Wales National Pool - Site License            01/03/2020 - 12:22 PM
      Swim Wales Open Masters 2020 - 29/02/2020 to 01/03/2020       
                    Wales National Pool, Swansea                    
 
 Event 21  Women 18-24 1500 LC Meter Freestyle (GB Event)
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Alisha Hawkins         19 Northwich-       16:59.52   18:01.52  
 
 Event 21  Women 25-29 1500 LC Meter Freestyle (GB Event)
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Hannah Munday          29 Swansea Mast-    18:23.90   18:15.68  
  2 Amy Barton             25 Otter-           19:20.31   19:46.78  
  3 Stephanie Ramsay       27 Out To Swim-     19:48.40   20:49.76  
  4 Hannah Mansfield       26 Bicester-        21:51.53   22:40.27  
 
 Event 21  Women 30-34 1500 LC Meter Freestyle (GB Event)
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Kathleen Baker         32 Birmingham M-    18:24.77   18:44.40  
  2 Katie Walker-Stabeler  31 Birmingham M-    19:10.00   19:26.33  
  3 Rachel Curnock         33 Gloucester M-    19:45.00   20:09.09  
 
 Event 21  Women 35-39 1500 LC Meter Freestyle (GB Event)
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Emma Page              39 RomseyTotton-    21:35.05   23:10.59  
 -- Danielle Ryan          35 Kent Weald-      21:34.77         NS  
 
 Event 21  Women 40-44 1500 LC Meter Freestyle (GB Event)
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Emma Wills             41 York City-       17:26.96   18:03.64  
  2 Samantha Lake          42 Tavistock-       20:56.09   20:34.95  
 -- Titta Laattala         43 Out To Swim-     25:57.80         NS  
 -- Ceri Edwards           42 Portsmouth N-    18:14.18         NS  
 
 Event 21  Women 45-49 1500 LC Meter Freestyle (GB Event)
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Jessica Wooddisse      45 Stroud Mast-     18:50.02   19:07.74  
  2 Maida Shivik           46 Camden Swiss-    22:01.57   22:31.20  
  3 Gillian Hodgson        46 Spencer-         22:05.25   22:34.91  
 
 Event 21  Women 50-54 1500 LC Meter Freestyle (GB Event)
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Judy Prior             50 Enfield Sq-      21:05.66   21:51.07  
  2 Judith McGregor-Harpe  50 Exe Masters-     23:10.17   22:15.35  
  3 Beverley Bourne        52 Barnet Copt-     22:12.31   22:31.46  
  4 Karen Bassett          52 Spencer-         22:09.93   22:55.92  
  5 Emma France            52 Guildford Ct-    26:16.02   27:12.41  
 
 Event 21  Women 55-59 1500 LC Meter Freestyle (GB Event)
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Elaine Seager          57 Loughborough-    21:22.45   22:25.29  
 -- Christina Symeonides   57 Enfield Sq-      26:36.47         NS  
 
 Event 21  Women 60-64 1500 LC Meter Freestyle (GB Event)
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Stella Farrar          61 Arfon-           21:36.72   22:14.09  
  2 Verity Dobbie          61 Newcastle-       21:16.43   22:24.47  
  3 Catherine Hartle       62 Cardiff Mast-    22:59.84   24:20.15  
  4 Sharon McLellan        62 Sudbury-         24:58.91   26:03.46  
 
 Event 21  Women 65-69 1500 LC Meter Freestyle (GB Event)
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Jayne Stephenson       66 Gloucester M-    22:59.88   23:31.71  
  2 Susan Haigh            68 Exe Masters-     24:04.29   23:56.26  
  3 Christine Ayers        67 South Beds-      25:37.91   26:17.28  
  4 Christina Victor       66 Guildford Ct-    25:24.54   27:03.94  
  5 Lorraine Crook         66 Caldicot-        35:31.14   37:19.88  
 
 Event 21  Women 70-74 1500 LC Meter Freestyle (GB Event)
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Rose Dudeney           73 Mid Sussex-      25:41.75   27:32.04  
 
 Event 21  Women 75-79 1500 LC Meter Freestyle (GB Event)
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Elizabeth Savidge      76 Kings Corm-      29:24.81   31:04.02  
 
 Event 21  Men 18-24 1500 LC Meter Freestyle (GB Event)
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 William Munday         24 Swansea Mast-    19:51.09   19:41.44  
 -- Rhys Davies            19 Nofio S Gar-     17:51.93         NS  
 
 Event 21  Men 25-29 1500 LC Meter Freestyle (GB Event)
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Daniel Mills           29 Trafford Met-    16:44.33   16:42.74  
 
 Event 21  Men 30-34 1500 LC Meter Freestyle (GB Event)
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Adam Warner            30 Barnet Copt-     18:24.34   19:20.83  
 
 Event 21  Men 35-39 1500 LC Meter Freestyle (GB Event)
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Guy Armstrong          38 Kent Weald-      20:26.26   19:52.67  
 
 Event 21  Men 40-44 1500 LC Meter Freestyle (GB Event)
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Haydn Burke            42 Rushmoor Ryl-    18:59.10   20:07.62  
  2 Barnaby Rudd           42 Guildford Ct-    23:14.09   24:44.33  
 -- Carl Shaw              40 NottmLeander-    16:50.09         NS  
 -- Robert Powell          42 Abergavenny-     22:56.30         NS  
 
 Event 21  Men 45-49 1500 LC Meter Freestyle (GB Event)
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Steven Hurley          45 Exeter City-     17:50.65   18:32.81  
  2 Christopher Morgan     48 Out To Swim-     19:49.64   20:37.86  
 -- Andrew Martin          45 Cardiff Mast-    18:58.13        DNF  
 
 Event 21  Men 50-54 1500 LC Meter Freestyle (GB Event)
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Peter Dixon            52 Tower Hamlet-    18:55.00   18:21.48  
  2 Ian Wallace            50 Brentwood-       19:08.86   19:56.74  
  3 Paul Hatton            51 Caradon-         19:37.85   20:42.97  
 
 Event 21  Men 55-59 1500 LC Meter Freestyle (GB Event)
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Mark Reynolds          57 Barnet Copt-     18:17.61   19:04.45  
  2 Sean Kinsey            56 Stroud Mast-     19:34.79   19:43.64  
  3 Terry Wright           59 Bracknell-       21:48.26   22:37.11  
  4 Patrick Allen          58 Guildford Ct-    21:57.26   23:06.27  
  5 Mark Jones             59 Swansea Mast-    28:12.85   28:08.44  
 
 Event 21  Men 60-64 1500 LC Meter Freestyle (GB Event)
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Mark Jones             60 Warrington M-    18:59.84   20:19.94  
  2 Tom Richardson         61 Hythe-           26:21.82   26:57.33  
 
 Event 21  Men 65-69 1500 LC Meter Freestyle (GB Event)
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Tony Morris            65 Aer Lingus-      20:57.06   21:22.68  
  2 David Davenport        67 Bracknell-       21:03.65   21:58.92  
 
 Event 21  Men 70-74 1500 LC Meter Freestyle (GB Event)
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Stuart McLellan        71 Sudbury-         23:32.10   24:48.47  
  2 Peter Stephens         73 Royal Navy-      26:31.18   26:44.74  
  3 Terence Mansi          71 Sudbury-         25:59.62   27:38.64