6:10.00    6:10.54  
  2 Peter Stephens         73 Royal Navy-       6:36.67    6:43.46  
  3 Terence Mansi          71 Sudbury-          6:45.00    6:52.70  
  4 Paul Partington        72 Wincanton-        8:02.40    8:32.23