Wales National Pool - Site License            01/03/2020 - 12:22 PM
      Swim Wales Open Masters 2020 - 29/02/2020 to 01/03/2020       
                    Wales National Pool, Swansea                    
 
 Event 18  Men 18-24 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Alex Rosser            24 Torfaen D-          54.86      56.00  
  2 Joshua Hooper          22 Bristol Nor-        57.44      58.85  
  3 Luke Williams          20 Cardiff Mast-       59.44      59.41  
  4 Emyr Meek              23 Cardiff Mast-     1:02.50    1:00.04  
  5 Samuel McKelvie-Warso  21 Bristol Nor-      1:01.43    1:01.35  
 -- Rhys Davies            19 Nofio S Gar-        55.51         NS  
 
 Event 18  Men 25-29 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Callum Morris          25 Cardiff Mast-       59.56    1:00.88  
  2 Jake Plumley           27 Swansea Mast-       58.89    1:01.72  
  3 Adam Coomer            28 Royal Navy-       1:02.00    1:02.04  
 -- Ryan Cobb              25 Asa Temp-         1:15.00         DQ  
 
 Event 18  Men 30-34 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Oliver Harris          30 Cardiff Mast-       52.53      54.26  
  2 Fraser Peh             30 Otter-              55.90      55.23  
  3 Mark Williams          31 Swansea Mast-       59.58    1:00.66  
  4 Thomas Longden         33 Cardiff Mast-     1:01.40    1:02.18  
  5 Jonathan Burnett       32 Welsh Ind-        1:08.00    1:07.57  
  6 Liam Richards          30 Heads Valley-     1:13.40    1:14.69  
 -- Russell Woolley        34 Otter-            1:02.00         NS  
 
 Event 18  Men 35-39 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Rhodri Humphreys       38 Royal Navy-         58.80      57.66  
  2 James Barwick          38 East Leeds-         58.50    1:01.75  
 
 Event 18  Men 40-44 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Haydn Burke            42 Rushmoor Ryl-       59.87    1:03.27  
  2 Apostolos Fournaris    42 O E A N A B-      1:09.45    1:07.67  
  3 Barnaby Rudd           42 Guildford Ct-     1:11.39    1:12.66  
 -- Richard Bradford       41 Stourbridge-      1:00.60         NS  
 
 Event 18  Men 45-49 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Steven Hurley          45 Exeter City-      1:01.00    1:02.88  
  2 Stephen Croall         48 Swansea Mast-     1:05.00    1:05.08  
 -- Jerry O'Riordan        46 Guildford Ct-     1:01.07         NS  
 
 Event 18  Men 50-54 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Mark Newby             50 Workington-       1:05.00    1:06.74  
  2 Ian Sempers            54 Teddington-       1:10.10    1:13.00  
 
 Event 18  Men 55-59 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Stuart Williams        59 Inverness-        1:15.90    1:06.88  
  2 Paul Cartwright        59 Camden Swiss-     1:10.00    1:11.78  
  3 Andrew Warby           58 Carm Masters-     1:20.00    1:14.60  
  4 Shaun Cairns           56 Calne Alpha-      1:15.97    1:17.16  
 
 Event 18  Men 60-64 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Edgars Ozolins         61 Champions-        1:04.50    1:01.55  
  2 Colin Stephenson       62 Gloucester M-     1:05.00    1:03.78  
  3 James Hobsley          60 Barnet Copt-      1:02.16    1:05.14  
  4 Neil Procter           60 Barnet Copt-      1:08.84    1:08.90  
  5 Jonathan Hopkins       60 Cardiff Mast-     1:06.59    1:09.45  
  6 Ian Powell             61 Welsh Ind-        1:10.01    1:09.59  
  7 Chris Orchard          61 Deepings-         1:16.50    1:17.62  
 -- Peter Gilpin           62 Exmouth-          1:09.27         NS  
 
 Event 18  Men 65-69 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Nicholas McDowall      68 Gloucester M-     1:21.50    1:23.49  
 -- Ian Woollard           66 Barnet Copt-      1:10.71         NS  
 -- David Davenport        67 Bracknell-        1:08.94         NS  
 
 Event 18  Men 70-74 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Stuart McLellan        71 Sudbury-          1:18.00    1:17.27  
  2 Terence Mansi          71 Sudbury-          1:18.00    1:23.43  
  3 Peter Stephens         73 Royal Navy-       1:25.87    1:27.92  
 -- Peter Vider            74 Otter-            1:29.16         NS  
 
 Event 18  Men 80-84 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Peter Holloway         80 Swansea Mast-     1:47.98    2:04.67