Wales National Pool - Site License             29/02/2020 - 5:30 PM
      Swim Wales Open Masters 2020 - 29/02/2020 to 01/03/2020       
                    Wales National Pool, Swansea                    
 
 Event 10  Men 18-24 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Ben Northall           19 Chirk-            1:12.39    1:17.23  
 
 Event 10  Men 25-29 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Joseph Tucker          25 Swansea Mast-     1:18.00    1:18.54  
  2 Adam Coomer            28 Royal Navy-       1:27.00    1:25.97  
 
 Event 10  Men 30-34 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Fraser Peh             30 Otter-            1:12.31    1:12.89  
  2 Mark Williams          31 Swansea Mast-     1:19.04    1:17.55  
  3 Christopher Street     31 Bristol Nor-      1:20.43    1:20.09  
  4 Liam Richards          30 Heads Valley-     1:40.00    1:36.24  
 
 Event 10  Men 35-39 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Wade Rimbach           36 Otter-            1:15.00    1:14.89  
  2 Jevgenijs Putans       38 Bracknell-        1:18.37    1:16.84  
  3 Rhodri Humphreys       38 Royal Navy-       1:15.84    1:17.78  
  4 Scott Tancock          38 Cardiff Mast-     1:16.63    1:21.29  
 -- Christopher Jones      39 Co Cardiff-       1:03.05         NS  
 -- Lloyd Rosewell         35 Bridgend SC-      1:20.00         NS  
 
 Event 10  Men 40-44 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Phillip Burchell       40 Holywell-         1:15.86    1:15.75  
  2 Rhodri McFadyen        41 Welsh Ind-        1:20.80    1:21.96  
  3 Christopher Hanmer     41 Chirk-            1:38.90    1:36.36  
 
 Event 10  Men 45-49 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Nigel Masters          49 Swindon Dolp-     1:15.25    1:19.92  
 
 Event 10  Men 55-59 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Craig Heggie           58 Carlisle Aq-      1:21.44    1:21.66  
  2 Stuart Williams        59 Inverness-        1:20.14    1:26.39  
  3 Mark Partridge         57 Stroud Mast-      1:19.79    1:29.02  
  4 Terry Wright           59 Bracknell-        1:35.07    1:31.24  
  5 Shaun Cairns           56 Calne Alpha-      1:35.14    1:36.72  
 -- David Bryant           59 Guildford Ct-     1:17.80         NS  
 
 Event 10  Men 60-64 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 James Hobsley          60 Barnet Copt-      1:15.76    1:20.13  
  2 Kevan Brown            60 Bo Kirklees-      1:25.00    1:24.10  
  3 Thomas Morrow          64 Gloucester M-     1:23.66    1:27.00  
  4 Mark Jones             60 Warrington M-     1:25.86    1:32.15  
  5 Robert Steel           63 NottmLeander-     1:34.53    1:35.88  
 -- Arend Dikkers          63 Barnes SC-        1:38.25         NS  
 -- Chris Orchard          61 Deepings-         1:36.00         NS  
 
 Event 10  Men 65-69 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Tony Morris            65 Aer Lingus-       1:32.42    1:30.46  
  2 David Burchell         65 Mold-             1:28.75    1:31.21  
  3 Robert John            65 Out To Swim-      2:06.28    2:10.38  
 
 Event 10  Men 70-74 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Stuart McLellan        71 Sudbury-          1:45.00    1:44.09  
 
 Event 10  Men 75-79 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Dudley Lloyd-Evans     78 Poole-            1:51.18    1:59.59