Wales National Pool - Site License            01/03/2020 - 12:22 PM
      Swim Wales Open Masters 2020 - 29/02/2020 to 01/03/2020       
                    Wales National Pool, Swansea                    
 
 Event 24  Men 18-24 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Jack Montgomery        18 Swansea Mast-     2:12.00    2:12.83  
  2 Luke Williams          20 Cardiff Mast-     2:09.42    2:13.30  
  3 Emyr Meek              23 Cardiff Mast-     2:21.20    2:19.14  
  4 Richard Healey         22 Chirk-            2:40.30    2:42.12  
 
 Event 24  Men 25-29 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Daniel Mills           29 Trafford Met-     1:59.95    2:00.96  
  2 Andrew Horsfall-Turne  26 Co Cardiff-       2:04.90    2:09.05  
  3 James Moggridge        26 Cardiff Mast-     2:20.50    2:19.11  
 
 Event 24  Men 30-34 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Fraser Peh             30 Otter-            2:06.00    2:05.25  
  2 Adam Warner            30 Barnet Copt-      2:08.98    2:19.11  
  3 Gareth Jones           34 Carm Masters-     2:35.80    2:37.43  
  4 Liam Richards          30 Heads Valley-     2:50.00    2:50.96  
 
 Event 24  Men 35-39 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Rhodri Humphreys       38 Royal Navy-       2:15.00    2:12.52  
  2 Lloyd Rosewell         35 Bridgend SC-      2:12.00    2:13.05  
  3 James Barwick          38 East Leeds-       2:15.12    2:24.53  
 -- Guy Armstrong          38 Kent Weald-       2:19.05         NS  
 
 Event 24  Men 40-44 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Apostolos Fournaris    42 O E A N A B-      2:30.09    2:37.54  
  2 Barnaby Rudd           42 Guildford Ct-     2:44.42    2:46.45  
  3 Christopher Hanmer     41 Chirk-            2:56.35    2:54.05  
  4 Jose Ortiz Gonzalez    40 Co Coventry-      3:11.63    3:17.36  
 
 Event 24  Men 45-49 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Steven Hurley          45 Exeter City-      2:12.00    2:14.68  
  2 Stephen Croall         48 Swansea Mast-     2:25.00    2:28.86  
 
 Event 24  Men 50-54 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Mark Newby             50 Workington-       2:25.44    2:27.57  
  2 Matthew Wood           50 Caldicot-         2:35.00    2:40.66  
 
 Event 24  Men 55-59 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Stuart Williams        59 Inverness-        2:20.59    2:27.40  
  2 Adrian Morris          58 Cardiff Mast-     2:26.83    2:27.42  
  3 Andrew Warby           58 Carm Masters-     2:50.00    2:46.99  
  4 Patrick Allen          58 Guildford Ct-     2:55.00    3:00.25  
  5 Peter Purdy            59 Perry B & TS-     3:27.38    3:40.66  
 
 Event 24  Men 60-64 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Edgars Ozolins         61 Champions-        2:22.50    2:20.34  
  2 Colin Stephenson       62 Gloucester M-     2:28.00    2:26.49  
  3 Mark Jones             60 Warrington M-     2:19.56    2:28.13  
  4 Jonathan Hopkins       60 Cardiff Mast-     2:31.14    2:31.31  
  5 Ian Powell             61 Welsh Ind-        2:35.92    2:39.81  
  6 Chris Orchard          61 Deepings-         2:47.00    2:51.08  
 -- James Hobsley          60 Barnet Copt-      2:30.50         NS  
 -- Neil Procter           60 Barnet Copt-      2:40.50         NS  
 
 Event 24  Men 65-69 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 David Davenport        67 Bracknell-        2:28.38    2:35.66  
  2 Nicholas Minns         67 St Felix Sch-     2:48.93    2:57.93  
 
 Event 24  Men 70-74 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Terence Mansi          71 Sudbury-          3:10.00    3:11.23  
  2 Peter Stephens         73 Royal Navy-       3:14.89    3:11.81  
 
 Event 24  Men 75-79 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
 -- Robert Thomas          77 Otter-            3:33.00         NS  
 
 Event 24  Men 80-84 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Peter Holloway         80 Swansea Mast-     4:10.00    4:41.93